Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GLOBAL CONFIDENCE CORPORATION S.R.L.

GLOBAL CONFIDENCE CORPORATION S.R.L.

CUI 25155310 · SRL· Loc. Plopeni, Oraş Plopeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GLOBAL CONFIDENCE CORPORATION S.R.L. are sediul în Loc. Plopeni, Oraş Plopeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-47,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 88,5 K lei, față de 169,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-57,1%

Marja netă calculată este -57,1% în 2025, față de 31,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.062,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202588,5 K lei-47,7% față de anul anterior2020: 149.1092021: 99.1592022: 70.2982023: 89.0912024: 169.3142025: 88.534
Rezultat net 2025-50,6 K lei-194,4% față de anul anterior2020: 14.0082021: -13.6112022: -8.3232023: 1.6422024: 53.5862025: -50.597
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,7 K lei-96,7% față de anul anterior2020: 19.0492021: 5.4382022: -2.8852023: -1.2422024: 52.3442025: 1.747
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate085 K169 K2020: 149,1 K lei149,1 K20202021: 99,2 K lei99,2 K20212022: 70,3 K lei70,3 K20222023: 89,1 K lei89,1 K20232024: 169,3 K lei169,3 K20242025: 88,5 K lei88,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-57,1%-12,8%31,6%Mediana sectorului (2025): 15,9% · n=13572020: 9,4%9,4%20202021: -13,7%-13,7%20212022: -11,8%-11,8%20222023: 1,8%1,8%20232024: 31,6%31,6%20242025: -57,1%-57,1%2025

Cifra de afaceri: -47,7% față de anul anterior. Marja netă: -57,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,7 K lei-96,7% față de anul anterior
Datorii5,3 K lei+65,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri89,1 K lei169,3 K lei88,5 K lei-47,7% față de anul anterior
Rezultat net1,6 K lei53,6 K lei-50,6 K lei-194,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,2 K lei52,3 K lei1,7 K lei-96,7% față de anul anterior
Datorii7,5 K lei3,2 K lei5,3 K lei+65,5% față de anul anterior
Creanțe21 lei598 lei7 K lei+1.062,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-57,1%15,9%n=1.35731,6%18,9%n=1.438
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-2.896,2%49,7%n=1.233102,4%42,3%n=1.325
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,33×2,01×n=1.51317,47×2,56×n=1.615
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36028,27 zile67,59 zilen=1.2461,27 zile56,23 zilen=1.320
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați88.534 lei137.768 lein=837169.314 lei134.823 lein=885

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.534
Rezultat net
-50.597
Angajați
1
Datorii
5.260
Active imobilizate
—
Active circulante
7.007
Capitaluri proprii
1.747
Venituri totale
88.584
Cheltuieli totale
138.429
Stocuri
—
Creanțe
6.952
Casă și conturi la bănci
55
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
169.314
Rezultat net
53.586
Angajați
1
Datorii
3.178
Active imobilizate
—
Active circulante
55.522
Capitaluri proprii
52.344
Venituri totale
169.314
Cheltuieli totale
114.068
Stocuri
—
Creanțe
598
Casă și conturi la bănci
54.924
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.091
Rezultat net
1.642
Angajați
1
Datorii
7.510
Active imobilizate
—
Active circulante
6.210
Capitaluri proprii
-1.242
Venituri totale
89.091
Cheltuieli totale
86.576
Stocuri
—
Creanțe
21
Casă și conturi la bănci
6.189
Cheltuieli în avans
58
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.298
Rezultat net
-8.323
Angajați
1
Datorii
6.140
Active imobilizate
351
Active circulante
2.625
Capitaluri proprii
-2.885
Venituri totale
70.298
Cheltuieli totale
77.917
Stocuri
—
Creanțe
2.314
Casă și conturi la bănci
311
Cheltuieli în avans
279
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.159
Rezultat net
-13.611
Angajați
1
Datorii
1.517
Active imobilizate
1.904
Active circulante
4.673
Capitaluri proprii
5.438
Venituri totale
99.159
Cheltuieli totale
111.897
Stocuri
—
Creanțe
4.481
Casă și conturi la bănci
192
Cheltuieli în avans
378
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.109
Rezultat net
14.008
Angajați
1
Datorii
3.597
Active imobilizate
1.918
Active circulante
20.360
Capitaluri proprii
19.049
Venituri totale
149.110
Cheltuieli totale
133.713
Stocuri
—
Creanțe
572
Casă și conturi la bănci
19.788
Cheltuieli în avans
368
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25155310
Număr de înregistrare
J2020001510296
Înmatriculare
28 august 2020
EUID
ROONRC.J2020001510296
Formă juridică
SRL
Sediu social
GRIVIŢEI 4 4 Loc. Plopeni, Oraş Plopeni Prahova
Adresă fiscală
Str GRIVIŢEI 4 Plopeni PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
27 august 2020
Înregistrare fiscală
18 iunie 2025
Telefon
0723373060 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FUGULIN ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GLOBAL CONFIDENCE CORPORATION S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.08.2020
Înregistrare fiscală
19 februarie 2009
Număr registrul comerțului
J2020001510296
Cod CAEN
7430
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi

Contact și adrese

Telefon
0723373060 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. PLOPENI, STR. GRIVIŢEI, NR.4, PARTER. SUPRAFATA DE 10 MP, BL.4, AP.2
Cod poștal fiscal
105900
Strada sediului
Str. Griviţei
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Orş. Plopeni
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105900
Detalii sediu
PARTER. SUPRAFATA DE 10 MP
Strada domiciliului fiscal
Str. Griviţei
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Plopeni
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105900
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. SUPRAFATA DE 10 MP

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
23 februarie 2009
TVA până la
20 ianuarie 2015
Anulare operată la
21 ianuarie 2015
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
20 ianuarie 2015
Actualizare TVA la încasare
17 februarie 2015
Publicare TVA la încasare
18 februarie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Plopeni, Oraş PlopeniCAEN 7430
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI