Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GLOBALMEDIA&CO INOVATIV S.R.L.

GLOBALMEDIA&CO INOVATIV S.R.L.

CUI 49116556 · SRL· Sat Ostratu, Comuna Corbeanca

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

GLOBALMEDIA&CO INOVATIV S.R.L. are sediul în Sat Ostratu, Comuna Corbeanca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-2,5%

Datoriile raportate sunt 170 K lei în 2025, față de 174,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2025-5,5 K leiTrecere pe pierdere2023: -5.0262024: 58.8662025: -5.480
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202548,6 K lei-10,1% față de anul anterior2023: -4.8262024: 54.0402025: 48.560
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0117 K234 K—20232024: 233,7 K lei233,7 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,6%25,2%20232024: 25,2%25,2%20242025Reper 2025: mediana sectorului 24,5% · n=11.510

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202454 K lei
202548,6 K lei

Datorii raportate

2024174,3 K lei
2025170 K lei

Disponibilități bănești

20242,6 K lei
2025293 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—233,7 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-5 K lei58,9 K lei-5,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-4,8 K lei54 K lei48,6 K lei-10,1% față de anul anterior
Datorii84,6 K lei174,3 K lei170 K lei-2,5% față de anul anterior
Creanțe78,6 K lei225,7 K lei218,3 K lei-3,3% față de anul anterior
Angajați11—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—25,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.510) · 2024: 27,4% (n=11.469)

Rezultat / capitaluri proprii-11,3%108,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=11.005) · 2024: 78,5% (n=11.096)

Vânzări per angajat—233.743 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 223.621 lei (n=7.785) · 2024: 215.289 lei (n=7.881)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,29×1,31×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,8× (n=13.484) · 2024: 2,13× (n=13.619)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—347,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 109,5 zile (n=10.835) · 2024: 95,2 zile (n=10.571)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.480
Angajați
—
Datorii
169.995
Active imobilizate
—
Active circulante
218.555
Capitaluri proprii
48.560
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.480
Stocuri
—
Creanțe
218.262
Casă și conturi la bănci
293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
233.743
Rezultat net
58.866
Angajați
1
Datorii
174.310
Active imobilizate
—
Active circulante
228.350
Capitaluri proprii
54.040
Venituri totale
233.743
Cheltuieli totale
165.364
Stocuri
—
Creanțe
225.702
Casă și conturi la bănci
2.648
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.026
Angajați
1
Datorii
84.579
Active imobilizate
—
Active circulante
79.753
Capitaluri proprii
-4.826
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.026
Stocuri
—
Creanțe
78.579
Casă și conturi la bănci
1.174
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-08
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-29

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-11-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-08 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-08.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-28–2026-10-29 · verificat 2026-10-29.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49116556
Număr de înregistrare
J23/7587/2023
Înmatriculare
14 noiembrie 2023
EUID
ROONRC.J23/7587/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
STEJARULUI 4 Sat Ostratu, Comuna Corbeanca Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STEJARULUI 4 Ostratu ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 noiembrie 2023
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SIŞU MARIUS-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GLOBALMEDIA&CO INOVATIV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.11.2023
Înregistrare fiscală
14 noiembrie 2023
Număr registrul comerțului
J23/7587/2023
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT OSTRATU COM. CORBEANCA, STR. STEJARULUI, NR.4, CARTIER PARADISUL VERDE
Cod poștal fiscal
77066
Strada sediului
Str. Stejarului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Ostratu Com. Corbeanca
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77066
Detalii sediu
Cartier Paradisul Verde
Strada domiciliului fiscal
Str. Stejarului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ostratu Com. Corbeanca
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77066
Detalii domiciliu fiscal
Cartier Paradisul Verde

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
15 noiembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-08Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-29Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Ostratu, Comuna CorbeancaCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI