Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GLOBTRADE VENTURE INVESTMENTS SRL

GLOBTRADE VENTURE INVESTMENTS SRL

CUI 26067772 · SRL· Loc. Voluntari, Oraş Voluntari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GLOBTRADE VENTURE INVESTMENTS SRL are sediul în Loc. Voluntari, Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9 mil. lei, față de 8,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+36,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259 mil. lei+3,3% față de anul anterior2020: 4.847.6042022: 5.876.3452023: 7.746.0472024: 8.756.2042025: 9.047.083
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202534+13,3% față de anul anterior2020: 102022: 192023: 302024: 302025: 34
Capitaluri proprii 2025544,5 K lei-29,9% față de anul anterior2020: 1.204.4952022: 1.228.3432023: 1.327.9502024: 777.1032025: 544.485
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.9 mil.2020: 4,8 mil. lei4,8 mil.20202022: 5,9 mil. lei5,9 mil.20222023: 7,7 mil. lei7,7 mil.20232024: 8,8 mil. lei8,8 mil.20242025: 9 mil. lei9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=5262020: 0%0%20202022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +3,3% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii544,5 K lei-29,9% față de anul anterior
Datorii4,5 mil. lei+53,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,7 mil. lei8,8 mil. lei9 mil. lei+3,3% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,3 mil. lei777,1 K lei544,5 K lei-29,9% față de anul anterior
Datorii2,3 mil. lei3 mil. lei4,5 mil. lei+53,1% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei1,6 mil. lei2,2 mil. lei+36,7% față de anul anterior
Angajați303034+13,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=5260%0%n=586
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)10,5%34,4%n=50621,4%39,4%n=583
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)87,6%64%n=50681,3%58,5%n=583
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,4%16,6%n=50611,7%17%n=583
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=5010%0%n=579
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=5150%0%n=596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1×1,16×n=5951,09×1,25×n=701
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36088,78 zile81,58 zilen=51767,12 zile74,03 zilen=573
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36076,72 zile48,18 zilen=45763,21 zile45,03 zilen=499
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați266.091 lei988.941 lein=461291.873 lei1.024.419 lein=524

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.047.083
Rezultat net
0
Angajați
34
Datorii
4.524.869
Active imobilizate
640.508
Active circulante
4.523.604
Capitaluri proprii
544.485
Venituri totale
9.417.976
Cheltuieli totale
8.789.649
Stocuri
1.928.034
Creanțe
2.231.020
Casă și conturi la bănci
364.550
Cheltuieli în avans
101.018
Venituri în avans
195.776
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.756.204
Rezultat net
0
Angajați
30
Datorii
2.955.100
Active imobilizate
425.201
Active circulante
3.208.002
Capitaluri proprii
777.103
Venituri totale
8.583.558
Cheltuieli totale
7.734.495
Stocuri
1.537.368
Creanțe
1.632.439
Casă și conturi la bănci
38.195
Cheltuieli în avans
99.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.746.047
Rezultat net
0
Angajați
30
Datorii
2.309.655
Active imobilizate
654.916
Active circulante
2.798.057
Capitaluri proprii
1.327.950
Venituri totale
7.668.180
Cheltuieli totale
6.877.396
Stocuri
1.596.468
Creanțe
1.067.960
Casă și conturi la bănci
133.629
Cheltuieli în avans
184.632
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.876.345
Rezultat net
0
Angajați
19
Datorii
2.591.955
Active imobilizate
270.501
Active circulante
3.538.375
Capitaluri proprii
1.228.343
Venituri totale
6.245.390
Cheltuieli totale
5.311.087
Stocuri
1.587.200
Creanțe
1.003.143
Casă și conturi la bănci
129.155
Cheltuieli în avans
11.422
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.847.604
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
2.372.952
Active imobilizate
221.012
Active circulante
3.312.155
Capitaluri proprii
1.204.495
Venituri totale
5.181.537
Cheltuieli totale
4.386.554
Stocuri
1.369.029
Creanțe
1.116.431
Casă și conturi la bănci
807.818
Cheltuieli în avans
85.867
Venituri în avans
41.587
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-10-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26067772
Număr de înregistrare
J2009002036231
Înmatriculare
5 octombrie 2009
EUID
ROONRC.J2009002036231
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. EMIL RACOVIŢĂ 70 VILA 44C Loc. Voluntari, Oraş Voluntari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. EMIL RACOVIŢĂ 70 Voluntari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 octombrie 2009
Înregistrare fiscală
14 februarie 2025
Telefon
0723675151 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEŢOIU CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GLOBTRADE VENTURE INVESTMENTS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.10.2009
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2009
Număr registrul comerțului
J2009002036231
Cod CAEN
1083
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0723675151 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, STR. EMIL RACOVIŢĂ, NR.70, BL.VILA 44C, AP.CAMERA 1
Cod poștal fiscal
77190
Strada sediului
Str. Emil Racoviţă
Numărul sediului
70
Localitatea sediului
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77190
Strada domiciliului fiscal
Str. Emil Racoviţă
Numărul domiciliului fiscal
70
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 octombrie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
10 februarie 2017
Publicare TVA la încasare
11 februarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

2 înregistrări · valoare publicată 894.041 lei · 30 iunie 2021

versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1930 iunie 2021 · SA.60236/2020 · 39.041 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4619
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1930 iunie 2021 · SA.60236/2020 · 855.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4619

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 1082 Rev. 3Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1083 Rev. 3Prelucrarea ceaiului și cafelei

CAEN 1084 Rev. 3Fabricarea condimentelor și ingredientelor

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Voluntari, Oraş VoluntariStrada Emil RacoviţăCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI