Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GLOSSA SRL

GLOSSA SRL

CUI 5525397 · SRL· Municipiul Satu Mare· Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GLOSSA SRL are sediul în Municipiul Satu Mare și raportează activitatea repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+23,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 211,3 K lei, față de 171 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-3,4%

Marja netă calculată este -3,4% în 2024, față de -2,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024211,3 K lei+23,6% față de anul anterior2020: 168.1342021: 197.1952022: 385.9532023: 171.0002024: 211.344
Rezultat net 2024-7,3 K leiPierdere majorată cu 63,6%2020: 6.0922021: 3.2782022: 34.7712023: -4.4532024: -7.286
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202462,8 K lei-10,4% față de anul anterior2020: 66.4892021: 69.7672022: 74.5382023: 70.0852024: 62.800
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0193 K386 K2020: 168,1 K lei168,1 K20202021: 197,2 K lei197,2 K20212022: 386 K lei386 K20222023: 171 K lei171 K20232024: 211,3 K lei211,3 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,4%5,7%14,9%2020: 3,6%3,6%20202021: 1,7%1,7%20212022: 9%9%20222023: -2,6%-2,6%20232024: -3,4%-3,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 14,9% · n=1.817

Cifra de afaceri: +23,6% față de anul anterior.Marjă netă -3,4% · -0,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202370,1 K lei
202462,8 K lei

Datorii raportate

20239 K lei
202413,4 K lei

Disponibilități bănești

202357,6 K lei
202462,4 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri386 K lei171 K lei211,3 K lei+23,6% față de anul anterior
Rezultat net34,8 K lei-4,5 K lei-7,3 K leiPierdere majorată cu 63,6%
Capitaluri proprii74,5 K lei70,1 K lei62,8 K lei-10,4% față de anul anterior
Datorii9,7 K lei9 K lei13,4 K lei+48,1% față de anul anterior
Creanțe4 K lei4,1 K lei3,4 K lei-16,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-3,4%-2,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 14,9% (n=1.817) · 2023: 16,4% (n=1.841)

Rezultat / active (A+B)—-5,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 16,1% (n=1.338) · 2023: 16,8% (n=1.335)

Rezultat / capitaluri proprii-11,6%-6,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 35,7% (n=1.739) · 2023: 35,9% (n=1.760)

Vânzări per angajat211.344 lei171.000 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 205.953 lei (n=1.229) · 2023: 195.749 lei (n=1.259)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)—88,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 61,2% (n=1.339) · 2023: 67,9% (n=1.336)

Datorii / active (A+B)—11,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 38,8% (n=1.339) · 2023: 31,5% (n=1.336)

Ponderea activelor imobilizate—0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 12,4% (n=1.339) · 2023: 11,1% (n=1.336)

Active circulante / datorii totale5,69×8,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 2,05× (n=2.086) · 2023: 2,47× (n=2.103)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări5,8 zile8,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 48,5 zile (n=1.679) · 2023: 49,2 zile (n=1.703)

Stocuri în zile de vânzări17,7 zile36,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 30,5 zile (n=1.342) · 2023: 30,8 zile (n=1.391)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.344
Rezultat net
-7.286
Angajați
1
Datorii
13.398
Active imobilizate
—
Active circulante
76.198
Capitaluri proprii
62.800
Venituri totale
212.052
Cheltuieli totale
217.218
Stocuri
10.397
Creanțe
3.394
Casă și conturi la bănci
62.407
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
171.000
Rezultat net
-4.453
Angajați
1
Datorii
9.046
Active imobilizate
0
Active circulante
79.131
Capitaluri proprii
70.085
Venituri totale
171.601
Cheltuieli totale
174.338
Stocuri
17.469
Creanțe
4.085
Casă și conturi la bănci
57.577
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
385.953
Rezultat net
34.771
Angajați
1
Datorii
9.692
Active imobilizate
2.044
Active circulante
82.186
Capitaluri proprii
74.538
Venituri totale
388.399
Cheltuieli totale
349.762
Stocuri
21.658
Creanțe
4.016
Casă și conturi la bănci
56.512
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
197.195
Rezultat net
3.278
Angajați
1
Datorii
8.872
Active imobilizate
14.306
Active circulante
64.333
Capitaluri proprii
69.767
Venituri totale
199.249
Cheltuieli totale
193.282
Stocuri
22.423
Creanțe
8.718
Casă și conturi la bănci
33.192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.134
Rezultat net
6.092
Angajați
1
Datorii
4.048
Active imobilizate
26.569
Active circulante
43.968
Capitaluri proprii
66.489
Venituri totale
173.258
Cheltuieli totale
165.586
Stocuri
19.163
Creanțe
4.823
Casă și conturi la bănci
19.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2024-06-13Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5525397
Număr de înregistrare
J30/548/1994
Înmatriculare
28 martie 1994
EUID
ROONRC.J30/548/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ZUTPHEN 53 Municipiul Satu Mare Satu Mare
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURA PETRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GLOSSA SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 10.03.2026
Înregistrare fiscală
20 aprilie 1994
Număr registrul comerțului
J30/548/1994
Cod CAEN
9511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0261712752 · Firme cu același număr
Fax
0261710606 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ZUTPHEN, NR.53
Cod poștal fiscal
440019
Strada sediului
Str. Zutphen
Numărul sediului
53
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
440019
Strada domiciliului fiscal
Str. Zutphen
Numărul domiciliului fiscal
53
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
440019

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 1999
TVA până la
1 martie 2026
Anulare operată la
2 martie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

TRIBUNALUL SATU MARE2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA SATU MARE1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Acumulatori cu cadmiu-nichel (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii de intretinere a echipamentului de telecomunicatii (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

13 iunie 2024Achiziție directă

Serviciu mentenanta centrala telefonica Panasonic

Autoritate: TRIBUNALUL SATU MARE

CPV 50330000-7 — Servicii de intretinere a echipamentului de telecomunicatii (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50330000-7

Vezi detaliile atribuirii →
5.280 leiValoare publicată
13 iunie 2024Achiziție directă

Acumulator 2,4V 400mAh

Autoritate: TRIBUNALUL SATU MARE

CPV 31432000-3 — Acumulatori cu cadmiu-nichel (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31432000-3

Vezi detaliile atribuirii →
100 leiValoare publicată
25 martie 2024Achiziție directă

Revizie si intretinere imprimante

Autoritate: OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA SATU MARE

CPV 50000000-5 — Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.185 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4666 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareStrada ZutphenCAEN 9511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI