Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GM ABBRUCH LEISTUNGEN S.R.L.

GM ABBRUCH LEISTUNGEN S.R.L.

CUI 43649495 · SRL· Loc. Deta, Oraş Deta

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

GM ABBRUCH LEISTUNGEN S.R.L. are sediul în Loc. Deta, Oraş Deta. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+2,6%

Datoriile raportate sunt 482,4 K lei în 2025, față de 470 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiFără an comparabil2021: 3.094.8572022: 2.811.8602023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 2025-12,7 K lei+84,9% față de anul anterior2021: 02022: 02023: -14.7912024: -84.0812025: -12.686
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 342022: 142023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025541,9 K lei-2,3% față de anul anterior2021: 2.789.0982022: 3.015.8392023: 638.6842024: 554.6022025: 541.916
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2021: 3,1 mil. lei3,1 mil.20212022: 2,8 mil. lei2,8 mil.20222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=412021: 0%0%20212022: 0%0%2022202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii541,9 K lei-2,3% față de anul anterior
Datorii482,4 K lei+2,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Rezultat net-14,8 K lei-84,1 K lei-12,7 K lei+84,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii638,7 K lei554,6 K lei541,9 K lei-2,3% față de anul anterior
Datorii393,9 K lei470 K lei482,4 K lei+2,6% față de anul anterior
Creanțe1 mil. lei1 mil. lei1 mil. lei-0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-2,3%0%n=41-15,2%0%n=50
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,12×1,39×n=442,18×1,05×n=60
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați0 lei381.248 lein=340 lei423.025 lein=49

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-12.686
Angajați
1
Datorii
482.426
Active imobilizate
—
Active circulante
1.024.342
Capitaluri proprii
541.916
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
12.686
Stocuri
—
Creanțe
1.023.419
Casă și conturi la bănci
923
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-84.081
Angajați
1
Datorii
469.980
Active imobilizate
—
Active circulante
1.024.582
Capitaluri proprii
554.602
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
84.081
Stocuri
—
Creanțe
1.023.599
Casă și conturi la bănci
983
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-14.791
Angajați
1
Datorii
393.903
Active imobilizate
—
Active circulante
1.032.587
Capitaluri proprii
638.684
Venituri totale
45.758
Cheltuieli totale
59.941
Stocuri
—
Creanțe
1.023.495
Casă și conturi la bănci
9.092
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.811.860
Rezultat net
0
Angajați
14
Datorii
175.715
Active imobilizate
—
Active circulante
3.191.554
Capitaluri proprii
3.015.839
Venituri totale
2.812.473
Cheltuieli totale
791.928
Stocuri
—
Creanțe
1.023.390
Casă și conturi la bănci
2.168.164
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.094.857
Rezultat net
0
Angajați
34
Datorii
247.214
Active imobilizate
—
Active circulante
3.036.312
Capitaluri proprii
2.789.098
Venituri totale
3.094.879
Cheltuieli totale
275.032
Stocuri
—
Creanțe
2.990.728
Casă și conturi la bănci
45.584
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-04-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-03-21
Obligații fiscale restante publicate

332.329 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-04-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-03-21
Obligații fiscale restante publicate

332.329 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-03-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat227.379 lei37.683 lei265.062 lei265.062 lei0 lei
Asigurări sociale44.806 lei3.760 lei48.566 lei48.566 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate17.284 lei1.417 lei18.701 lei18.701 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43649495
Număr de înregistrare
J2021000367353
Înmatriculare
1 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000367353
Formă juridică
SRL
Sediu social
VICTORIEI 54 Loc. Deta, Oraş Deta Timiş
Adresă fiscală
Str VICTORIEI 54 Deta TIMIŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
21 martie 2025
Înregistrare fiscală
23 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SAMOILĂ ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GM ABBRUCH LEISTUNGEN S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 21.03.2025
Înregistrare fiscală
1 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000367353
Cod CAEN
4311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Deta

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, ORŞ. DETA, STR. VICTORIEI, NR.54, BIROU 01, AP.2
Cod poștal fiscal
305200
Strada sediului
Str. Victoriei
Numărul sediului
54
Localitatea sediului
Orş. Deta
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
305200
Detalii sediu
BIROU 01
Strada domiciliului fiscal
Str. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
54
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Deta
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
305200
Detalii domiciliu fiscal
BIROU 01

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 aprilie 2021
TVA până la
22 aprilie 2025
Anulare operată la
8 mai 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
22 aprilie 2025
Publicarea deciziei
22 aprilie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişLoc. Deta, Oraş DetaCAEN 4311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI