Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GMC UNITYCONSTRUCT SRL

GMC UNITYCONSTRUCT SRL

CUI 37522941 · SRL· Municipiul Drobeta-Turnu Severin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GMC UNITYCONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+47,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 360,9 K lei, față de 244,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut52,8%

Marja netă calculată este 52,8% în 2025, față de 30,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+641,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025360,9 K lei+47,7% față de anul anterior2020: 206.2602021: 129.6002022: 58.6742023: 144.8942024: 244.3212025: 360.902
Rezultat net 2025190,7 K lei+153% față de anul anterior2020: 82.3672021: -45.7152022: -65.5502023: -14.2222024: 75.3522025: 190.658
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 32024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025143,4 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 85.4052021: -42.6772022: -108.2272023: -122.4492024: -47.3062025: 143.353
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0180 K361 K2020: 206,3 K lei206,3 K20202021: 129,6 K lei129,6 K20212022: 58,7 K lei58,7 K20222023: 144,9 K lei144,9 K20232024: 244,3 K lei244,3 K20242025: 360,9 K lei360,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-111,7%-29,4%52,8%2020: 39,9%39,9%20202021: -35,3%-35,3%20212022: -111,7%-111,7%20222023: -9,8%-9,8%20232024: 30,8%30,8%20242025: 52,8%52,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,3% · n=8.661

Cifra de afaceri: +47,7% față de anul anterior.Marjă netă 52,8% · +22 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-47,3 K lei
2025143,4 K lei

Datorii raportate

2024151,5 K lei
202525,5 K lei

Disponibilități bănești

202482,4 K lei
202534,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri144,9 K lei244,3 K lei360,9 K lei+47,7% față de anul anterior
Rezultat net-14,2 K lei75,4 K lei190,7 K lei+153% față de anul anterior
Capitaluri proprii-122,4 K lei-47,3 K lei143,4 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii126,8 K lei151,5 K lei25,5 K lei-83,2% față de anul anterior
Creanțe654 lei17,8 K lei132 K lei+641,7% față de anul anterior
Angajați—32-33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă52,8%30,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,3% (n=8.661) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)112,9%72,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=6.690) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii133%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat180.451 lei81.440 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.407 lei (n=7.284) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)84,9%-45,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=6.692) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)15,1%145,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=6.692) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate1,5%3,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=6.692) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale6,53×0,66×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări131,7 zile26,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,6 zile (n=7.681) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
360.902
Rezultat net
190.658
Angajați
2
Datorii
25.468
Active imobilizate
2.520
Active circulante
166.301
Capitaluri proprii
143.353
Venituri totale
360.902
Cheltuieli totale
164.348
Stocuri
—
Creanțe
131.982
Casă și conturi la bănci
34.319
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.321
Rezultat net
75.352
Angajați
3
Datorii
151.459
Active imobilizate
3.999
Active circulante
100.154
Capitaluri proprii
-47.306
Venituri totale
244.539
Cheltuieli totale
166.744
Stocuri
—
Creanțe
17.795
Casă și conturi la bănci
82.359
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.894
Rezultat net
-14.222
Angajați
—
Datorii
126.793
Active imobilizate
—
Active circulante
4.344
Capitaluri proprii
-122.449
Venituri totale
145.103
Cheltuieli totale
157.876
Stocuri
—
Creanțe
654
Casă și conturi la bănci
3.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.674
Rezultat net
-65.550
Angajați
3
Datorii
145.353
Active imobilizate
2.262
Active circulante
34.864
Capitaluri proprii
-108.227
Venituri totale
58.674
Cheltuieli totale
123.637
Stocuri
18.475
Creanțe
7.019
Casă și conturi la bănci
9.370
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.600
Rezultat net
-45.715
Angajați
3
Datorii
134.064
Active imobilizate
—
Active circulante
91.387
Capitaluri proprii
-42.677
Venituri totale
129.600
Cheltuieli totale
174.019
Stocuri
19.934
Creanțe
48.965
Casă și conturi la bănci
22.488
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
206.260
Rezultat net
82.367
Angajați
4
Datorii
13.430
Active imobilizate
—
Active circulante
98.835
Capitaluri proprii
85.405
Venituri totale
239.965
Cheltuieli totale
155.668
Stocuri
19.934
Creanțe
55.437
Casă și conturi la bănci
23.464
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37522941
Număr de înregistrare
J2017000293255
Înmatriculare
8 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017000293255
Formă juridică
SRL
Sediu social
WALTER MĂRĂCINEANU 91 Municipiul Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. WALTER MĂRĂCINEANU 91 Drobeta-Turnu Severin MEHEDINŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 mai 2017
Înregistrare fiscală
1 august 2017
Telefon
0755934119 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANGHELESCU EUGEN-CORNEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GMC UNITYCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.05.2017
Înregistrare fiscală
8 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017000293255
Cod CAEN
7732
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Telefon
0755934119 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. W. MĂRĂCINEANU, NR.91
Strada sediului
Str. W. Mărăcineanu
Numărul sediului
91
Localitatea sediului
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul sediului
MEHEDINŢI
Strada domiciliului fiscal
Str. W. Mărăcineanu
Numărul domiciliului fiscal
91
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiMunicipiul Drobeta-Turnu SeverinCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI