Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GODEANU SRL

GODEANU SRL

CUI 6757204 · SRL· Loc. Corabia, Oraş Corabia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GODEANU SRL are sediul în Loc. Corabia, Oraş Corabia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 313,6 K lei, față de 283,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-31,2%

Marja netă calculată este -31,2% în 2025, față de -38,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+16,7%

Datoriile raportate sunt 1,5 mil. lei în 2025, față de 1,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025313,6 K lei+10,6% față de anul anterior2020: 187.4652021: 248.6952022: 262.8482023: 282.9292024: 283.5942025: 313.622
Rezultat net 2025-97,8 K leiPierdere redusă cu 9,6%2020: -43.9612021: -60.9452022: -65.1942023: -144.0192024: -108.1842025: -97.831
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 32022: 42023: 52024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-1,4 mil. leiDeficit de capital majorat cu 16,7%2020: -855.5792021: -916.5232022: -981.7182023: -1.125.7372024: -1.233.9232025: -1.439.938
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0157 K314 K2020: 187,5 K lei187,5 K20202021: 248,7 K lei248,7 K20212022: 262,8 K lei262,8 K20222023: 282,9 K lei282,9 K20232024: 283,6 K lei283,6 K20242025: 313,6 K lei313,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-50,9%-24,7%1,5%2020: -23,5%-23,5%20202021: -24,5%-24,5%20212022: -24,8%-24,8%20222023: -50,9%-50,9%20232024: -38,1%-38,1%20242025: -31,2%-31,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=7.312

Cifra de afaceri: +10,6% față de anul anterior.Marjă netă -31,2% · +7 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-1,2 mil. lei
2025-1,4 mil. lei

Datorii raportate

20241,3 mil. lei
20251,5 mil. lei

Disponibilități bănești

20241,9 K lei
202526,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri282,9 K lei283,6 K lei313,6 K lei+10,6% față de anul anterior
Rezultat net-144 K lei-108,2 K lei-97,8 K leiPierdere redusă cu 9,6%
Capitaluri proprii-1,1 mil. lei-1,2 mil. lei-1,4 mil. leiDeficit de capital majorat cu 16,7%
Datorii1,2 mil. lei1,3 mil. lei1,5 mil. lei+16,7% față de anul anterior
Creanțe39,4 K lei39,6 K lei18,1 K lei-54,3% față de anul anterior
Angajați544Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-31,2%-38,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=7.312) · 2024: 1,6% (n=8.153)

Rezultat / active (A+B)-97,8%-126,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=5.938) · 2024: 0% (n=6.460)

Vânzări per angajat78.406 lei70.899 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 156.684 lei (n=5.444) · 2024: 141.700 lei (n=6.190)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-1.439,7%-1.438,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=5.944) · 2024: 16,2% (n=6.469)

Datorii / active (A+B)1.539,7%1.538,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=5.944) · 2024: 83,3% (n=6.469)

Ponderea activelor imobilizate32,7%43,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=5.944) · 2024: 24,4% (n=6.469)

Active circulante / datorii totale0,04×0,04×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=9.488) · 2024: 0,75× (n=10.446)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări20,7 zile50,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=6.679) · 2024: 14,2 zile (n=7.268)

Stocuri în zile de vânzări26,2 zile8,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=6.528) · 2024: 37,1 zile (n=7.157)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
313.622
Rezultat net
-97.831
Angajați
4
Datorii
1.539.955
Active imobilizate
32.747
Active circulante
67.270
Capitaluri proprii
-1.439.938
Venituri totale
551.944
Cheltuieli totale
637.961
Stocuri
22.820
Creanțe
18.060
Casă și conturi la bănci
26.390
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.594
Rezultat net
-108.184
Angajați
4
Datorii
1.319.705
Active imobilizate
37.340
Active circulante
48.442
Capitaluri proprii
-1.233.923
Venituri totale
505.495
Cheltuieli totale
604.920
Stocuri
7.010
Creanțe
39.561
Casă și conturi la bănci
1.871
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
282.929
Rezultat net
-144.019
Angajați
5
Datorii
1.215.843
Active imobilizate
37.340
Active circulante
52.766
Capitaluri proprii
-1.125.737
Venituri totale
485.608
Cheltuieli totale
627.281
Stocuri
12.752
Creanțe
39.425
Casă și conturi la bănci
589
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
262.848
Rezultat net
-65.194
Angajați
4
Datorii
1.066.028
Active imobilizate
37.340
Active circulante
46.970
Capitaluri proprii
-981.718
Venituri totale
481.867
Cheltuieli totale
544.396
Stocuri
12.416
Creanțe
28.031
Casă și conturi la bănci
6.523
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
248.695
Rezultat net
-60.945
Angajați
3
Datorii
1.010.613
Active imobilizate
37.340
Active circulante
56.750
Capitaluri proprii
-916.523
Venituri totale
446.106
Cheltuieli totale
504.564
Stocuri
17.940
Creanțe
31.781
Casă și conturi la bănci
7.029
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
187.465
Rezultat net
-43.961
Angajați
4
Datorii
964.829
Active imobilizate
37.340
Active circulante
71.910
Capitaluri proprii
-855.579
Venituri totale
343.789
Cheltuieli totale
385.843
Stocuri
39.664
Creanțe
31.757
Casă și conturi la bănci
489
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-01-06 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3136.685 lei12.161 lei16.566 lei779 lei7.179 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6757204
Număr de înregistrare
J1994001462280
Înmatriculare
22 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001462280
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. TUDOR VLADIMIRESCU 1 Loc. Corabia, Oraş Corabia Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TUDOR VLADIMIRESCU CORABIA OLT
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 ianuarie 1995
Înregistrare fiscală
25 martie 2013
Telefon
049560572

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GODEANU L. CORNEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GODEANU SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.01.1995
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994001462280
Cod CAEN
5622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia

Contact și adrese

Telefon
049560572
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, ORŞ. CORABIA, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, BL.1, ET.PART.
Cod poștal fiscal
235300
Strada sediului
Str. Tudor Vladimirescu
Localitatea sediului
Orş. Corabia
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
235300
Strada domiciliului fiscal
Str. Tudor Vladimirescu
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Corabia
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
235300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 ianuarie 2010
Perioada 1: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 1996
Perioada 2: TVA până la
31 august 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
31 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
6 iunie 2017
Publicare TVA la încasare
7 iunie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5552 Rev. 0Alte unități de preparare a hranei

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltLoc. Corabia, Oraş CorabiaStrada Tudor VladimirescuCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI