Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GOLD R ROYAL 2019 S.R.L.

GOLD R ROYAL 2019 S.R.L.

CUI 40486563 · SRL· Sat Colonia Mică, Oraş Făget

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GOLD R ROYAL 2019 S.R.L. are sediul în Sat Colonia Mică, Oraş Făget. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 89,3 K lei, față de 79,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-0,7%

Marja netă calculată este -0,7% în 2025, față de -1,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-26,9%

Datoriile raportate sunt 35,5 K lei în 2025, față de 48,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202589,3 K lei+12,6% față de anul anterior2020: 83.4112021: 86.7952022: 44.6502023: 41.3122024: 79.3342025: 89.310
Rezultat net 2025-657 lei+23,1% față de anul anterior2020: 22.5132021: 27.4642022: -33.4942023: -11.3132024: -8542025: -657
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-17,5 K lei-3,9% față de anul anterior2020: 1.3872021: 28.8512022: -4.6432023: -15.9552024: -16.8092025: -17.467
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate045 K89 K2020: 83,4 K lei83,4 K20202021: 86,8 K lei86,8 K20212022: 44,7 K lei44,7 K20222023: 41,3 K lei41,3 K20232024: 79,3 K lei79,3 K20242025: 89,3 K lei89,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-75%-21,7%31,6%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132020: 27%27%20202021: 31,6%31,6%20212022: -75%-75%20222023: -27,4%-27,4%20232024: -1,1%-1,1%20242025: -0,7%-0,7%2025

Cifra de afaceri: +12,6% față de anul anterior. Marja netă: -0,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-17,5 K lei-3,9% față de anul anterior
Datorii35,5 K lei-26,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri41,3 K lei79,3 K lei89,3 K lei+12,6% față de anul anterior
Rezultat net-11,3 K lei-854 lei-657 lei+23,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-16 K lei-16,8 K lei-17,5 K lei-3,9% față de anul anterior
Datorii60,6 K lei48,6 K lei35,5 K lei-26,9% față de anul anterior
Creanțe80 lei80 lei80 lei+0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-0,7%3%n=9.713-1,1%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-70,3%11,2%n=8.614-23,8%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)142,8%84,4%n=8.61468,9%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)92%36,6%n=8.61494,9%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,6%1,7%n=8.604-1,2%1,1%n=12.450
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,06×0,63×n=11.7540,07×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,32 zile28,9 zilen=8.4150,36 zile27,26 zilen=11.880
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați89.310 lei147.451 lein=7.38579.334 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.310
Rezultat net
-657
Angajați
1
Datorii
35.475
Active imobilizate
22.847
Active circulante
1.994
Capitaluri proprii
-17.467
Venituri totale
121.227
Cheltuieli totale
121.884
Stocuri
—
Creanțe
80
Casă și conturi la bănci
1.914
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.833
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.334
Rezultat net
-854
Angajați
1
Datorii
48.558
Active imobilizate
66.931
Active circulante
3.568
Capitaluri proprii
-16.809
Venituri totale
111.251
Cheltuieli totale
112.105
Stocuri
—
Creanțe
80
Casă și conturi la bănci
3.488
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
38.750
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.312
Rezultat net
-11.313
Angajați
1
Datorii
60.583
Active imobilizate
111.014
Active circulante
4.280
Capitaluri proprii
-15.955
Venituri totale
73.229
Cheltuieli totale
83.329
Stocuri
—
Creanțe
80
Casă și conturi la bănci
4.200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
70.666
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.650
Rezultat net
-33.494
Angajați
1
Datorii
67.866
Active imobilizate
155.097
Active circulante
10.709
Capitaluri proprii
-4.643
Venituri totale
76.567
Cheltuieli totale
109.615
Stocuri
—
Creanțe
5.260
Casă și conturi la bănci
5.449
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
102.583
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.795
Rezultat net
27.464
Angajați
4
Datorii
90.884
Active imobilizate
186.000
Active circulante
68.235
Capitaluri proprii
28.851
Venituri totale
120.378
Cheltuieli totale
92.150
Stocuri
—
Creanțe
20.142
Casă și conturi la bănci
48.093
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
134.500
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.411
Rezultat net
22.513
Angajați
4
Datorii
29.170
Active imobilizate
159.583
Active circulante
39.057
Capitaluri proprii
1.387
Venituri totale
115.328
Cheltuieli totale
91.981
Stocuri
—
Creanțe
80
Casă și conturi la bănci
38.977
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
168.083
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40486563
Număr de înregistrare
J2019000442354
Înmatriculare
23 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000442354
Formă juridică
SRL
Sediu social
71 Sat Colonia Mică, Oraş Făget Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
71 Colonia Mică TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
27 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GROZA RAREŞ MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GOLD R ROYAL 2019 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.2019
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000442354
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Făget

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT COLONIA MICĂ ORŞ. FĂGET, NR.71
Cod poștal fiscal
305307
Numărul sediului
71
Localitatea sediului
Sat Colonia Mică Orş. Făget
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
305307
Numărul domiciliului fiscal
71
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Colonia Mică Orş. Făget
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
305307

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9532 Rev. 3Repararea și întreținerea motocicletelor

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Colonia Mică, Oraş FăgetCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI