Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GOLDEN PICTURES SOLUTIONS S.R.L.

GOLDEN PICTURES SOLUTIONS S.R.L.

CUI 37511292 · SRL· Loc. Brezoi, Oraş Brezoi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

GOLDEN PICTURES SOLUTIONS S.R.L. are sediul în Loc. Brezoi, Oraş Brezoi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+38,4%

Datoriile raportate sunt 110,8 K lei în 2025, față de 80,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 80.5642021: 72.1912022: 94.4962023: 202.2622024: 33.112
Rezultat net 2025-66,2 K lei-34,1% față de anul anterior2020: 34.6462021: 23.0132022: 38.9302023: 131.5772024: -49.3712025: -66.190
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025154,7 K lei-30% față de anul anterior2020: 76.7122021: 99.7262022: 138.6552023: 270.2322024: 220.8622025: 154.672
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0101 K202 K2020: 80,6 K lei80,6 K20202021: 72,2 K lei72,2 K20212022: 94,5 K lei94,5 K20222023: 202,3 K lei202,3 K20232024: 33,1 K lei33,1 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-149,1%-42%65,1%Mediana sectorului (2025): 11,2% · n=37452020: 43%43%20202021: 31,9%31,9%20212022: 41,2%41,2%20222023: 65,1%65,1%20232024: -149,1%-149,1%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii154,7 K lei-30% față de anul anterior
Datorii110,8 K lei+38,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri202,3 K lei33,1 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net131,6 K lei-49,4 K lei-66,2 K lei-34,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii270,2 K lei220,9 K lei154,7 K lei-30% față de anul anterior
Datorii192 K lei80,1 K lei110,8 K lei+38,4% față de anul anterior
Creanțe228,2 K lei199,3 K lei194,5 K lei-2,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—11,2%n=3.745-149,1%11,2%n=3.971
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)58,3%41,1%n=3.36573,4%46,3%n=3.506
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)41,7%47,8%n=3.36526,6%42,5%n=3.506
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14,3%37,7%n=3.36517,2%38,7%n=3.506
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-24,9%3,7%n=3.365-16,4%3,9%n=3.506
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-42,8%30,4%n=3.319-22,4%26,4%n=3.436
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,05×1,09×n=4.5563,11×1,16×n=4.747
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—38,86 zilen=3.0932.167,19 zile35,59 zilen=3.140
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—18,86 zilen=1.54568,67 zile19,83 zilen=1.609
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—117.470 lein=1.64933.112 lei104.323 lein=1.840

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-66.190
Angajați
1
Datorii
110.834
Active imobilizate
37.919
Active circulante
227.587
Capitaluri proprii
154.672
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
66.190
Stocuri
11.146
Creanțe
194.503
Casă și conturi la bănci
21.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.112
Rezultat net
-49.371
Angajați
1
Datorii
80.085
Active imobilizate
51.653
Active circulante
249.294
Capitaluri proprii
220.862
Venituri totale
34.157
Cheltuieli totale
83.238
Stocuri
6.316
Creanțe
199.333
Casă și conturi la bănci
43.645
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.262
Rezultat net
131.577
Angajați
1
Datorii
191.984
Active imobilizate
65.387
Active circulante
396.829
Capitaluri proprii
270.232
Venituri totale
202.262
Cheltuieli totale
68.662
Stocuri
6.316
Creanțe
228.213
Casă și conturi la bănci
162.300
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.496
Rezultat net
38.930
Angajați
1
Datorii
104.958
Active imobilizate
79.121
Active circulante
164.492
Capitaluri proprii
138.655
Venituri totale
96.437
Cheltuieli totale
56.563
Stocuri
6.316
Creanțe
119.735
Casă și conturi la bănci
38.441
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.191
Rezultat net
23.013
Angajați
3
Datorii
148.608
Active imobilizate
92.855
Active circulante
157.420
Capitaluri proprii
99.726
Venituri totale
128.964
Cheltuieli totale
105.229
Stocuri
6.316
Creanțe
101.270
Casă și conturi la bănci
49.834
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.941
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.564
Rezultat net
34.646
Angajați
3
Datorii
105.514
Active imobilizate
106.589
Active circulante
90.521
Capitaluri proprii
76.712
Venituri totale
115.070
Cheltuieli totale
79.622
Stocuri
6.316
Creanțe
81.558
Casă și conturi la bănci
2.647
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
14.884
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37511292
Număr de înregistrare
J38/458/2017
Înmatriculare
5 mai 2017
EUID
ROONRC.J38/458/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
EROILOR 183 Loc. Brezoi, Oraş Brezoi Vâlcea
Adresă fiscală
Str. EROILOR 183 Brezoi VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 mai 2017
Înregistrare fiscală
5 februarie 2026
Telefon
0799444222 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHINOIU ELENA ALINA
administrator
GHINOIU ROMULUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GOLDEN PICTURES SOLUTIONS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.05.2017
Înregistrare fiscală
8 mai 2017
Număr registrul comerțului
J38/458/2017
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Lotrului

Contact și adrese

Telefon
0799444222 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, ORŞ. BREZOI, STR. CALEA EROILOR, NR.183
Cod poștal fiscal
245500
Strada sediului
Str. Calea Eroilor
Numărul sediului
183
Localitatea sediului
Orş. Brezoi
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
245500
Strada domiciliului fiscal
Str. Calea Eroilor
Numărul domiciliului fiscal
183
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Brezoi
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
245500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaLoc. Brezoi, Oraş BrezoiCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI