Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GOOD MORNING COFFEE S.R.L.

GOOD MORNING COFFEE S.R.L.

CUI 40645197 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

GOOD MORNING COFFEE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-44,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 915,9 K lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut16,1%

Marja netă calculată este 16,1% în 2025, față de 2,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12%

Datoriile raportate sunt 773,5 K lei în 2025, față de 878,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025915,9 K lei-44,9% față de anul anterior2020: 2.290.9042021: 1.080.7052022: 1.564.5112023: 1.668.7682024: 1.661.3932025: 915.854
Rezultat net 2025147,8 K lei+323,6% față de anul anterior2020: 9372021: 150.4012022: 372.5982023: 205.9052024: 34.8792025: 147.758
Angajați 20252-50% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 32023: 42024: 42025: 2
Capitaluri proprii 2025174,2 K lei-37% față de anul anterior2020: 14.1882021: 164.5902022: 372.8582023: 241.5682024: 276.4472025: 174.205
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 2,3 mil. lei2,3 mil.20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 915,9 K lei915,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,9%23,8%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 0%0%20202021: 13,9%13,9%20212022: 23,8%23,8%20222023: 12,3%12,3%20232024: 2,1%2,1%20242025: 16,1%16,1%2025

Cifra de afaceri: -44,9% față de anul anterior. Marja netă: 16,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii174,2 K lei-37% față de anul anterior
Datorii773,5 K lei-12% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 mil. lei1,7 mil. lei915,9 K lei-44,9% față de anul anterior
Rezultat net205,9 K lei34,9 K lei147,8 K lei+323,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii241,6 K lei276,4 K lei174,2 K lei-37% față de anul anterior
Datorii612,4 K lei878,8 K lei773,5 K lei-12% față de anul anterior
Creanțe482,3 K lei797,1 K lei722,7 K lei-9,3% față de anul anterior
Angajați442-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,1%2%n=29.7312,1%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)18,4%22,4%n=20.74124%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)81,8%77,8%n=20.74176,2%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)23,4%15,6%n=20.74127,4%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)15,6%2,2%n=20.7233%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive84,8%17,7%n=21.63212,6%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,94×0,95×n=35.4150,95×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360284,09 zile8,02 zilen=26.828172,71 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—63,03 zilen=27.3896,21 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați457.927 lei259.175 lein=21.783415.348 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
915.854
Rezultat net
147.758
Angajați
2
Datorii
773.465
Active imobilizate
220.847
Active circulante
724.628
Capitaluri proprii
174.205
Venituri totale
1.124.075
Cheltuieli totale
943.986
Stocuri
—
Creanțe
722.725
Casă și conturi la bănci
1.903
Cheltuieli în avans
2.195
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.661.393
Rezultat net
34.879
Angajați
4
Datorii
878.777
Active imobilizate
316.492
Active circulante
836.537
Capitaluri proprii
276.447
Venituri totale
1.661.496
Cheltuieli totale
1.613.298
Stocuri
28.649
Creanțe
797.071
Casă și conturi la bănci
10.817
Cheltuieli în avans
2.195
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.668.768
Rezultat net
205.905
Angajați
4
Datorii
612.405
Active imobilizate
275.162
Active circulante
575.865
Capitaluri proprii
241.568
Venituri totale
1.669.834
Cheltuieli totale
1.447.231
Stocuri
19.513
Creanțe
482.312
Casă și conturi la bănci
74.040
Cheltuieli în avans
2.946
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.564.511
Rezultat net
372.598
Angajați
3
Datorii
189.255
Active imobilizate
179.818
Active circulante
379.563
Capitaluri proprii
372.858
Venituri totale
1.640.511
Cheltuieli totale
1.251.836
Stocuri
801
Creanțe
340.875
Casă și conturi la bănci
37.887
Cheltuieli în avans
2.732
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.080.705
Rezultat net
150.401
Angajați
4
Datorii
70.613
Active imobilizate
64.639
Active circulante
168.369
Capitaluri proprii
164.590
Venituri totale
1.080.705
Cheltuieli totale
919.498
Stocuri
23.194
Creanțe
135.211
Casă și conturi la bănci
9.964
Cheltuieli în avans
2.195
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.290.904
Rezultat net
937
Angajați
4
Datorii
177.624
Active imobilizate
120.817
Active circulante
70.743
Capitaluri proprii
14.188
Venituri totale
2.291.269
Cheltuieli totale
2.267.904
Stocuri
45.962
Creanțe
16.286
Casă și conturi la bănci
8.495
Cheltuieli în avans
252
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40645197
Număr de înregistrare
J2019001971408
Înmatriculare
15 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019001971408
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŢINCANI 12 Z23 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ŢINCANI 12 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 2019
Înregistrare fiscală
21 octombrie 2025
Telefon
0729220659 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CREANGĂ MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GOOD MORNING COFFEE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.2019
Înregistrare fiscală
15 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001971408
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0729220659 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR ŢINCANI, NR.12, CAMERA 1, BL.Z23, SC.1, ET.3, AP.22
Cod poștal fiscal
61597
Strada sediului
Str. Ţincani
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61597
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Ţincani
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61597
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI