Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GOSPODĂRIA COMUNALĂ NANOV S.R.L.

GOSPODĂRIA COMUNALĂ NANOV S.R.L.

CUI 44084496 · SRL· Sat Nanov, Comuna Nanov· Alte activități de curățenie

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-05-19. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

GOSPODĂRIA COMUNALĂ NANOV S.R.L. are sediul în Sat Nanov, Comuna Nanov și raportează activitatea alte activități de curățenie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-05-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-37,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 594,6 K lei, față de 951,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut26,5%

Marja netă calculată este 26,5% în 2024, față de -20,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024594,6 K lei-37,5% față de anul anterior2021: 505.4992023: 951.7122024: 594.644
Rezultat net 2024157,4 K lei+180,9% față de anul anterior2021: -259.8332023: -194.5232024: 157.393
Angajați 20246-45,5% față de anul anterior2021: 112023: 112024: 6
Capitaluri proprii 2024-424,8 K lei+27% față de anul anterior2021: 56.3672023: -582.1752024: -424.782
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0476 K952 K2021: 505,5 K lei505,5 K20212023: 951,7 K lei951,7 K20232024: 594,6 K lei594,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51,4%-12,5%26,5%Mediana sectorului (2024): 23,8% · n=10642021: -51,4%-51,4%20212023: -20,4%-20,4%20232024: 26,5%26,5%2024

Cifra de afaceri: -37,5% față de anul anterior. Marja netă: 26,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-424,8 K lei+27% față de anul anterior
Datorii491,5 K lei-28,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri505,5 K lei951,7 K lei594,6 K lei-37,5% față de anul anterior
Rezultat net-259,8 K lei-194,5 K lei157,4 K lei+180,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii56,4 K lei-582,2 K lei-424,8 K lei+27% față de anul anterior
Datorii151,3 K lei687,6 K lei491,5 K lei-28,5% față de anul anterior
Creanțe10,6 K lei79,6 K lei63,8 K lei-19,9% față de anul anterior
Angajați11116-45,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri26,5%23,8%n=1.064-20,4%27%n=1.024
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,14×1,94×n=1.2530,15×2,32×n=1.184
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36038,61 zile78,69 zilen=98630,13 zile79,46 zilen=938
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—7,98 zilen=556-0,09 zile10,24 zilen=571
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați99.107 lei163.250 lein=79386.519 lei141.084 lein=773

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
594.644
Rezultat net
157.393
Angajați
6
Datorii
491.530
Active imobilizate
—
Active circulante
66.748
Capitaluri proprii
-424.782
Venituri totale
594.650
Cheltuieli totale
424.903
Stocuri
—
Creanțe
63.772
Casă și conturi la bănci
2.976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
316.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
951.712
Rezultat net
-194.523
Angajați
11
Datorii
687.609
Active imobilizate
—
Active circulante
105.434
Capitaluri proprii
-582.175
Venituri totale
951.719
Cheltuieli totale
1.136.725
Stocuri
-231
Creanțe
79.644
Casă și conturi la bănci
26.021
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
316.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
505.499
Rezultat net
-259.833
Angajați
11
Datorii
151.338
Active imobilizate
—
Active circulante
207.705
Capitaluri proprii
56.367
Venituri totale
505.500
Cheltuieli totale
760.278
Stocuri
64.258
Creanțe
10.633
Casă și conturi la bănci
132.814
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
316.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

187.745 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

187.745 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat129.964 lei55.348 lei185.312 lei185.312 lei0 lei
Asigurări sociale0 lei1.803 lei1.803 lei1.803 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate0 lei630 lei630 lei630 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44084496
Număr de înregistrare
J34/321/2021
Înmatriculare
9 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J34/321/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
Amurgului 5 Sat Nanov, Comuna Nanov Teleorman
Adresă fiscală
Str. Amurgului 5 Nanov TELEORMAN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
20 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICULA DANIEL MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GOSPODĂRIA COMUNALĂ NANOV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.2021
Înregistrare fiscală
9 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J34/321/2021
Cod CAEN
8129
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT NANOV COM. NANOV, STR. AMURGULUI, NR.5
Cod poștal fiscal
147215
Strada sediului
Str. Amurgului
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sat Nanov Com. Nanov
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
147215
Strada domiciliului fiscal
Str. Amurgului
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Nanov Com. Nanov
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
147215

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2022
TVA până la
19 mai 2026
Anulare operată la
20 mai 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
19 mai 2026
Publicarea deciziei
19 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Nanov, Comuna NanovCAEN 8129
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI