Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRAMA CONSULTANTA DE MEDIU S.R.L.

GRAMA CONSULTANTA DE MEDIU S.R.L.

CUI 35207670 · SRL· Municipiul Galaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GRAMA CONSULTANTA DE MEDIU S.R.L. are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+40%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 324,6 K lei, față de 231,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât16,2%

Marja netă calculată este 16,2% în 2025, față de 24,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+57,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025324,6 K lei+40% față de anul anterior2020: 40.4382022: 103.0172023: 110.2622024: 231.8642025: 324.611
Rezultat net 202552,6 K lei-5,8% față de anul anterior2020: 29.1672022: 43.1272023: 26.4532024: 55.8332025: 52.619
Angajați 20251+0% față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025108,7 K lei+93,8% față de anul anterior2020: 49.2792022: 93.0942023: 83.5472024: 56.0972025: 108.717
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0162 K325 K2020: 40,4 K lei40,4 K20202022: 103 K lei103 K20222023: 110,3 K lei110,3 K20232024: 231,9 K lei231,9 K20242025: 324,6 K lei324,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,1%72,1%Mediana sectorului (2025): 29,2% · n=34022020: 72,1%72,1%20202022: 41,9%41,9%20222023: 24%24%20232024: 24,1%24,1%20242025: 16,2%16,2%2025

Cifra de afaceri: +40% față de anul anterior. Marja netă: 16,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii108,7 K lei+93,8% față de anul anterior
Datorii173,7 K lei+8,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri110,3 K lei231,9 K lei324,6 K lei+40% față de anul anterior
Rezultat net26,5 K lei55,8 K lei52,6 K lei-5,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii83,5 K lei56,1 K lei108,7 K lei+93,8% față de anul anterior
Datorii31,2 K lei160,1 K lei173,7 K lei+8,5% față de anul anterior
Creanțe34,6 K lei34 K lei53,4 K lei+57,2% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,2%29,2%n=3.40224,1%31,7%n=5.043
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)38,5%59,8%n=2.63126,1%66,9%n=3.834
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)61,5%39,8%n=2.63174,5%33,1%n=3.834
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)58,9%17,2%n=2.63153,3%15,7%n=3.834
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)18,6%27,7%n=2.63126%27,5%n=3.834
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive48,4%72,1%n=3.39499,5%68,5%n=4.924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,67×1,9×n=4.0260,63×2,25×n=5.848
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36059,2 zile106,7 zilen=3.23952,73 zile84,2 zilen=4.668
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36016,28 zile3,39 zilen=1.197—2,81 zilen=1.731
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați324.611 lei180.863 lein=2.403231.864 lei160.980 lein=3.639

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
324.611
Rezultat net
52.619
Angajați
1
Datorii
173.653
Active imobilizate
166.207
Active circulante
116.163
Capitaluri proprii
108.717
Venituri totale
324.614
Cheltuieli totale
261.607
Stocuri
14.676
Creanțe
53.376
Casă și conturi la bănci
48.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.864
Rezultat net
55.833
Angajați
1
Datorii
160.097
Active imobilizate
114.514
Active circulante
100.294
Capitaluri proprii
56.097
Venituri totale
231.864
Cheltuieli totale
164.413
Stocuri
—
Creanțe
33.961
Casă și conturi la bănci
66.333
Cheltuieli în avans
1.386
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.262
Rezultat net
26.453
Angajați
—
Datorii
31.234
Active imobilizate
17.796
Active circulante
96.985
Capitaluri proprii
83.547
Venituri totale
110.262
Cheltuieli totale
78.815
Stocuri
1.695
Creanțe
34.603
Casă și conturi la bănci
60.687
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.017
Rezultat net
43.127
Angajați
—
Datorii
33.300
Active imobilizate
45.837
Active circulante
80.557
Capitaluri proprii
93.094
Venituri totale
103.121
Cheltuieli totale
56.903
Stocuri
—
Creanțe
41.230
Casă și conturi la bănci
39.327
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.438
Rezultat net
29.167
Angajați
—
Datorii
14.850
Active imobilizate
49.330
Active circulante
19.613
Capitaluri proprii
49.279
Venituri totale
50.946
Cheltuieli totale
20.582
Stocuri
—
Creanțe
10.930
Casă și conturi la bănci
8.683
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.814
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-11-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35207670
Număr de înregistrare
J17/1346/2015
Înmatriculare
6 noiembrie 2015
EUID
ROONRC.J17/1346/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
LEONARD NAE 32 S10 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LEONARD NAE 32 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 noiembrie 2015
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRAMA MARCELA
administrator
GRAMA MARIAN-SILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRAMA CONSULTANTA DE MEDIU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.11.2015
Înregistrare fiscală
6 noiembrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015001346174
Cod CAEN
7499
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. NAE LEONARD, NR.32, BL.S10, SC.3, ET.4, AP.45
Cod poștal fiscal
800694
Strada sediului
Str. Nae Leonard
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800694
Strada domiciliului fiscal
Str. Nae Leonard
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800694

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Administratia Pietelor Agroalimentare S.A.1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

SPITAL ORASENESC TARGU BUJOR1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Analiza a indicatorilor de mediu, alta decat cea pentru constructii (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 ianuarie 2026Achiziție directă

Efectuare analize pentru factor de mediu aer

Autoritate: SPITAL ORASENESC TARGU BUJOR

CPV 90711300-7 — Analiza a indicatorilor de mediu, alta decat cea pentru constructii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90711300-7

Vezi detaliile atribuirii →
1.430 leiValoare publicată
10 decembrie 2024Achiziție directă

Efectuare analize pentru factor de mediu aer

Autoritate: Administratia Pietelor Agroalimentare S.A.

CPV 90711300-7 — Analiza a indicatorilor de mediu, alta decat cea pentru constructii (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90711300-7

Vezi detaliile atribuirii →
5.950 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 7490
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI