Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRANCONSTRUCT SRL

GRANCONSTRUCT SRL

CUI 14575963 · SRL· Municipiul Galaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GRANCONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 224,1 K lei, față de 207,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut84%

Marja netă calculată este 84% în 2025, față de 81,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+13,5%

Datoriile raportate sunt 22,9 K lei în 2025, față de 20,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025224,1 K lei+7,9% față de anul anterior2020: 181.6712021: 153.3792022: 171.4832023: 189.9482024: 207.6752025: 224.148
Rezultat net 2025188,3 K lei+10,8% față de anul anterior2020: 127.8402021: 130.4232022: 164.2192023: 154.1222024: 170.0222025: 188.300
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 02023: 0
Capitaluri proprii 2025448,2 K lei-2,5% față de anul anterior2020: 138.0402021: 268.4632022: 282.6822023: 406.8042024: 459.8702025: 448.168
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112 K224 K2020: 181,7 K lei181,7 K20202021: 153,4 K lei153,4 K20212022: 171,5 K lei171,5 K20222023: 189,9 K lei189,9 K20232024: 207,7 K lei207,7 K20242025: 224,1 K lei224,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,9%95,8%2020: 70,4%70,4%20202021: 85%85%20212022: 95,8%95,8%20222023: 81,1%81,1%20232024: 81,9%81,9%20242025: 84%84%2025Reper 2025: mediana sectorului 26,2% · n=10.112

Cifra de afaceri: +7,9% față de anul anterior.Marjă netă 84% · +2,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024459,9 K lei
2025448,2 K lei

Datorii raportate

202420,2 K lei
202522,9 K lei

Disponibilități bănești

2024459,4 K lei
2025446,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri189,9 K lei207,7 K lei224,1 K lei+7,9% față de anul anterior
Rezultat net154,1 K lei170 K lei188,3 K lei+10,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii406,8 K lei459,9 K lei448,2 K lei-2,5% față de anul anterior
Datorii43,5 K lei20,2 K lei22,9 K lei+13,5% față de anul anterior
Creanțe25,3 K lei20,7 K lei24,2 K lei+16,6% față de anul anterior
Angajați0——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă84%81,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=10.112) · 2024: 26,5% (n=15.259)

Rezultat / capitaluri proprii42%37%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 32,4% (n=11.192) · 2024: 30% (n=16.596)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale20,53×23,74×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,39× (n=14.390) · 2024: 1,59× (n=21.180)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări38,8 zile35,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 131,2 zile (n=9.512) · 2024: 116,3 zile (n=14.046)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
224.148
Rezultat net
188.300
Angajați
—
Datorii
22.944
Active imobilizate
—
Active circulante
471.112
Capitaluri proprii
448.168
Venituri totale
224.152
Cheltuieli totale
837
Stocuri
—
Creanțe
24.182
Casă și conturi la bănci
446.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.675
Rezultat net
170.022
Angajați
—
Datorii
20.222
Active imobilizate
—
Active circulante
480.092
Capitaluri proprii
459.870
Venituri totale
209.631
Cheltuieli totale
7.224
Stocuri
—
Creanțe
20.735
Casă și conturi la bănci
459.357
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.948
Rezultat net
154.122
Angajați
0
Datorii
43.544
Active imobilizate
0
Active circulante
450.348
Capitaluri proprii
406.804
Venituri totale
191.138
Cheltuieli totale
7.659
Stocuri
0
Creanțe
25.267
Casă și conturi la bănci
425.081
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
171.483
Rezultat net
164.219
Angajați
0
Datorii
91.248
Active imobilizate
0
Active circulante
373.930
Capitaluri proprii
282.682
Venituri totale
171.542
Cheltuieli totale
2.177
Stocuri
0
Creanțe
23.652
Casă și conturi la bănci
350.278
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.379
Rezultat net
130.423
Angajați
1
Datorii
28.395
Active imobilizate
0
Active circulante
296.858
Capitaluri proprii
268.463
Venituri totale
153.379
Cheltuieli totale
18.354
Stocuri
0
Creanțe
23.863
Casă și conturi la bănci
272.995
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.671
Rezultat net
127.840
Angajați
1
Datorii
116.455
Active imobilizate
0
Active circulante
254.495
Capitaluri proprii
138.040
Venituri totale
181.671
Cheltuieli totale
52.153
Stocuri
0
Creanțe
37.497
Casă și conturi la bănci
216.998
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-04-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14575963
Număr de înregistrare
J17/298/2002
Înmatriculare
11 aprilie 2002
EUID
ROONRC.J17/298/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. REGIMENTUL 11 SIRET 50 G1 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. REGIMENTUL 11 SIRET 50 Galati GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 aprilie 2002
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2026
Telefon
036497327

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRĂDINARU LUCICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRANCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.04.2002
Înregistrare fiscală
12 aprilie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000298175
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0236490077 · Firme cu același număr
Fax
0236490077 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. REGIMENTUL 11 SIRET, NR.50, BL.G1, SC.3, ET.3, AP.101
Cod poștal fiscal
800302
Strada sediului
Str. Regimentul 11 Siret
Numărul sediului
50
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800302
Strada domiciliului fiscal
Str. Regimentul 11 Siret
Numărul domiciliului fiscal
50
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800302

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2002
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
23 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7414 Rev. 1Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7420 Rev. 1Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiStrada RegimentulCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI