Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRAND FITNESS SRL

GRAND FITNESS SRL

CUI 35140805 · SRL· Municipiul Satu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GRAND FITNESS SRL are sediul în Municipiul Satu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-31,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 759,3 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-39,8%

Marja netă calculată este -39,8% în 2025, față de -5,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12,5%

Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 1,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025759,3 K lei-31,3% față de anul anterior2020: 966.8982021: 1.448.1152022: 1.549.3062023: 1.767.2872024: 1.104.7432025: 759.308
Rezultat net 2025-301,9 K lei-439% față de anul anterior2020: 314.4102021: 571.6622022: 587.8112023: 588.6032024: -56.0152025: -301.929
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 62021: 62022: 62023: 52024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025281,2 K lei-51,8% față de anul anterior2020: 513.8872021: 1.085.5492022: 588.0512023: 664.3362024: 583.0962025: 281.167
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0884 K2 mil.2020: 966,9 K lei966,9 K20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 759,3 K lei759,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-39,8%-0,1%39,5%Mediana sectorului (2025): 3,2% · n=17382020: 32,5%32,5%20202021: 39,5%39,5%20212022: 37,9%37,9%20222023: 33,3%33,3%20232024: -5,1%-5,1%20242025: -39,8%-39,8%2025

Cifra de afaceri: -31,3% față de anul anterior. Marja netă: -39,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii281,2 K lei-51,8% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei-12,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei1,1 mil. lei759,3 K lei-31,3% față de anul anterior
Rezultat net588,6 K lei-56 K lei-301,9 K lei-439% față de anul anterior
Capitaluri proprii664,3 K lei583,1 K lei281,2 K lei-51,8% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei1,5 mil. lei1,4 mil. lei-12,5% față de anul anterior
Creanțe25,7 K lei8,9 K lei9,1 K lei+2,7% față de anul anterior
Angajați522+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-39,8%3,2%n=1.738-5,1%4,2%n=1.728
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)17,1%8,3%n=1.44427,1%10,8%n=1.425
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)82,4%82,2%n=1.44471,9%78,3%n=1.425
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)95%53,8%n=1.44495,2%52,5%n=1.425
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-18,4%0,7%n=1.442-2,6%1,4%n=1.424
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-107,4%33,7%n=1.257-9,6%29,9%n=1.231
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,06×0,52×n=2.0980,07×0,54×n=2.048
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604,31 zile26,44 zilen=1.4682,89 zile24,48 zilen=1.425
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,13 zile10,85 zilen=9379,51 zile12,55 zilen=931
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați379.654 lei125.609 lein=1.132552.372 lei114.405 lein=1.114

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
759.308
Rezultat net
-301.929
Angajați
2
Datorii
1.353.653
Active imobilizate
1.560.821
Active circulante
81.782
Capitaluri proprii
281.167
Venituri totale
791.257
Cheltuieli totale
1.074.946
Stocuri
15.032
Creanțe
9.095
Casă și conturi la bănci
57.655
Cheltuieli în avans
549
Venituri în avans
8.332
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.104.743
Rezultat net
-56.015
Angajați
2
Datorii
1.546.308
Active imobilizate
2.046.714
Active circulante
102.972
Capitaluri proprii
583.096
Venituri totale
1.126.611
Cheltuieli totale
1.153.214
Stocuri
29.197
Creanțe
8.856
Casă și conturi la bănci
64.919
Cheltuieli în avans
549
Venituri în avans
20.831
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.767.287
Rezultat net
588.603
Angajați
5
Datorii
1.270.590
Active imobilizate
1.826.325
Active circulante
141.449
Capitaluri proprii
664.336
Venituri totale
1.800.654
Cheltuieli totale
1.196.125
Stocuri
40.618
Creanțe
25.676
Casă și conturi la bănci
75.155
Cheltuieli în avans
481
Venituri în avans
33.329
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.549.306
Rezultat net
587.811
Angajați
6
Datorii
1.943.257
Active imobilizate
1.915.061
Active circulante
662.075
Capitaluri proprii
588.051
Venituri totale
1.599.745
Cheltuieli totale
996.711
Stocuri
37.020
Creanțe
492.595
Casă și conturi la bănci
132.460
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
45.828
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.448.115
Rezultat net
571.662
Angajați
6
Datorii
1.316.474
Active imobilizate
2.195.626
Active circulante
251.397
Capitaluri proprii
1.085.549
Venituri totale
1.472.225
Cheltuieli totale
886.344
Stocuri
11.710
Creanțe
58.538
Casă și conturi la bănci
181.149
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
45.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
966.898
Rezultat net
314.410
Angajați
6
Datorii
1.535.504
Active imobilizate
1.940.755
Active circulante
126.751
Capitaluri proprii
513.887
Venituri totale
1.019.322
Cheltuieli totale
696.316
Stocuri
14.726
Creanțe
81.062
Casă și conturi la bănci
30.963
Cheltuieli în avans
3.114
Venituri în avans
21.229
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-10-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35140805
Număr de înregistrare
J2015000718301
Înmatriculare
19 octombrie 2015
EUID
ROONRC.J2015000718301
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTRANDULUI 4 Municipiul Satu Mare Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ŞTRANDULUI 4 Satu Mare SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 octombrie 2015
Înregistrare fiscală
21 mai 2026
Telefon
0743046187 · Firme cu același număr
Website
www.grandfitness.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TERNAR SIMION NICU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRAND FITNESS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.10.2015
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000718301
Cod CAEN
9313
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0743046187 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ŞTRANDULUI, NR.4
Cod poștal fiscal
440102
Strada sediului
Str. Ştrandului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
440102
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştrandului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
440102

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareCAEN 9313
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI