Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRAND MODJO INTERNAȚIONAL S.R.L.

GRAND MODJO INTERNAȚIONAL S.R.L.

CUI 43264774 · SRL· Sat Lieşti, Comuna Slobozia Bradului· Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GRAND MODJO INTERNAȚIONAL S.R.L. are sediul în Sat Lieşti, Comuna Slobozia Bradului și raportează activitatea comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+463,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 412,3 K lei, față de 73,2 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-68,7%

Marja netă calculată este -68,7% în 2023, față de -52,3% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023412,3 K lei+463,4% față de anul anterior2021: 789.6422022: 73.1832023: 412.336
Rezultat net 2023-283,2 K lei-640,4% față de anul anterior2020: -502021: 246.1002022: -38.2512023: -283.220
Angajați 20231+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023-283 K lei-236,1% față de anul anterior2020: 1502021: 246.2502022: 207.9492023: -282.971
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0395 K790 K—20202021: 789,6 K lei789,6 K20212022: 73,2 K lei73,2 K20222023: 412,3 K lei412,3 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-68,7%-18,8%31,2%Mediana sectorului (2023): 6,2% · n=55620202021: 31,2%31,2%20212022: -52,3%-52,3%20222023: -68,7%-68,7%2023

Cifra de afaceri: +463,4% față de anul anterior. Marja netă: -68,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-283 K lei-236,1% față de anul anterior
Datorii283,2 K lei+882,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri789,6 K lei73,2 K lei412,3 K lei+463,4% față de anul anterior
Rezultat net246,1 K lei-38,3 K lei-283,2 K lei-640,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii246,3 K lei207,9 K lei-283 K lei-236,1% față de anul anterior
Datorii25,2 K lei28,8 K lei283,2 K lei+882,1% față de anul anterior
Creanțe—2,1 K lei—Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-68,7%6,2%n=556-52,3%12%n=542
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—49,9%n=45487,8%50%n=444
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—49,8%n=45412,2%48,8%n=444
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—16,1%n=4540,1%17,1%n=444
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—6,6%n=452-16,2%14,5%n=442
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—19,4%n=548-18,4%36,1%n=548
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0×1,46×n=7178,2×1,73×n=697
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—44,58 zilen=52310,52 zile36,3 zilen=504
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—31,3 zilen=48275,39 zile20,96 zilen=481
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați412.336 lei327.809 lein=42373.183 lei329.730 lein=404

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
412.336
Rezultat net
-283.220
Angajați
1
Datorii
283.209
Active imobilizate
—
Active circulante
238
Capitaluri proprii
-282.971
Venituri totale
412.336
Cheltuieli totale
690.997
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
238
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.183
Rezultat net
-38.251
Angajați
1
Datorii
28.837
Active imobilizate
272
Active circulante
236.514
Capitaluri proprii
207.949
Venituri totale
73.183
Cheltuieli totale
111.434
Stocuri
15.326
Creanțe
2.139
Casă și conturi la bănci
219.049
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
789.642
Rezultat net
246.100
Angajați
1
Datorii
25.187
Active imobilizate
272
Active circulante
271.165
Capitaluri proprii
246.250
Venituri totale
792.482
Cheltuieli totale
539.598
Stocuri
1.143
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
270.022
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-50
Angajați
—
Datorii
301
Active imobilizate
272
Active circulante
179
Capitaluri proprii
150
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
50
Stocuri
—
Creanțe
10
Casă și conturi la bănci
169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43264774
Număr de înregistrare
J39/748/2020
Înmatriculare
30 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J39/748/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIEŞTI Sat Lieşti, Comuna Slobozia Bradului Vrancea
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOICA CĂTĂLIN
lichidator judiciar
GRUP SERVICII INSOLV SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRAND MODJO INTERNAŢIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 18.02.2025
Înregistrare fiscală
30 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J39/748/2020
Cod CAEN
4677
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0733427146 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT LIEŞTI COM. SLOBOZIA BRADULUI, LIEŞTI
Cod poștal fiscal
627308
Strada sediului
G LIEŞTI
Localitatea sediului
Sat Lieşti Com. Slobozia Bradului
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
627308
Strada domiciliului fiscal
LIEŞTI
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lieşti Com. Slobozia Bradului
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
627308

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
5 iulie 2022
Perioada 1: TVA până la
1 noiembrie 2024
Perioada 1: Anulare operată la
1 noiembrie 2024
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2020
Perioada 2: TVA până la
1 aprilie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
5 aprilie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaSat Lieşti, Comuna Slobozia BraduluiCAEN 4677
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI