Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRANDY FIRST CONSTRUCT SRL

GRANDY FIRST CONSTRUCT SRL

CUI 35805658 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

GRANDY FIRST CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-99,6%

Datoriile raportate sunt 1,5 K lei în 2025, față de 386 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2025-1,9 K leiTrecere pe pierdere2020: -4.1912021: 318.8932022: -11.0942023: 100.1002024: 143.2742025: -1.884
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202545,8 K lei-68,1% față de anul anterior2020: 212.9962021: 531.8892022: 520.7952023: 512.1992024: 143.5142025: 45.766
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate

Nu există valori pentru cifra de afaceri.

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024143,5 K lei
202545,8 K lei

Datorii raportate

2024386 K lei
20251,5 K lei

Disponibilități bănești

2024482,7 K lei
2025885 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net100,1 K lei143,3 K lei-1,9 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii512,2 K lei143,5 K lei45,8 K lei-68,1% față de anul anterior
Datorii189,1 K lei386 K lei1,5 K lei-99,6% față de anul anterior
Creanțe100,8 K lei46,9 K lei31,7 K lei-32,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / capitaluri proprii-4,1%99,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,6% (n=8.009) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale31,37×1,37×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=10.700) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.884
Angajați
—
Datorii
1.507
Active imobilizate
—
Active circulante
47.273
Capitaluri proprii
45.766
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.884
Stocuri
14.644
Creanțe
31.744
Casă și conturi la bănci
885
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
143.274
Angajați
—
Datorii
386.043
Active imobilizate
—
Active circulante
529.557
Capitaluri proprii
143.514
Venituri totale
667.798
Cheltuieli totale
497.881
Stocuri
—
Creanțe
46.906
Casă și conturi la bănci
482.651
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
100.100
Angajați
—
Datorii
189.059
Active imobilizate
326.595
Active circulante
374.663
Capitaluri proprii
512.199
Venituri totale
571.429
Cheltuieli totale
453.386
Stocuri
3.050
Creanțe
100.830
Casă și conturi la bănci
270.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-11.094
Angajați
—
Datorii
124.702
Active imobilizate
438.175
Active circulante
207.322
Capitaluri proprii
520.795
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
11.094
Stocuri
3.050
Creanțe
60.195
Casă și conturi la bănci
144.077
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
318.893
Angajați
—
Datorii
130.315
Active imobilizate
188.731
Active circulante
473.473
Capitaluri proprii
531.889
Venituri totale
1.607.687
Cheltuieli totale
1.240.563
Stocuri
3.050
Creanțe
37.064
Casă și conturi la bănci
433.359
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.191
Angajați
—
Datorii
893.298
Active imobilizate
1.017.882
Active circulante
88.412
Capitaluri proprii
212.996
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.191
Stocuri
3.050
Creanțe
80.304
Casă și conturi la bănci
5.058
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-03-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35805658
Număr de înregistrare
J2016000758351
Înmatriculare
15 martie 2016
EUID
ROONRC.J2016000758351
Formă juridică
SRL
Sediu social
BASARABIA 21/B Municipiul Timişoara Timiş
Adresă fiscală
Str BASARABIA 21/B Timişoara TIMIŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 martie 2016
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHERGHINA CĂLIN DANIEL
administrator
GHERGHINA GRAȚIAN-EMANUEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRANDY FIRST CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.2016
Înregistrare fiscală
15 martie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000758351
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. BASARABIA, NR.21/B, CAMERA 1
Strada sediului
Str. Basarabia
Numărul sediului
21/B
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Basarabia
Numărul domiciliului fiscal
21/B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2018
TVA până la
1 iulie 2025
Anulare operată la
14 august 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI