Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GREAT HOME RESIDENCE S.R.L.

GREAT HOME RESIDENCE S.R.L.

CUI 38823667 · SRL· Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GREAT HOME RESIDENCE S.R.L. are sediul în Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,9 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,7%

Marja netă calculată este 5,7% în 2025, față de 30% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+521,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,9 mil. lei+3,1% față de anul anterior2020: 913.8422022: 249.1942023: 872.9782024: 1.800.2742025: 1.855.824
Rezultat net 2025106,3 K lei-80,3% față de anul anterior2020: 672.1082022: 251.6012023: -78.6042024: 540.6072025: 106.285
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 22022: 62023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 20251,4 mil. lei-13,2% față de anul anterior2020: 1.193.1722022: 1.202.7372023: 1.124.1322024: 1.664.7412025: 1.445.253
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0928 K2 mil.2020: 913,8 K lei913,8 K20202022: 249,2 K lei249,2 K20222023: 873 K lei873 K20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 1,9 mil. lei1,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9%46%101%Mediana sectorului (2025): 16,3% · n=86612020: 73,5%73,5%20202022: 101%101%20222023: -9%-9%20232024: 30%30%20242025: 5,7%5,7%2025

Cifra de afaceri: +3,1% față de anul anterior. Marja netă: 5,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,4 mil. lei-13,2% față de anul anterior
Datorii746,8 K lei-17,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri873 K lei1,8 mil. lei1,9 mil. lei+3,1% față de anul anterior
Rezultat net-78,6 K lei540,6 K lei106,3 K lei-80,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei1,7 mil. lei1,4 mil. lei-13,2% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei909,5 K lei746,8 K lei-17,9% față de anul anterior
Creanțe261,6 K lei127,2 K lei790,2 K lei+521,4% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,7%16,3%n=8.66130%10,3%n=3.401
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)65,9%35%n=6.69249,3%1,7%n=5.784
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)34,1%61,2%n=6.69227%97,9%n=5.784
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,2%22,9%n=6.6926,9%72,2%n=5.784
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,8%6,4%n=6.69016%-0,2%n=5.784
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive7,4%88,6%n=8.00932,5%2,3%n=3.820
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,46×1,22×n=10.7003,45×0,42×n=7.199
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360153,29 zile97,58 zilen=7.68125,43 zile160,96 zilen=3.293
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36036,51 zile17,16 zilen=4.176409,31 zile163,17 zilen=2.148
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—154.407 lein=7.2841.800.274 lei331.651 lein=2.523

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.855.824
Rezultat net
106.285
Angajați
0
Datorii
746.789
Active imobilizate
354.590
Active circulante
1.837.452
Capitaluri proprii
1.445.253
Venituri totale
2.573.970
Cheltuieli totale
2.431.958
Stocuri
188.219
Creanțe
790.228
Casă și conturi la bănci
859.005
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.800.274
Rezultat net
540.607
Angajați
1
Datorii
909.523
Active imobilizate
234.210
Active circulante
3.140.148
Capitaluri proprii
1.664.741
Venituri totale
2.078.071
Cheltuieli totale
1.375.296
Stocuri
2.046.857
Creanțe
127.169
Casă și conturi la bănci
966.122
Cheltuieli în avans
55.285
Venituri în avans
855.379
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
872.978
Rezultat net
-78.604
Angajați
1
Datorii
1.570.463
Active imobilizate
234.210
Active circulante
3.454.507
Capitaluri proprii
1.124.132
Venituri totale
910.778
Cheltuieli totale
980.367
Stocuri
2.442.939
Creanțe
261.617
Casă și conturi la bănci
749.951
Cheltuieli în avans
41.185
Venituri în avans
1.035.307
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.194
Rezultat net
251.601
Angajați
6
Datorii
789.155
Active imobilizate
234.210
Active circulante
2.714.130
Capitaluri proprii
1.202.737
Venituri totale
1.185.874
Cheltuieli totale
929.730
Stocuri
2.349.752
Creanțe
230.930
Casă și conturi la bănci
133.448
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
956.448
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
913.842
Rezultat net
672.108
Angajați
2
Datorii
153.664
Active imobilizate
411.415
Active circulante
1.990.865
Capitaluri proprii
1.193.172
Venituri totale
1.220.826
Cheltuieli totale
540.273
Stocuri
1.314.432
Creanțe
158.353
Casă și conturi la bănci
518.080
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.055.444
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38823667
Număr de înregistrare
J2018000279227
Înmatriculare
8 februarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000279227
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIORIŢA 29 Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MIORIŢA 29 Lunca Cetăţuii IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 februarie 2018
Înregistrare fiscală
4 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUICEAG ANDREI LEONARD
administrator
BUICEAG MONICA LOREDANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GREAT HOME RESIDENCE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.02.2018
Înregistrare fiscală
8 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000279227
Cod CAEN
6812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT LUNCA CETĂŢUII COM. CIUREA, STR. MIORIŢA, NR.29, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
707085
Strada sediului
Str. Mioriţa
Numărul sediului
29
Localitatea sediului
Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707085
Detalii sediu
camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Mioriţa
Numărul domiciliului fiscal
29
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707085
Detalii domiciliu fiscal
camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
8 decembrie 2023
Perioada 2: TVA de la
24 iunie 2020
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
1 noiembrie 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
9 mai 2018
Perioada 3: TVA până la
22 iunie 2020
Perioada 3: Anulare operată la
24 iunie 2020
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Lunca Cetăţuii, Comuna CiureaCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI