Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GREEN ART INSTAL S.R.L.-D.

GREEN ART INSTAL S.R.L.-D.

CUI 37727289 · SRL· Municipiul Zalău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GREEN ART INSTAL S.R.L.-D. are sediul în Municipiul Zalău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 250,1 K lei, față de 220,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,8%

Marja netă calculată este 10,8% în 2025, față de 17,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+78,2%

Datoriile raportate sunt 67,5 K lei în 2025, față de 37,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025250,1 K lei+13,5% față de anul anterior2020: 70.1602021: 131.1962022: 286.1712023: 220.1822024: 220.3402025: 250.118
Rezultat net 202526,9 K lei-31,4% față de anul anterior2020: 19.2022021: 36.9222022: 55.3232023: -32.2062024: 39.2192025: 26.923
Angajați 20253+50% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 42023: 42024: 22025: 3
Capitaluri proprii 202527,2 K lei-31,1% față de anul anterior2020: 29.7562021: 66.6782022: 72.0012023: 39.7952024: 39.4592025: 27.203
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0143 K286 K2020: 70,2 K lei70,2 K20202021: 131,2 K lei131,2 K20212022: 286,2 K lei286,2 K20222023: 220,2 K lei220,2 K20232024: 220,3 K lei220,3 K20242025: 250,1 K lei250,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,6%6,8%28,1%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592020: 27,4%27,4%20202021: 28,1%28,1%20212022: 19,3%19,3%20222023: -14,6%-14,6%20232024: 17,8%17,8%20242025: 10,8%10,8%2025

Cifra de afaceri: +13,5% față de anul anterior. Marja netă: 10,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii27,2 K lei-31,1% față de anul anterior
Datorii67,5 K lei+78,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri220,2 K lei220,3 K lei250,1 K lei+13,5% față de anul anterior
Rezultat net-32,2 K lei39,2 K lei26,9 K lei-31,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii39,8 K lei39,5 K lei27,2 K lei-31,1% față de anul anterior
Datorii43,7 K lei37,8 K lei67,5 K lei+78,2% față de anul anterior
Creanțe33,5 K lei36,7 K lei30,6 K lei-16,6% față de anul anterior
Angajați423+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,8%10,6%n=7.95917,8%8,5%n=8.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)28,7%41,3%n=6.02051%45,2%n=6.042
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)71,3%57,2%n=6.02049%53,5%n=6.042
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)18,1%15,7%n=6.0206,6%15,1%n=6.042
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,4%11,4%n=6.01850,7%8,4%n=6.039
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99%49,8%n=6.87399,4%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,15×1,3×n=9.1691,91×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36044,02 zile60,42 zilen=7.25159,89 zile57,1 zilen=7.310
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,28 zile20,03 zilen=4.4708,48 zile20,48 zilen=4.474
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați83.373 lei164.761 lein=6.316110.170 lei144.651 lein=6.671

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.118
Rezultat net
26.923
Angajați
3
Datorii
67.456
Active imobilizate
17.159
Active circulante
77.500
Capitaluri proprii
27.203
Venituri totale
250.218
Cheltuieli totale
220.842
Stocuri
4.365
Creanțe
30.585
Casă și conturi la bănci
42.550
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.340
Rezultat net
39.219
Angajați
2
Datorii
37.844
Active imobilizate
5.111
Active circulante
72.192
Capitaluri proprii
39.459
Venituri totale
220.340
Cheltuieli totale
179.027
Stocuri
5.189
Creanțe
36.653
Casă și conturi la bănci
30.350
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.182
Rezultat net
-32.206
Angajați
4
Datorii
43.681
Active imobilizate
11.153
Active circulante
72.323
Capitaluri proprii
39.795
Venituri totale
220.182
Cheltuieli totale
250.594
Stocuri
4.365
Creanțe
33.543
Casă și conturi la bănci
34.415
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
286.171
Rezultat net
55.323
Angajați
4
Datorii
15.238
Active imobilizate
13.654
Active circulante
73.585
Capitaluri proprii
72.001
Venituri totale
290.171
Cheltuieli totale
232.125
Stocuri
2.365
Creanțe
26.567
Casă și conturi la bănci
44.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.196
Rezultat net
36.922
Angajați
2
Datorii
16.927
Active imobilizate
5.967
Active circulante
77.638
Capitaluri proprii
66.678
Venituri totale
131.196
Cheltuieli totale
92.988
Stocuri
2.365
Creanțe
36.260
Casă și conturi la bănci
39.013
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.160
Rezultat net
19.202
Angajați
1
Datorii
5.594
Active imobilizate
—
Active circulante
35.350
Capitaluri proprii
29.756
Venituri totale
70.160
Cheltuieli totale
50.322
Stocuri
2.365
Creanțe
14.698
Casă și conturi la bănci
18.287
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37727289
Număr de înregistrare
J2017000459316
Înmatriculare
9 iunie 2017
EUID
ROONRC.J2017000459316
Formă juridică
SRL
Sediu social
G-RAL ION DRAGALINA 31 D2/A Municipiul Zalău Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str G-RAL ION DRAGALINA 31 Zalău SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 iunie 2017
Înregistrare fiscală
9 decembrie 2025
Telefon
0751419157 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VARGA ZSOLT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GREEN ART INSTAL S.R.L.-D.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.06.2017
Înregistrare fiscală
9 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000459316
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0751419157 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. GENERAL ION DRAGALINA, NR.31, BL.D2/A, SC.A, ET.5, AP.25
Strada sediului
Str. General Ion Dragalina
Numărul sediului
31
Localitatea sediului
Mun. Zalău
Județul sediului
SĂLAJ
Strada domiciliului fiscal
Str. General Ion Dragalina
Numărul domiciliului fiscal
31
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Zalău
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajMunicipiul ZalăuCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI