Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GREENKO SOLUTIONS RO S.R.L.

GREENKO SOLUTIONS RO S.R.L.

CUI 16928220 · SRL· Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr· Activități de consultanță pentru afaceri și management

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

GREENKO SOLUTIONS RO S.R.L. are sediul în Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-76,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 69,9 K lei, față de 294,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut1,1 K%

Marja netă calculată este 1,1 K% în 2024, față de -120,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+24,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202469,9 K lei-76,2% față de anul anterior2020: 5.037.1902021: 545.0892022: 385.5862023: 294.2742024: 69.892
Rezultat net 2024756,4 K lei+312,8% față de anul anterior2020: 521.0822021: 20.5862022: 7402023: -355.4772024: 756.401
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 20241,1 mil. lei+214,4% față de anul anterior2020: 686.9592021: 707.5452022: 708.2832023: 352.8072024: 1.109.208
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 5 mil. lei5 mil.20202021: 545,1 K lei545,1 K20212022: 385,6 K lei385,6 K20222023: 294,3 K lei294,3 K20232024: 69,9 K lei69,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-120,8%480,7%1.082,2%Mediana sectorului (2024): 26,5% · n=152592020: 10,3%10,3%20202021: 3,8%3,8%20212022: 0,2%0,2%20222023: -120,8%-120,8%20232024: 1.082,2%1.082,2%2024

Cifra de afaceri: -76,2% față de anul anterior. Marja netă: 1.082,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii1,1 mil. lei+214,4% față de anul anterior
Datorii600,6 K lei-43,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri385,6 K lei294,3 K lei69,9 K lei-76,2% față de anul anterior
Rezultat net740 lei-355,5 K lei756,4 K lei+312,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii708,3 K lei352,8 K lei1,1 mil. lei+214,4% față de anul anterior
Datorii1 mil. lei1,1 mil. lei600,6 K lei-43,3% față de anul anterior
Creanțe259,8 K lei100,5 K lei125,4 K lei+24,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1.082,2%26,5%n=15.259-120,8%30,6%n=16.024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)65,8%57,1%n=13.61925,4%62,6%n=13.790
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)35,6%41,3%n=13.61976,3%35,9%n=13.790
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,8%18,7%n=13.61981,7%16,1%n=13.790
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)44,9%6,8%n=13.612-25,6%8,6%n=13.785
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive68,2%30%n=16.596-100,8%34,7%n=17.235
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,3×1,59×n=21.1800,24×1,91×n=21.607
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360646,03 zile116,34 zilen=14.046122,9 zile120,09 zilen=14.691
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360271,34 zile6,11 zilen=5.40778,5 zile6,67 zilen=5.867
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați69.892 lei187.225 lein=8.080294.274 lei175.297 lein=8.742

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.892
Rezultat net
756.401
Angajați
1
Datorii
600.557
Active imobilizate
907.965
Active circulante
778.482
Capitaluri proprii
1.109.208
Venituri totale
1.692.085
Cheltuieli totale
799.962
Stocuri
52.680
Creanțe
125.424
Casă și conturi la bănci
600.378
Cheltuieli în avans
23.318
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.274
Rezultat net
-355.477
Angajați
1
Datorii
1.059.814
Active imobilizate
1.135.155
Active circulante
254.148
Capitaluri proprii
352.807
Venituri totale
294.274
Cheltuieli totale
646.955
Stocuri
64.172
Creanțe
100.465
Casă și conturi la bănci
89.511
Cheltuieli în avans
23.318
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
385.586
Rezultat net
740
Angajați
1
Datorii
1.002.559
Active imobilizate
1.295.686
Active circulante
391.838
Capitaluri proprii
708.283
Venituri totale
606.013
Cheltuieli totale
598.692
Stocuri
63.020
Creanțe
259.765
Casă și conturi la bănci
69.053
Cheltuieli în avans
23.318
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
545.089
Rezultat net
20.586
Angajați
1
Datorii
1.097.808
Active imobilizate
1.282.893
Active circulante
499.142
Capitaluri proprii
707.545
Venituri totale
731.733
Cheltuieli totale
709.766
Stocuri
62.395
Creanțe
394.382
Casă și conturi la bănci
42.365
Cheltuieli în avans
23.318
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.037.190
Rezultat net
521.082
Angajați
1
Datorii
1.202.477
Active imobilizate
1.242.591
Active circulante
629.885
Capitaluri proprii
686.959
Venituri totale
5.078.932
Cheltuieli totale
4.515.596
Stocuri
47.643
Creanțe
388.409
Casă și conturi la bănci
193.833
Cheltuieli în avans
16.960
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2011-05-30; reactivare la 2018-05-15. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-05-15
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2011-05-30; reactivare la 2018-05-15. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-05-15
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16928220
Număr de înregistrare
J2004001701324
Înmatriculare
10 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004001701324
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHAI VITEAZU 2 Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MIHAI VITEAZU 2 Şelimbăr SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
16 februarie 2018
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025
Telefon
0269218928 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
URSU SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GREENKO SOLUTIONS RO S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 16.02.2018
Înregistrare fiscală
11 noiembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004001701324
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0269218928 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, STR. MIHAI VITEAZU, NR.2
Strada sediului
Str. Mihai Viteazu
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr
Județul sediului
SIBIU
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Viteazu
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr
Județul domiciliului fiscal
SIBIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
9 martie 2020
Perioada 1: TVA până la
9 ianuarie 2024
Perioada 1: Anulare operată la
11 ianuarie 2024
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2006
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
30 mai 2011
Reactivare
15 mai 2018
Publicarea deciziei
30 mai 2011

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7810 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuSat Şelimbăr, Comuna ŞelimbărCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI