Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GREENSMART MOTORS S.R.L.

GREENSMART MOTORS S.R.L.

CUI 42561319 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

GREENSMART MOTORS S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 26,8 K lei în 2025, față de 26,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2021: 215.0132022: 34.6362023: 38.150
Rezultat net 2025-935 lei-9,4% față de anul anterior2020: -11.1182021: 33.8232022: 4.5862023: -1732024: -8552025: -935
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12022: 1
Capitaluri proprii 202535,3 K lei-2,6% față de anul anterior2020: -1.1182021: 32.7052022: 37.2912023: 37.1182024: 36.2622025: 35.327
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0108 K215 K—20202021: 215 K lei215 K20212022: 34,6 K lei34,6 K20222023: 38,2 K lei38,2 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,5%7,6%15,7%Mediana sectorului (2025): 2,8% · n=283920202021: 15,7%15,7%20212022: 13,2%13,2%20222023: -0,5%-0,5%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii35,3 K lei-2,6% față de anul anterior
Datorii26,8 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri38,2 K lei——Fără an comparabil
Rezultat net-173 lei-855 lei-935 lei-9,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii37,1 K lei36,3 K lei35,3 K lei-2,6% față de anul anterior
Datorii33,7 K lei26,8 K lei26,8 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe71,4 K lei62,8 K lei62,8 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-2,6%11%n=2.532-2,4%22,3%n=222
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,32×1,02×n=3.7072,35×0,95×n=374

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-935
Angajați
—
Datorii
26.791
Active imobilizate
—
Active circulante
62.118
Capitaluri proprii
35.327
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
935
Stocuri
411
Creanțe
62.834
Casă și conturi la bănci
-1.127
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-855
Angajați
—
Datorii
26.791
Active imobilizate
—
Active circulante
63.053
Capitaluri proprii
36.262
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
855
Stocuri
411
Creanțe
62.834
Casă și conturi la bănci
-192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.150
Rezultat net
-173
Angajați
—
Datorii
33.746
Active imobilizate
—
Active circulante
70.864
Capitaluri proprii
37.118
Venituri totale
38.153
Cheltuieli totale
38.324
Stocuri
411
Creanțe
71.386
Casă și conturi la bănci
-933
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.636
Rezultat net
4.586
Angajați
1
Datorii
155.987
Active imobilizate
—
Active circulante
193.278
Capitaluri proprii
37.291
Venituri totale
34.636
Cheltuieli totale
29.666
Stocuri
35.598
Creanțe
157.579
Casă și conturi la bănci
101
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.013
Rezultat net
33.823
Angajați
—
Datorii
178.013
Active imobilizate
—
Active circulante
210.718
Capitaluri proprii
32.705
Venituri totale
218.324
Cheltuieli totale
177.872
Stocuri
56.335
Creanțe
148.591
Casă și conturi la bănci
5.792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-11.118
Angajați
1
Datorii
195.859
Active imobilizate
—
Active circulante
194.741
Capitaluri proprii
-1.118
Venituri totale
271
Cheltuieli totale
11.389
Stocuri
192.872
Creanțe
230
Casă și conturi la bănci
1.639
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-06-12; reactivare la 2025-06-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-06-12; reactivare la 2025-06-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-05-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42561319
Număr de înregistrare
J2020001437126
Înmatriculare
29 mai 2020
EUID
ROONRC.J2020001437126
Formă juridică
SRL
Sediu social
PREDEAL 40G Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PREDEAL 40G Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 mai 2020
Înregistrare fiscală
19 mai 2025
Telefon
0723117711 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARNAU USON JOSE JULIAN
administrator
LUNG PAUL GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GREENSMART MOTORS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.05.2020
Înregistrare fiscală
29 mai 2020
Număr registrul comerțului
J2020001437126
Cod CAEN
4673
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0723117711 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PREDEAL, NR.40G, ET.1, AP.2
Cod poștal fiscal
400073
Strada sediului
Str. Predeal
Numărul sediului
40G
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400073
Strada domiciliului fiscal
Str. Predeal
Numărul domiciliului fiscal
40G
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400073

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
14 iulie 2020
TVA până la
12 iunie 2024
Anulare operată la
5 iulie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
12 iunie 2024
Reactivare
30 iunie 2025
Publicarea deciziei
12 iunie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI