Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRI MONT METALL S.R.L.

GRI MONT METALL S.R.L.

CUI 38562774 · SRL· Municipiul Zalău· Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GRI MONT METALL S.R.L. are sediul în Municipiul Zalău și raportează activitatea fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Cifra de afaceri a scăzut-83,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 162,6 K lei, față de 978 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-201,5%

Marja netă calculată este -201,5% în 2023, față de -90,6% în 2022.

Calcul din bilanț 2023
Datoriile au crescut+1,1%

Datoriile raportate sunt 916,9 K lei în 2023, față de 907 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023162,6 K lei-83,4% față de anul anterior2020: 1.279.2762021: 905.9022022: 978.0182023: 162.646
Rezultat net 2023-327,8 K lei+63% față de anul anterior2020: 02021: -277.3422022: -886.0762023: -327.770
Angajați 20236-33,3% față de anul anterior2020: 52021: 72022: 92023: 6
Capitaluri proprii 2023-492,5 K lei-199% față de anul anterior2020: 1.058.7112021: 781.3682022: -164.7072023: -492.477
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0640 K1 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 905,9 K lei905,9 K20212022: 978 K lei978 K20222023: 162,6 K lei162,6 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-201,5%-96,8%7,9%Mediana sectorului (2023): 7,9% · n=31562020: 0%0%20202021: -30,6%-30,6%20212022: -90,6%-90,6%20222023: -201,5%-201,5%2023

Cifra de afaceri: -83,4% față de anul anterior. Marja netă: -201,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-492,5 K lei-199% față de anul anterior
Datorii916,9 K lei+1,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri905,9 K lei978 K lei162,6 K lei-83,4% față de anul anterior
Rezultat net-277,3 K lei-886,1 K lei-327,8 K lei+63% față de anul anterior
Capitaluri proprii781,4 K lei-164,7 K lei-492,5 K lei-199% față de anul anterior
Datorii921,5 K lei907 K lei916,9 K lei+1,1% față de anul anterior
Creanțe262,5 K lei473,6 K lei357 K lei-24,6% față de anul anterior
Angajați796-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-201,5%7,9%n=3.156-90,6%12,6%n=2.865
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-133,1%32,6%n=2.726-24,1%36,3%n=2.443
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)247,8%59%n=2.726132,6%57,8%n=2.443
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,5%23,6%n=2.7262,5%21,7%n=2.443
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-88,6%3,6%n=2.724-129,5%7,2%n=2.441
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,39×1,11×n=3.9060,74×1,24×n=3.555
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360790,28 zile79,95 zilen=2.845174,33 zile75,33 zilen=2.530
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—36,85 zilen=2.05362,36 zile36,65 zilen=1.807
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați27.108 lei143.027 lein=2.595108.669 lei132.538 lein=2.324

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.646
Rezultat net
-327.770
Angajați
6
Datorii
916.876
Active imobilizate
12.871
Active circulante
357.175
Capitaluri proprii
-492.477
Venituri totale
186.378
Cheltuieli totale
512.284
Stocuri
—
Creanțe
357.043
Casă și conturi la bănci
132
Cheltuieli în avans
54.353
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
978.018
Rezultat net
-886.076
Angajați
9
Datorii
907.012
Active imobilizate
17.416
Active circulante
666.831
Capitaluri proprii
-164.707
Venituri totale
1.351.342
Cheltuieli totale
2.223.899
Stocuri
169.404
Creanțe
473.607
Casă și conturi la bănci
23.820
Cheltuieli în avans
58.058
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
905.902
Rezultat net
-277.342
Angajați
7
Datorii
921.506
Active imobilizate
763.904
Active circulante
881.274
Capitaluri proprii
781.368
Venituri totale
908.270
Cheltuieli totale
1.177.416
Stocuri
152.262
Creanțe
262.521
Casă și conturi la bănci
466.491
Cheltuieli în avans
57.696
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.279.276
Rezultat net
0
Angajați
5
Datorii
496.438
Active imobilizate
752.967
Active circulante
792.369
Capitaluri proprii
1.058.711
Venituri totale
1.351.758
Cheltuieli totale
1.177.878
Stocuri
38.310
Creanțe
266.302
Casă și conturi la bănci
487.757
Cheltuieli în avans
9.813
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 83% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 83% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-12-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38562774
Număr de înregistrare
J31/836/2017
Înmatriculare
5 decembrie 2017
EUID
ROONRC.J31/836/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
FABRICII 10 Municipiul Zalău Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FABRICII 10 Zalău SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 decembrie 2017
Înregistrare fiscală
30 octombrie 2024
Telefon
0721455810 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
DOBOCAN LAURENTIU-DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRI MONT METALL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.12.2017
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2017
Număr registrul comerțului
J31/836/2017
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0721455810 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. FABRICII, NR.10, CAMERA 8, ET.2
Cod poștal fiscal
450074
Strada sediului
Str. Fabricii
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Zalău
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
450074
Detalii sediu
CAMERA 8
Strada domiciliului fiscal
Str. Fabricii
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Zalău
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
450074
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 8

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
19 decembrie 2017
TVA până la
31 octombrie 2024
Anulare operată la
4 noiembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 2431 Rev. 2Tragere la rece a barelor

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajMunicipiul ZalăuCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI