Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRIFF SRL

GRIFF SRL

CUI 4013259 · SRL· Municipiul Botoşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GRIFF SRL are sediul în Municipiul Botoşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 908,2 K lei, față de 771,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,3%

Marja netă calculată este 1,3% în 2025, față de 3,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+61%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025908,2 K lei+17,7% față de anul anterior2020: 610.8082021: 689.3392022: 683.5282023: 686.8392024: 771.7942025: 908.210
Rezultat net 202511,4 K lei-55,1% față de anul anterior2020: 21.8052021: 77.5092022: 2.0722023: 14.0222024: 25.2912025: 11.357
Angajați 20256+20% față de anul anterior2020: 62021: 52022: 52023: 52024: 52025: 6
Capitaluri proprii 2025281,3 K lei+4,2% față de anul anterior2020: 151.0062021: 228.5152022: 230.5872023: 244.6082024: 269.8992025: 281.257
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0454 K908 K2020: 610,8 K lei610,8 K20202021: 689,3 K lei689,3 K20212022: 683,5 K lei683,5 K20222023: 686,8 K lei686,8 K20232024: 771,8 K lei771,8 K20242025: 908,2 K lei908,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,8%19,5%2020: 3,6%3,6%20202021: 11,2%11,2%20212022: 0,3%0,3%20222023: 2%2%20232024: 3,3%3,3%20242025: 1,3%1,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,5% · n=2.887

Cifra de afaceri: +17,7% față de anul anterior.Marjă netă 1,3% · -2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024269,9 K lei
2025281,3 K lei

Datorii raportate

2024150,4 K lei
2025143,1 K lei

Disponibilități bănești

202451,2 K lei
202543 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri686,8 K lei771,8 K lei908,2 K lei+17,7% față de anul anterior
Rezultat net14 K lei25,3 K lei11,4 K lei-55,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii244,6 K lei269,9 K lei281,3 K lei+4,2% față de anul anterior
Datorii52,8 K lei150,4 K lei143,1 K lei-4,8% față de anul anterior
Creanțe75,8 K lei65,7 K lei105,7 K lei+61% față de anul anterior
Angajați556+20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,3%3,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,5% (n=2.887) · 2024: 23,1% (n=3.976)

Rezultat / active (A+B)2,7%6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,6% (n=2.154) · 2024: 18,4% (n=2.948)

Rezultat / capitaluri proprii4%9,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 57,3% (n=2.689) · 2024: 56,9% (n=3.710)

Vânzări per angajat151.368 lei154.359 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 157.956 lei (n=1.650) · 2024: 144.680 lei (n=2.393)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)66,3%64,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,8% (n=2.154) · 2024: 65,8% (n=2.949)

Datorii / active (A+B)33,7%35,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,4% (n=2.154) · 2024: 33,1% (n=2.949)

Ponderea activelor imobilizate56,9%64,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,5% (n=2.154) · 2024: 13% (n=2.949)

Active circulante / datorii totale1,28×1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,73× (n=3.427) · 2024: 2,31× (n=4.646)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări41,9 zile30,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 84,7 zile (n=2.627) · 2024: 71,5 zile (n=3.487)

Stocuri în zile de vânzări13,5 zile15,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=1.237) · 2024: 15,7 zile (n=1.602)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
908.210
Rezultat net
11.357
Angajați
6
Datorii
143.145
Active imobilizate
241.604
Active circulante
182.798
Capitaluri proprii
281.257
Venituri totale
908.977
Cheltuieli totale
877.144
Stocuri
33.985
Creanțe
105.718
Casă și conturi la bănci
42.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
771.794
Rezultat net
25.291
Angajați
5
Datorii
150.426
Active imobilizate
270.354
Active circulante
149.971
Capitaluri proprii
269.899
Venituri totale
773.695
Cheltuieli totale
730.525
Stocuri
32.999
Creanțe
65.681
Casă și conturi la bănci
51.191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
686.839
Rezultat net
14.022
Angajați
5
Datorii
52.775
Active imobilizate
126.625
Active circulante
170.758
Capitaluri proprii
244.608
Venituri totale
689.692
Cheltuieli totale
668.779
Stocuri
58.427
Creanțe
75.779
Casă și conturi la bănci
36.452
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
683.528
Rezultat net
2.072
Angajați
5
Datorii
63.428
Active imobilizate
112.880
Active circulante
181.135
Capitaluri proprii
230.587
Venituri totale
688.483
Cheltuieli totale
680.401
Stocuri
9.959
Creanțe
107.446
Casă și conturi la bănci
63.630
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
689.339
Rezultat net
77.509
Angajați
5
Datorii
51.647
Active imobilizate
139.329
Active circulante
140.833
Capitaluri proprii
228.515
Venituri totale
690.704
Cheltuieli totale
606.836
Stocuri
5.371
Creanțe
71.547
Casă și conturi la bănci
63.815
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
610.808
Rezultat net
21.805
Angajați
6
Datorii
135.242
Active imobilizate
154.365
Active circulante
131.883
Capitaluri proprii
151.006
Venituri totale
627.325
Cheltuieli totale
600.441
Stocuri
4.434
Creanțe
57.706
Casă și conturi la bănci
69.643
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-04-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

125 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4013259
Număr de înregistrare
J07/465/1993
Înmatriculare
29 aprilie 1993
EUID
ROONRC.J07/465/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. STEFAN LUCHIAN 2 Municipiul Botoşani Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STEFAN LUCHIAN 2 Botoşani BOTOŞANI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 aprilie 1993
Înregistrare fiscală
28 aprilie 2017
Telefon
0231533999 · Firme cu același număr
Fax
031533999

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IFTIME DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRIFF SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.04.1993
Înregistrare fiscală
27 mai 1993
Număr registrul comerțului
J07/465/1993
Cod CAEN
7410
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Telefon
031533999
Fax
031533999
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. ŞTEFAN LUCHIAN, NR.2
Cod poștal fiscal
710031
Strada sediului
Str. Ştefan Luchian
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Botoşani
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
710031
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan Luchian
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Botoşani
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
710031

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 1996
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (125) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Directia Pentru Sport si Agrement52 din 125 înregistrări (41,6%) · Vezi relația

Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani15 din 125 înregistrări (12%) · Vezi relația

Comuna Vorona9 din 125 înregistrări (7,2%) · Vezi relația

COMUNA IBANESTI (CONSILIUL LOCAL)6 din 125 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

COMUNA HLIPICENI (PRIMARIA HLIPICENI)6 din 125 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Materiale publicitare (Rev.2)52 din 125 înregistrări (41,6%) · Vezi selecția

Autocolante si benzi publicitare (Rev.2)13 din 125 înregistrări (10,4%) · Vezi selecția

Panouri de informare (Rev.2)13 din 125 înregistrări (10,4%) · Vezi selecția

Panouri cu mesaje permanente (Rev.2)9 din 125 înregistrări (7,2%) · Vezi selecția

Etichete autocolante (Rev.2)8 din 125 înregistrări (6,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 iunie 2026Achiziție directă

PANOURI DE INFORMARE

Autoritate: Directia Pentru Sport si Agrement

CPV 35261000-1 — Panouri de informare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 35261000-1

Vezi detaliile atribuirii →
381 leiValoare publicată
22 iunie 2026Achiziție directă

Indicatoare semnalizare hidranti si prize

Autoritate: Directia Pentru Sport si Agrement

CPV 44423400-5 — Panouri de semnalizare si articole conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423400-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.034 leiValoare publicată
17 iunie 2026Achiziție directă

Sablon piste biciclete

Autoritate: Directia Pentru Sport si Agrement

CPV 30194700-2 — Sabloane (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 30194700-2

Vezi detaliile atribuirii →
294 leiValoare publicată
16 iunie 2026Achiziție directă

Placi autocolante si panouri

Autoritate: Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani

CPV 22459100-3 — Autocolante si benzi publicitare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22459100-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.599 leiValoare publicată
5 iunie 2026Achiziție directă

Autocolant laminat escalada

Autoritate: Directia Pentru Sport si Agrement

CPV 31523200-0 — Panouri cu mesaje permanente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31523200-0

Vezi detaliile atribuirii →
80 leiValoare publicată
4 iunie 2026Achiziție directă

Panouri personalizate amfiteatru Cornisa

Autoritate: Directia Pentru Sport si Agrement

CPV 31523200-0 — Panouri cu mesaje permanente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31523200-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.050 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniMunicipiul BotoşaniStrada Stefan LuchianCAEN 7410
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI