Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GROOMING WORLD S.R.L.

GROOMING WORLD S.R.L.

CUI 34110172 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GROOMING WORLD S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 283,4 K lei, față de 275,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,3%

Marja netă calculată este 17,3% în 2025, față de -0,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+32,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025283,4 K lei+2,8% față de anul anterior2020: 203.4672021: 326.0902022: 179.0612023: 253.9062024: 275.5692025: 283.376
Rezultat net 202549 K lei+1.984% față de anul anterior2020: 113.1172021: 131.6232022: 1.5602023: -37.4312024: -2.6002025: 48.985
Angajați 20251-66,7% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 22023: 42024: 32025: 1
Capitaluri proprii 202589,7 K lei+120,2% față de anul anterior2020: 113.3572021: 181.8242022: 80.7942023: 43.3622024: 40.7632025: 89.747
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0163 K326 K2020: 203,5 K lei203,5 K20202021: 326,1 K lei326,1 K20212022: 179,1 K lei179,1 K20222023: 253,9 K lei253,9 K20232024: 275,6 K lei275,6 K20242025: 283,4 K lei283,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,7%20,4%55,6%Mediana sectorului (2025): 3% · n=3512020: 55,6%55,6%20202021: 40,4%40,4%20212022: 0,9%0,9%20222023: -14,7%-14,7%20232024: -0,9%-0,9%20242025: 17,3%17,3%2025

Cifra de afaceri: +2,8% față de anul anterior. Marja netă: 17,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii89,7 K lei+120,2% față de anul anterior
Datorii73 K lei-39% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri253,9 K lei275,6 K lei283,4 K lei+2,8% față de anul anterior
Rezultat net-37,4 K lei-2,6 K lei49 K lei+1.984% față de anul anterior
Capitaluri proprii43,4 K lei40,8 K lei89,7 K lei+120,2% față de anul anterior
Datorii176,8 K lei119,6 K lei73 K lei-39% față de anul anterior
Creanțe13,1 K lei8 K lei10,6 K lei+32,7% față de anul anterior
Angajați431-66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,3%3%n=351-0,9%6,1%n=1.254
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)55,1%2,5%n=26326,1%24,8%n=911
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)44,9%89,2%n=26376,5%73,5%n=911
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)50,8%26,6%n=26367,7%27,3%n=911
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)30,1%0%n=263-1,7%0,9%n=910
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive54,6%71,1%n=228-6,4%32,3%n=944
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,1×0,59×n=4420,42×0,79×n=1.602
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,45 zile27,77 zilen=25810,43 zile29,91 zilen=932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36060,09 zile8,88 zilen=16448,78 zile15,84 zilen=582
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați283.376 lei90.220 lein=19691.856 lei99.348 lein=777

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.376
Rezultat net
48.985
Angajați
1
Datorii
73.004
Active imobilizate
82.656
Active circulante
80.095
Capitaluri proprii
89.747
Venituri totale
283.449
Cheltuieli totale
231.772
Stocuri
47.300
Creanțe
10.587
Casă și conturi la bănci
22.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.569
Rezultat net
-2.600
Angajați
3
Datorii
119.636
Active imobilizate
105.953
Active circulante
50.446
Capitaluri proprii
40.763
Venituri totale
275.859
Cheltuieli totale
275.840
Stocuri
37.336
Creanțe
7.981
Casă și conturi la bănci
5.129
Cheltuieli în avans
4.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.906
Rezultat net
-37.431
Angajați
4
Datorii
176.784
Active imobilizate
146.954
Active circulante
69.189
Capitaluri proprii
43.362
Venituri totale
255.732
Cheltuieli totale
290.877
Stocuri
36.980
Creanțe
13.116
Casă și conturi la bănci
19.093
Cheltuieli în avans
4.003
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.061
Rezultat net
1.560
Angajați
2
Datorii
161.436
Active imobilizate
177.700
Active circulante
60.629
Capitaluri proprii
80.794
Venituri totale
179.408
Cheltuieli totale
176.323
Stocuri
43.838
Creanțe
14.687
Casă și conturi la bănci
2.104
Cheltuieli în avans
3.901
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
326.090
Rezultat net
131.623
Angajați
3
Datorii
26.388
Active imobilizate
29.351
Active circulante
178.861
Capitaluri proprii
181.824
Venituri totale
328.607
Cheltuieli totale
194.092
Stocuri
56.726
Creanțe
6.516
Casă și conturi la bănci
115.619
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
203.467
Rezultat net
113.117
Angajați
2
Datorii
2.671
Active imobilizate
3.648
Active circulante
112.380
Capitaluri proprii
113.357
Venituri totale
203.467
Cheltuieli totale
88.461
Stocuri
4.476
Creanțe
2.249
Casă și conturi la bănci
105.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-04-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34110172
Număr de înregistrare
J2015001791404
Înmatriculare
16 februarie 2015
EUID
ROONRC.J2015001791404
Formă juridică
SRL
Sediu social
Dezrobirii 21 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Dezrobirii 21 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 aprilie 2026
Înregistrare fiscală
4 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILE DAIANCA ALINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GROOMING WORLD S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026
Înregistrare fiscală
16 februarie 2015
Număr registrul comerțului
J2015001791404
Cod CAEN
9699
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR DEZROBIRII, NR.21
Cod poștal fiscal
60981
Strada sediului
Str. Dezrobirii
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
60981
Strada domiciliului fiscal
Str. Dezrobirii
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
60981

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2022
TVA până la
1 octombrie 2026
Anulare operată la
1 octombrie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Da → Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 9699
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI