Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GROUP COMERCIAL AFACERI EURO STAR S.R.L.

GROUP COMERCIAL AFACERI EURO STAR S.R.L.

CUI 42493206 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

GROUP COMERCIAL AFACERI EURO STAR S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Creanțe în creștere+5.283.233,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au crescut+872,3%

Datoriile raportate sunt 378,5 K lei în 2025, față de 38,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025539,8 K leiFără an comparabil2023: 46.4802025: 539.838
Rezultat net 20259,7 K leiTrecere pe profit2023: 6.6302024: -36.7252025: 9.693
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2023: 12024: 1
Capitaluri proprii 20253,7 K leiCapitaluri redevenite pozitive2023: 41.8772024: -4.5572025: 3.688
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0270 K540 K2023: 46,5 K lei46,5 K2023—20242025: 539,8 K lei539,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,1%14,3%2023: 14,3%14,3%202320242025: 1,8%1,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=1.131

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă 1,8%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-4,6 K lei
20253,7 K lei

Datorii raportate

202438,9 K lei
2025378,5 K lei

Disponibilități bănești

202423,8 K lei
202558,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri46,5 K lei—539,8 K leiFără an comparabil
Rezultat net6,6 K lei-36,7 K lei9,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii41,9 K lei-4,6 K lei3,7 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii35,6 K lei38,9 K lei378,5 K lei+872,3% față de anul anterior
Creanțe135 lei6 lei317 K lei+5.283.233,3% față de anul anterior
Angajați11—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,8%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=1.131) · 2024: 2,3% (n=1.211)

Rezultat / active (A+B)2,5%-106,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,1% (n=920) · 2024: 2% (n=995)

Rezultat / capitaluri proprii262,8%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,7% (n=950) · 2024: 12% (n=997)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)1%-13,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27% (n=920) · 2024: 27,6% (n=995)

Datorii / active (A+B)99%113,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,4% (n=920) · 2024: 72% (n=995)

Ponderea activelor imobilizate1,8%28,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=920) · 2024: 9% (n=995)

Active circulante / datorii totale0,99×0,63×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,05× (n=1.422) · 2024: 1,06× (n=1.525)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări211,4 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69 zile (n=1.098) · 2024: 66,2 zile (n=1.174)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
539.838
Rezultat net
9.693
Angajați
—
Datorii
378.513
Active imobilizate
6.837
Active circulante
375.364
Capitaluri proprii
3.688
Venituri totale
539.840
Cheltuieli totale
526.276
Stocuri
—
Creanțe
317.000
Casă și conturi la bănci
58.364
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-36.725
Angajați
1
Datorii
38.931
Active imobilizate
9.787
Active circulante
24.587
Capitaluri proprii
-4.557
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
36.725
Stocuri
793
Creanțe
6
Casă și conturi la bănci
23.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.480
Rezultat net
6.630
Angajați
1
Datorii
35.633
Active imobilizate
—
Active circulante
77.510
Capitaluri proprii
41.877
Venituri totale
46.480
Cheltuieli totale
39.385
Stocuri
14.307
Creanțe
135
Casă și conturi la bănci
63.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-01-31; reactivare la 2022-11-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-11-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-01-31; reactivare la 2022-11-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-11-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-05-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42493206
Număr de înregistrare
J40/5004/2020
Înmatriculare
12 mai 2020
EUID
ROONRC.J40/5004/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
HENRI COANDĂ 35 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. HENRI COANDĂ 35 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 mai 2020
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0736122988 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂLIN VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GROUP COMERCIAL AFACERI EURO STAR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.05.2020
Înregistrare fiscală
12 mai 2020
Număr registrul comerțului
J40/5004/2020
Cod CAEN
4649
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0736122988 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. HENRI COANDĂ, NR.35, ET.2, AP.3
Strada sediului
Str. Henri Coandă
Numărul sediului
35
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Henri Coandă
Numărul domiciliului fiscal
35
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
31 ianuarie 2022
Reactivare
29 noiembrie 2022
Publicarea deciziei
31 ianuarie 2022

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SC URBAN SA4 din 8 înregistrări (50%) · Vezi relația

SC COMPANIA REGIONALA DE APA BACAU SA2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația

COMUNA NEGRILESTI1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Comuna Cosmesti (Primaria Cosmesti)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Echipament pentru instalatii de apa si canalizare (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Diverse masini de curatare (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Echipament de stingere a incendiilor (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Pompe de racire cu apa (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Piese pentru unelte manuale (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 decembrie 2025Achiziție directă

PACHET SET COMPLET ECHIPAMENT MASINA AUTOMATA PENTRU TIJE DN22

Autoritate: SC COMPANIA REGIONALA DE APA BACAU SA

CPV 42995000-7 — Diverse masini de curatare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42995000-7

Vezi detaliile atribuirii →
24.148 leiValoare publicată
24 octombrie 2025Achiziție directă

PACHETE SETURI COMPLETE ECHIPAMENTE MASINI AUTOMATE PENTRU TIJE DN16, DN22

Autoritate: SC COMPANIA REGIONALA DE APA BACAU SA

CPV 42995000-7 — Diverse masini de curatare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42995000-7

Vezi detaliile atribuirii →
198.632 leiValoare publicată
10 octombrie 2025Achiziție directă

COADA - PRAJINA DN40 ALUMINIU GAURITA PE AMBELE PARTI CALIBRATA LA 6 METRI LUNGIME PENTRU CANALIZARE

Autoritate: SC URBAN SA

CPV 39715300-0 — Echipament pentru instalatii de apa si canalizare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39715300-0

Vezi detaliile atribuirii →
20.624 leiValoare publicată
10 octombrie 2025Achiziție directă

PACHET LINGURI CANALIZARE

Autoritate: SC URBAN SA

CPV 44511120-2 — Lopeti (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44511120-2

Vezi detaliile atribuirii →
15.305 leiValoare publicată
14 mai 2025Achiziție directă

PACHET PICHET PSI METALIC

Autoritate: COMUNA NEGRILESTI

CPV 35111000-5 — Echipament de stingere a incendiilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 35111000-5

Vezi detaliile atribuirii →
36.100 leiValoare publicată
13 mai 2025Achiziție directă

PACHET LINGURI CANALIZARE

Autoritate: SC URBAN SA

CPV 39715300-0 — Echipament pentru instalatii de apa si canalizare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39715300-0

Vezi detaliile atribuirii →
99.213 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4774 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4649
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI