Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRUP MARKET MAZILU S.R.L.

GRUP MARKET MAZILU S.R.L.

CUI 39124276 · SRL· Sat Nenciuleşti, Comuna Tetoiu· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GRUP MARKET MAZILU S.R.L. are sediul în Sat Nenciuleşti, Comuna Tetoiu și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+57,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 417,2 K lei, față de 264,6 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2021, față de -13,7% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
90/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021417,2 K lei+57,7% față de anul anterior2020: 264.6402021: 417.237
Rezultat net 202138,8 K lei+207,1% față de anul anterior2020: -36.1992021: 38.773
Angajați 20211-50% față de anul anterior2020: 22021: 1
Capitaluri proprii 202139,3 K lei+8.454,9% față de anul anterior2020: 4592021: 39.267
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0209 K417 K2020: 264,6 K lei264,6 K20202021: 417,2 K lei417,2 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,7%-2,2%9,3%Mediana sectorului (2021): 2,9% · n=311322020: -13,7%-13,7%20202021: 9,3%9,3%2021

Cifra de afaceri: +57,7% față de anul anterior. Marja netă: 9,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2021 comparat cu 2020
Capitaluri proprii39,3 K lei+8.454,9% față de anul anterior
Datorii81,3 K lei-72% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri264,6 K lei417,2 K lei+57,7% față de anul anterior
Rezultat net-36,2 K lei38,8 K lei+207,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii459 lei39,3 K lei+8.454,9% față de anul anterior
Datorii290,3 K lei81,3 K lei-72% față de anul anterior
Creanțe——Fără an comparabil
Angajați21-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2021Sector 2021Firma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,3%2,9%n=31.132-13,7%2,6%n=31.461
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—18,7%n=21.3590,2%11,9%n=22.028
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—81,3%n=21.35999,8%88%n=22.028
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—14,3%n=21.3590,2%14,9%n=22.028
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—2,7%n=21.311-12,4%1,6%n=21.976
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,7%22,5%n=21.897-7.886,5%22%n=21.442
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,48×0,93×n=37.9931×0,86×n=39.045
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—71,36 zilen=28.931393,84 zile74,17 zilen=29.352
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați417.237 lei167.149 lein=22.792132.320 lei149.869 lein=23.127

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
417.237
Rezultat net
38.773
Angajați
1
Datorii
81.265
Active imobilizate
—
Active circulante
120.532
Capitaluri proprii
39.267
Venituri totale
417.237
Cheltuieli totale
374.292
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
120.532
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.640
Rezultat net
-36.199
Angajați
2
Datorii
290.334
Active imobilizate
682
Active circulante
290.111
Capitaluri proprii
459
Venituri totale
264.640
Cheltuieli totale
298.223
Stocuri
289.519
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
592
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

90/ 100Atenție foarte ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2022-08-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2022-08-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Stări de insolvențăInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului1307/90/2021 · Tribunalul Vâlcea Secția a II-a Civilă

Deschisă la 21/04/2021

1 dosar de insolvență

1307/90/2021 Tribunalul Vâlcea Secția a II-a Civilă

Deschidere: 21.04.2021

Practician în insolvență: DSD INSOLV SPRL · office@dsd-insolv.ro

48 publicări în BPI

Other procedural documents - courts/practitioners 625.1

26/05/2026 · BPI 24 020 din 01/10/2026

Report 620

10/05/2026 · BPI 12 608 din 14/05/2026

Summons 618

10/05/2026 · BPI 12 519 din 13/05/2026

Summons 592

03/03/2026 · BPI 6 605 din 11/03/2026

Report 593

03/03/2026 · BPI 6 592 din 11/03/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 471

21/10/2025 · BPI 26 739 din 03/12/2025

Report 483

11/12/2024 · BPI 2 448 din 07/02/2025

Report 464

09/10/2024 · BPI 100 din 08/01/2025

Report 483

11/12/2024 · BPI 23 074 din 19/12/2024

Report 464

09/10/2024 · BPI 19 005 din 28/10/2024

Summons 461

30/09/2024 · BPI 18 476 din 18/10/2024

Other procedural documents - courts/practitioners 434

20/03/2024 · BPI 8 089 din 29/04/2024

Report 443

14/04/2024 · BPI 8 088 din 29/04/2024

Other procedural documents - courts/practitioners 428

07/03/2024 · BPI 5 145 din 19/03/2024

Summons 433

12/03/2024 · BPI 4 894 din 14/03/2024

Summons 420

19/02/2024 · BPI 3 463 din 22/02/2024

Report 421

20/02/2024 · BPI 3 454 din 22/02/2024

Report 399

25/10/2023 · BPI 20 096 din 11/12/2023

Other procedural documents - courts/practitioners 390

25/09/2023 · BPI 20 054 din 11/12/2023

Report 409

06/12/2023 · BPI 20 047 din 11/12/2023

Summons 384

13/09/2023 · BPI 14 660 din 18/09/2023

Report 383

13/09/2023 · BPI 14 519 din 14/09/2023

Other procedural documents - courts/practitioners 354

06/03/2023 · BPI 4 475 din 13/03/2023

Summons 339

09/02/2023 · BPI 3 361 din 23/02/2023

Summons 339

09/02/2023 · BPI 3 346 din 22/02/2023

Other procedural documents - courts/practitioners 301

16/11/2022 · BPI 19 182 din 24/11/2022

Report 303

07/11/2022 · BPI 18 786 din 17/11/2022

Summons 298

31/10/2022 · BPI 18 045 din 07/11/2022

Notification 242

18/04/2022 · BPI 7 062 din 21/04/2022

Judgement 267

09/03/2022 · BPI 4 979 din 21/03/2022

Communication

11/03/2022 · BPI 4 979 din 21/03/2022

Subpoena

15/02/2022 · BPI 3 344 din 23/02/2022

Decision 389/A-COM

17/08/2021 · BPI 19 570 din 17/11/2021

Other procedural documents - courts/practitioners 125

13/08/2021 · BPI 13 668 din 16/08/2021

Other procedural documents - courts/practitioners 123

03/08/2021 · BPI 13 232 din 04/08/2021

Summons 124

03/08/2021 · BPI 13 225 din 03/08/2021

Summons 114

22/07/2021 · BPI 12 695 din 22/07/2021

Debt record 113

20/07/2021 · BPI 12 660 din 21/07/2021

Subpoena

08/07/2021 · BPI 12 105 din 12/07/2021

Subpoena

01/07/2021 · BPI 12 007 din 08/07/2021

Other procedural documents - courts/practitioners

Dată act indisponibilă · BPI 12 007 din 08/07/2021

Other procedural documents - courts/practitioners 107

29/06/2021 · BPI 11 477 din 30/06/2021

Debt record 105

28/06/2021 · BPI 11 381 din 28/06/2021

Debt record 104

24/06/2021 · BPI 11 298 din 25/06/2021

Summons 102

18/06/2021 · BPI 10 953 din 22/06/2021

Conclusion 61

21/04/2021 · BPI 7 960 din 06/05/2021

Communication

27/04/2021 · BPI 7 960 din 06/05/2021

Notification 60

29/04/2021 · BPI 7 716 din 04/05/2021

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39124276
Număr de înregistrare
J38/252/2018
Înmatriculare
30 martie 2018
EUID
ROONRC.J38/252/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 137 Sat Nenciuleşti, Comuna Tetoiu Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Principală 137 Nenciuleşti VÂLCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 martie 2018
Înregistrare fiscală
17 mai 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator provizoriu
DSD INSOLV SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRUP MARKET MAZILU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.03.2018
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2018
Număr registrul comerțului
J38/252/2018
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bălceşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT NENCIULEŞTI COM. TETOIU, STR. PRINCIPALĂ, NR.137
Cod poștal fiscal
247699
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
137
Localitatea sediului
Sat Nenciuleşti Com. Tetoiu
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247699
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
137
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Nenciuleşti Com. Tetoiu
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247699

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
22 august 2022
Publicarea deciziei
7 septembrie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Nenciuleşti, Comuna TetoiuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI