Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GRUP METAL TABIS S.R.L.

GRUP METAL TABIS S.R.L.

CUI 51570979 · SRL· Municipiul Vaslui

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

GRUP METAL TABIS S.R.L. are sediul în Municipiul Vaslui. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025125,3 K leiFără an comparabil
Rezultat net 20253,2 K leiFără an comparabil
Angajați 20250Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20253,2 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate063 K125 K2025: 125,3 K lei125,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,3%4,6%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=5642025: 2,6%2,6%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii3,2 K leiFără an comparabil
Datorii40 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2025Ultima variație
Cifră de afaceri125,3 K leiFără an comparabil
Rezultat net3,2 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii3,2 K leiFără an comparabil
Datorii40 K leiFără an comparabil
Creanțe0 leiFără an comparabil
Angajați0Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,6%4,6%n=564
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)7,5%33,5%n=505
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)92,5%63,5%n=505
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%26,4%n=505
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,5%2%n=504
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%24,6%n=517
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,08×1×n=747
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile77,26 zilen=536
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,75 zile23,49 zilen=439

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.325
Rezultat net
3.220
Angajați
0
Datorii
39.979
Active imobilizate
0
Active circulante
43.199
Capitaluri proprii
3.220
Venituri totale
125.325
Cheltuieli totale
121.492
Stocuri
6.178
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
37.021
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-04-03 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
51570979
Număr de înregistrare
J2025024224007
Înmatriculare
03/04/2025 09:08:06
EUID
ROONRC.J2025024224007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Huşului 112 bis Municipiul Vaslui Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Huşului 112 bis Vaslui VASLUI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 aprilie 2025
Înregistrare fiscală
28 martie 2025
Telefon
0775394363 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUSCUȚĂ IONEL
administrator
RUSCUȚĂ IRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GRUP METAL TABIS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.04.2025
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2025
Număr registrul comerțului
J2025024224007
Cod CAEN
3811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Contact și adrese

Telefon
0775394363 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. HUŞULUI, NR.112 BIS
Strada sediului
Str. Huşului
Numărul sediului
112 bis
Localitatea sediului
Mun. Vaslui
Județul sediului
VASLUI
Strada domiciliului fiscal
Str. Huşului
Numărul domiciliului fiscal
112 bis
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vaslui
Județul domiciliului fiscal
VASLUI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 3Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2025–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul VasluiCAEN 3811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI