Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GURGU IOLATRANS S.R.L.

GURGU IOLATRANS S.R.L.

CUI 36424295 · SRL· Sat Pucheni, Comuna Moroeni

sediu expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GURGU IOLATRANS S.R.L. are sediul în Sat Pucheni, Comuna Moroeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 609,9 K lei, față de 595 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de 0,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-43,8%

Datoriile raportate sunt 110,6 K lei în 2025, față de 196,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025609,9 K lei+2,5% față de anul anterior2020: 417.5242021: 530.5962022: 579.8122023: 579.4102024: 594.9842025: 609.879
Rezultat net 20251,9 K lei+389,1% față de anul anterior2020: 40.8332021: 65.9372022: 6202023: 1.2792024: 3962025: 1.937
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025197,8 K lei+1% față de anul anterior2020: 127.6362021: 193.5742022: 194.1942023: 195.4722024: 195.8692025: 197.806
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0305 K610 K2020: 417,5 K lei417,5 K20202021: 530,6 K lei530,6 K20212022: 579,8 K lei579,8 K20222023: 579,4 K lei579,4 K20232024: 595 K lei595 K20242025: 609,9 K lei609,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,2%12,4%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 9,8%9,8%20202021: 12,4%12,4%20212022: 0,1%0,1%20222023: 0,2%0,2%20232024: 0,1%0,1%20242025: 0,3%0,3%2025

Cifra de afaceri: +2,5% față de anul anterior. Marja netă: 0,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii197,8 K lei+1% față de anul anterior
Datorii110,6 K lei-43,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri579,4 K lei595 K lei609,9 K lei+2,5% față de anul anterior
Rezultat net1,3 K lei396 lei1,9 K lei+389,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii195,5 K lei195,9 K lei197,8 K lei+1% față de anul anterior
Datorii244,3 K lei196,8 K lei110,6 K lei-43,8% față de anul anterior
Creanțe124,8 K lei148,1 K lei161,4 K lei+9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,3%3,7%n=30.4900,1%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)64,1%24,6%n=27.27249,9%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)35,9%76,6%n=27.27250,1%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%32,1%n=27.27227,1%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,6%3,5%n=27.2630,1%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive1%26,7%n=25.1550,2%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,77×0,8×n=37.8801,46×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36095,29 zile61,23 zilen=29.16289,64 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012,29 zile5,37 zilen=16.09514,91 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați609.879 lei278.223 lein=25.896594.984 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
609.879
Rezultat net
1.937
Angajați
1
Datorii
110.629
Active imobilizate
2.050
Active circulante
306.385
Capitaluri proprii
197.806
Venituri totale
624.724
Cheltuieli totale
622.461
Stocuri
20.815
Creanțe
161.433
Casă și conturi la bănci
124.137
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
594.984
Rezultat net
396
Angajați
1
Datorii
196.813
Active imobilizate
106.271
Active circulante
286.411
Capitaluri proprii
195.869
Venituri totale
598.717
Cheltuieli totale
598.254
Stocuri
24.644
Creanțe
148.146
Casă și conturi la bănci
113.621
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
579.410
Rezultat net
1.279
Angajați
1
Datorii
244.326
Active imobilizate
222.171
Active circulante
217.627
Capitaluri proprii
195.472
Venituri totale
585.446
Cheltuieli totale
578.913
Stocuri
49
Creanțe
124.754
Casă și conturi la bănci
92.819
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
579.812
Rezultat net
620
Angajați
1
Datorii
344.665
Active imobilizate
342.448
Active circulante
196.411
Capitaluri proprii
194.194
Venituri totale
582.112
Cheltuieli totale
576.554
Stocuri
—
Creanțe
165.507
Casă și conturi la bănci
30.904
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
530.596
Rezultat net
65.937
Angajați
1
Datorii
374.618
Active imobilizate
459.784
Active circulante
108.408
Capitaluri proprii
193.574
Venituri totale
538.061
Cheltuieli totale
467.410
Stocuri
537
Creanțe
60.947
Casă și conturi la bănci
46.924
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
417.524
Rezultat net
40.833
Angajați
1
Datorii
140.573
Active imobilizate
7.210
Active circulante
260.999
Capitaluri proprii
127.636
Venituri totale
419.645
Cheltuieli totale
374.943
Stocuri
—
Creanțe
153.946
Casă și conturi la bănci
107.053
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-08-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36424295
Număr de înregistrare
J2016000846157
Înmatriculare
16 august 2016
EUID
ROONRC.J2016000846157
Formă juridică
SRL
Sediu social
GLAVA 55A Sat Pucheni, Comuna Moroeni Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str GLAVA 55A Pucheni DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 august 2016
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025
Telefon
0731050286 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GURGU MIHAI IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GURGU IOLATRANS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.08.2016
Înregistrare fiscală
16 august 2016
Număr registrul comerțului
J15/846/2016
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa

Contact și adrese

Telefon
0731050286 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT PUCHENI COM. MOROENI, STR. GLAVA, NR.55A, LOCUINŢA C2
Cod poștal fiscal
137316
Strada sediului
Str. Glava
Numărul sediului
55A
Localitatea sediului
Sat Pucheni Com. Moroeni
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137316
Detalii sediu
LOCUINŢA C2
Strada domiciliului fiscal
Str. Glava
Numărul domiciliului fiscal
55A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Pucheni Com. Moroeni
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137316
Detalii domiciliu fiscal
LOCUINŢA C2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
13 septembrie 2016
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Pucheni, Comuna MoroeniCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI