Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GURSK MEDICAL EDUCATION S.R.L.

GURSK MEDICAL EDUCATION S.R.L.

CUI 38585310 · SRL· Loc. Voluntari, Oraş Voluntari· Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

GURSK MEDICAL EDUCATION S.R.L. are sediul în Loc. Voluntari, Oraş Voluntari și raportează activitatea activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+153,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2021. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2022
Datoriile au scăzut-100%

Datoriile raportate sunt 0 lei în 2022, față de 15,1 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022—Valoare curentă indisponibilă2020: 59.5212021: 28.388
Rezultat net 202217,5 K leiTrecere pe profit2020: -18.1642021: -49.0752022: 17.489
Angajați 2022—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20226,6 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 41.5772021: -10.9132022: 6.576
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate030 K60 K2020: 59,5 K lei59,5 K20202021: 28,4 K lei28,4 K2021—2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-172,9%-70,7%31,5%2020: -30,5%-30,5%20202021: -172,9%-172,9%20212022Reper 2022: mediana sectorului 31,5% · n=1.280

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-10,9 K lei
20226,6 K lei

Datorii raportate

202115,1 K lei
20220 lei

Disponibilități bănești

202113,7 K lei
20221,5 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri59,5 K lei28,4 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-18,2 K lei-49,1 K lei17,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii41,6 K lei-10,9 K lei6,6 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii13,2 K lei15,1 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe7,8 K lei-9,5 K lei5,1 K leiCreștere cu 14,6 K lei față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă—-172,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 31,5% (n=1.280) · 2021: 27,2% (n=1.072)

Rezultat / capitaluri proprii266%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 80% (n=1.229) · 2021: 37,3% (n=1.030)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Active circulante / datorii totale—0,28×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 2,08× (n=1.583) · 2021: 2,14× (n=1.369)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări—-120,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 91,8 zile (n=1.106) · 2021: 87 zile (n=899)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
17.489
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
6.576
Capitaluri proprii
6.576
Venituri totale
20.025
Cheltuieli totale
1.935
Stocuri
—
Creanțe
5.095
Casă și conturi la bănci
1.481
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.388
Rezultat net
-49.075
Angajați
—
Datorii
15.116
Active imobilizate
—
Active circulante
4.203
Capitaluri proprii
-10.913
Venituri totale
28.695
Cheltuieli totale
76.909
Stocuri
—
Creanțe
-9.467
Casă și conturi la bănci
13.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.521
Rezultat net
-18.164
Angajați
—
Datorii
13.165
Active imobilizate
—
Active circulante
54.742
Capitaluri proprii
41.577
Venituri totale
59.641
Cheltuieli totale
75.322
Stocuri
43
Creanțe
7.779
Casă și conturi la bănci
46.920
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38585310
Număr de înregistrare
J23/6124/2017
Înmatriculare
11 decembrie 2017
EUID
ROONRC.J23/6124/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
VLĂSCEANU DUMITRU 18B Loc. Voluntari, Oraş Voluntari Ilfov
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POGURSKI DANIELA-MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GURSK MEDICAL EDUCATION S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 26.07.2023
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2017
Număr registrul comerțului
J23/6124/2017
Cod CAEN
8230
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, INTR. VLĂSCEANU DUMITRU, NR.18B, BIROU NR.3, ETAJ
Cod poștal fiscal
77190
Strada sediului
Intr. VLĂSCEANU DUMITRU
Numărul sediului
18B
Localitatea sediului
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77190
Detalii sediu
Birou nr.3, Etaj
Strada domiciliului fiscal
Intr. VLĂSCEANU DUMITRU
Numărul domiciliului fiscal
18B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77190
Detalii domiciliu fiscal
Birou nr.3, Etaj

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Voluntari, Oraş VoluntariCAEN 8230
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI