Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GWR & CAV 2020 4 EVER S.R.L.

GWR & CAV 2020 4 EVER S.R.L.

CUI 42966681 · SRL· Sat Podgoria, Comuna Podgoria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GWR & CAV 2020 4 EVER S.R.L. are sediul în Sat Podgoria, Comuna Podgoria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+50,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 269,5 K lei, față de 179,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,4%

Marja netă calculată este 17,4% în 2025, față de 11,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+18,7%

Datoriile raportate sunt 78,8 K lei în 2025, față de 66,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025269,5 K lei+50,3% față de anul anterior2022: 49.0702023: 37.2252024: 179.2842025: 269.515
Rezultat net 202547 K lei+129,2% față de anul anterior2022: 16.6852023: 7.9372024: 20.4812025: 46.951
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 32025: 4
Capitaluri proprii 202547,9 K lei+2% față de anul anterior2022: 18.5762023: 26.5132024: 46.9942025: 47.944
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0135 K270 K2022: 49,1 K lei49,1 K20222023: 37,2 K lei37,2 K20232024: 179,3 K lei179,3 K20242025: 269,5 K lei269,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17%34%Mediana sectorului (2025): 3,8% · n=38542022: 34%34%20222023: 21,3%21,3%20232024: 11,4%11,4%20242025: 17,4%17,4%2025

Cifra de afaceri: +50,3% față de anul anterior. Marja netă: 17,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii47,9 K lei+2% față de anul anterior
Datorii78,8 K lei+18,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri37,2 K lei179,3 K lei269,5 K lei+50,3% față de anul anterior
Rezultat net7,9 K lei20,5 K lei47 K lei+129,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii26,5 K lei47 K lei47,9 K lei+2% față de anul anterior
Datorii12,4 K lei66,4 K lei78,8 K lei+18,7% față de anul anterior
Creanțe2,6 K lei15,9 K lei4 K lei-75,1% față de anul anterior
Angajați134+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,4%3,8%n=3.85411,4%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,8%16,7%n=3.40841,4%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)62,2%74%n=3.40858,6%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)71,7%39,5%n=3.40866,4%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37%3%n=3.40818,1%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive97,9%38,8%n=2.88443,6%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,45×0,78×n=4.5460,57×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,29 zile25,19 zilen=3.29231,97 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,32 zile26,25 zilen=2.8231,99 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați67.379 lei164.227 lein=3.11059.761 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
269.515
Rezultat net
46.951
Angajați
4
Datorii
78.808
Active imobilizate
90.903
Active circulante
35.849
Capitaluri proprii
47.944
Venituri totale
326.687
Cheltuieli totale
270.812
Stocuri
988
Creanțe
3.958
Casă și conturi la bănci
30.903
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.284
Rezultat net
20.481
Angajați
3
Datorii
66.408
Active imobilizate
75.339
Active circulante
38.063
Capitaluri proprii
46.994
Venituri totale
183.983
Cheltuieli totale
159.806
Stocuri
990
Creanțe
15.923
Casă și conturi la bănci
21.150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.225
Rezultat net
7.937
Angajați
1
Datorii
12.374
Active imobilizate
30.775
Active circulante
8.112
Capitaluri proprii
26.513
Venituri totale
57.217
Cheltuieli totale
48.908
Stocuri
—
Creanțe
2.554
Casă și conturi la bănci
5.558
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.070
Rezultat net
16.685
Angajați
1
Datorii
5.556
Active imobilizate
9.975
Active circulante
14.157
Capitaluri proprii
18.576
Venituri totale
52.573
Cheltuieli totale
35.172
Stocuri
—
Creanțe
1.965
Casă și conturi la bănci
12.192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42966681
Număr de înregistrare
J2020000711108
Înmatriculare
26 august 2020
EUID
ROONRC.J2020000711108
Formă juridică
SRL
Sediu social
PODGORIA 312 B Sat Podgoria, Comuna Podgoria Buzău
Adresă fiscală
G PODGORIA 312 B Podgoria BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 august 2020
Înregistrare fiscală
18 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GAVRILĂ CĂTĂLIN ALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GWR & CAV 2020 4 EVER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.08.2020
Înregistrare fiscală
26 august 2020
Număr registrul comerțului
J2020000711108
Cod CAEN
7120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT PODGORIA COM. PODGORIA, G PODGORIA, NR.312 B
Cod poștal fiscal
127480
Strada sediului
G PODGORIA
Numărul sediului
312 B
Localitatea sediului
Sat Podgoria Com. Podgoria
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127480
Strada domiciliului fiscal
G PODGORIA
Numărul domiciliului fiscal
312 B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Podgoria Com. Podgoria
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127480

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Podgoria, Comuna PodgoriaCAEN 9531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI