Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GXO LOGISTICS FRIGO ROMANIA S.R.L.

GXO LOGISTICS FRIGO ROMANIA S.R.L.

CUI 27767049 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Manipulări

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

GXO LOGISTICS FRIGO ROMANIA S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea manipulări. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-9,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 79,5 mil. lei, față de 87,6 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut4%

Marja netă calculată este 4% în 2024, față de 1,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-16,2%

Datoriile raportate sunt 10,2 mil. lei în 2024, față de 12,2 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202479,5 mil. lei-9,3% față de anul anterior2020: 83.870.3832023: 87.647.6992024: 79.474.129
Rezultat net 20243,1 mil. lei+107,2% față de anul anterior2020: 2.755.5792023: 1.515.6822024: 3.140.986
Angajați 2024180-11,3% față de anul anterior2020: 2022023: 2032024: 180
Capitaluri proprii 20248,1 mil. lei+10,3% față de anul anterior2020: 8.614.3462023: 7.335.7532024: 8.093.131
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate044 mil.88 mil.2020: 83,9 mil. lei83,9 mil.20202023: 87,6 mil. lei87,6 mil.20232024: 79,5 mil. lei79,5 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,9%5,9%2020: 3,3%3,3%20202023: 1,7%1,7%20232024: 4%4%2024Reper 2024: mediana sectorului 5,9% · n=70

Cifra de afaceri: -9,3% față de anul anterior.Marjă netă 4% · +2,2 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20237,3 mil. lei
20248,1 mil. lei

Datorii raportate

202312,2 mil. lei
202410,2 mil. lei

Disponibilități bănești

20235,3 mil. lei
20244,8 mil. lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 1,5 mil. lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020232024Ultima variație
Cifră de afaceri83,9 mil. lei87,6 mil. lei79,5 mil. lei-9,3% față de anul anterior
Rezultat net2,8 mil. lei1,5 mil. lei3,1 mil. lei+107,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii8,6 mil. lei7,3 mil. lei8,1 mil. lei+10,3% față de anul anterior
Datorii12,8 mil. lei12,2 mil. lei10,2 mil. lei-16,2% față de anul anterior
Creanțe11,1 mil. lei12,1 mil. lei12,3 mil. lei+1,9% față de anul anterior
Angajați202203180-11,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă4%1,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 5,9% (n=70) · 2023: 9,9% (n=67)

Rezultat / active (A+B)16%7,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 5,1% (n=68) · 2023: 9% (n=66)

Rezultat / capitaluri proprii38,8%20,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 12,4% (n=65) · 2023: 21,5% (n=65)

Vânzări per angajat441.523 lei431.762 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 274.225 lei (n=66) · 2023: 276.828 lei (n=65)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)41,3%37%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 53,5% (n=68) · 2023: 56,3% (n=66)

Datorii / active (A+B)52,1%61,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 42,4% (n=68) · 2023: 41% (n=66)

Ponderea activelor imobilizate11,5%12,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 46,4% (n=68) · 2023: 49,8% (n=66)

Active circulante / datorii totale1,7×1,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,35× (n=73) · 2023: 1,37× (n=69)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări55,7 zile49,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 77,4 zile (n=70) · 2023: 80 zile (n=67)

Stocuri în zile de vânzări1 zile0,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 5,1 zile (n=59) · 2023: 5,5 zile (n=57)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
79.474.129
Rezultat net
3.140.986
Angajați
180
Datorii
10.203.395
Active imobilizate
2.260.561
Active circulante
17.312.808
Capitaluri proprii
8.093.131
Venituri totale
82.412.859
Cheltuieli totale
78.473.663
Stocuri
230.045
Creanțe
12.302.940
Casă și conturi la bănci
4.779.823
Cheltuieli în avans
242.289
Venituri în avans
5.243
Provizioane
1.513.889
Capital subscris vărsat
400.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
87.647.699
Rezultat net
1.515.682
Angajați
203
Datorii
12.170.011
Active imobilizate
2.389.553
Active circulante
17.439.135
Capitaluri proprii
7.335.753
Venituri totale
92.836.972
Cheltuieli totale
90.994.366
Stocuri
107.290
Creanțe
12.071.372
Casă și conturi la bănci
5.260.473
Cheltuieli în avans
350.448
Venituri în avans
5.243
Provizioane
668.129
Capital subscris vărsat
400.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
83.870.383
Rezultat net
2.755.579
Angajați
202
Datorii
12.763.428
Active imobilizate
3.391.070
Active circulante
17.945.338
Capitaluri proprii
8.614.346
Venituri totale
87.724.400
Cheltuieli totale
84.410.788
Stocuri
93.678
Creanțe
11.089.661
Casă și conturi la bănci
6.761.999
Cheltuieli în avans
564.891
Venituri în avans
—
Provizioane
523.525
Capital subscris vărsat
400.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-12-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27767049
Număr de înregistrare
J2010011724406
Înmatriculare
2 decembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010011724406
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE CÂNEA 140-158 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str NICOLAE CÂNEA 140-158 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 decembrie 2010
Înregistrare fiscală
4 august 2025
Telefon
0213140200 · Firme cu același număr
Fax
0213140290

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BESSADE JEAN-LUC
reprezentant al persoanei juridice
STANCU GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GXO LOGISTICS FRIGO ROMANIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.12.2010
Înregistrare fiscală
2 decembrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010011724406
Cod CAEN
5225
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Telefon
0213140200 · Firme cu același număr
Fax
0213140290 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR NICOLAE CÂNEA, NR.140-158
Strada sediului
Str. Nicolae Cânea
Numărul sediului
140-158
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Cânea
Numărul domiciliului fiscal
140-158
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 decembrie 2010
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 9 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Argeș1 sedii

Cluj1 sedii

Constanța1 sedii

Dolj1 sedii

Galați1 sedii

Ilfov1 sedii

Municipiul București1 sedii

Prahova1 sedii

Timiș1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
GXO LOGISTICS FRIGO ROMANIA S.R.L. - PUNCT DE LUCRU43412960Ilfov
NDL FRIGO LOGISTICS S.R.L. BUCURESTI - PUNCT DE LUCRU29911751Timiș
NDL FRIGO LOGISTICS SRL - PUNCT DE LUCRU PLOIESTI29910870Prahova
NDL FRIGO LOGISTICS SRL - PUNCT LUCRU GALATI29912234Galați
NDL FRIGO LOGISTICS SRL BUCURESTI - ENTITATE FARA PERSONALITATE JURIDICA29907343Cluj
NDL FRIGO LOGISTICS SRL BUCURESTI PUNCT DE LUCRU BRADU29904223Argeș
NDL FRIGO LOGISTICS SRL BUCURESTI PUNCT DE LUCRU CONSTANTA29900140Constanța
NDL FRIGO LOGISTICS SRL- PUNCT DE LUCRU SIMNICU DE SUS29915079Dolj
XPO SUPPLY CHAIN FRIGO ROMANIA SRL - ENTITATE29900086Municipiul București

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 3524 Rev. 3Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare

CAEN 3530 Rev. 3Furnizarea de abur și aer condiționat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 5224
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI