Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/H-COM SRL

H-COM SRL

CUI 9105299 · SRL· Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

H-COM SRL are sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-15,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 149,2 K lei, față de 177,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât50,6%

Marja netă calculată este 50,6% în 2025, față de 54,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14,7%

Datoriile raportate sunt 30,3 K lei în 2025, față de 35,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025149,2 K lei-15,7% față de anul anterior2020: 82.6832021: 58.5702023: 90.1502024: 177.1102025: 149.247
Rezultat net 202575,6 K lei-22,2% față de anul anterior2020: 13.3712021: -16.1042022: -3.5422023: 54.4462024: 97.0752025: 75.556
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025309,3 K lei+7,1% față de anul anterior2020: 156.8862021: 140.7832022: 137.2412023: 191.6872024: 288.7622025: 309.317
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate089 K177 K2020: 82,7 K lei82,7 K20202021: 58,6 K lei58,6 K2021—20222023: 90,2 K lei90,2 K20232024: 177,1 K lei177,1 K20242025: 149,2 K lei149,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-27,5%16,4%60,4%2020: 16,2%16,2%20202021: -27,5%-27,5%202120222023: 60,4%60,4%20232024: 54,8%54,8%20242025: 50,6%50,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,5% · n=173

Cifra de afaceri: -15,7% față de anul anterior.Marjă netă 50,6% · -4,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024288,8 K lei
2025309,3 K lei

Datorii raportate

202435,6 K lei
202530,3 K lei

Disponibilități bănești

2024195,7 K lei
2025225 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri90,2 K lei177,1 K lei149,2 K lei-15,7% față de anul anterior
Rezultat net54,4 K lei97,1 K lei75,6 K lei-22,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii191,7 K lei288,8 K lei309,3 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii32,3 K lei35,6 K lei30,3 K lei-14,7% față de anul anterior
Creanțe70,3 K lei42,9 K lei42,9 K lei-0,1% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă50,6%54,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=173) · 2024: 6,1% (n=193)

Rezultat / active (A+B)22,7%30,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=193) · 2024: 0% (n=219)

Rezultat / capitaluri proprii24,4%33,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,7% (n=162) · 2024: 7,7% (n=166)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)92,9%90,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=193) · 2024: 10,7% (n=220)

Datorii / active (A+B)9,1%11,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,1% (n=193) · 2024: 78,8% (n=220)

Ponderea activelor imobilizate7,6%12,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,2% (n=193) · 2024: 46,5% (n=220)

Active circulante / datorii totale10,14×7,82×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,6× (n=270) · 2024: 0,5× (n=291)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări103,4 zile87,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 55,4 zile (n=161) · 2024: 55 zile (n=172)

Stocuri în zile de vânzări95,9 zile80,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 62,9 zile (n=144) · 2024: 71 zile (n=158)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.247
Rezultat net
75.556
Angajați
—
Datorii
30.347
Active imobilizate
25.331
Active circulante
307.652
Capitaluri proprii
309.317
Venituri totale
149.247
Cheltuieli totale
60.161
Stocuri
39.741
Creanțe
42.875
Casă și conturi la bănci
225.036
Cheltuieli în avans
9.681
Venituri în avans
3.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.110
Rezultat net
97.075
Angajați
—
Datorii
35.559
Active imobilizate
39.516
Active circulante
278.131
Capitaluri proprii
288.762
Venituri totale
177.110
Cheltuieli totale
61.441
Stocuri
39.572
Creanțe
42.899
Casă și conturi la bănci
195.660
Cheltuieli în avans
9.674
Venituri în avans
3.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.150
Rezultat net
54.446
Angajați
—
Datorii
32.319
Active imobilizate
37.830
Active circulante
179.572
Capitaluri proprii
191.687
Venituri totale
90.150
Cheltuieli totale
25.333
Stocuri
53.449
Creanțe
70.339
Casă și conturi la bănci
55.784
Cheltuieli în avans
9.604
Venituri în avans
3.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.542
Angajați
—
Datorii
12.359
Active imobilizate
32.298
Active circulante
110.698
Capitaluri proprii
137.241
Venituri totale
4.800
Cheltuieli totale
8.198
Stocuri
61.330
Creanțe
42.858
Casă și conturi la bănci
6.510
Cheltuieli în avans
9.604
Venituri în avans
3.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.570
Rezultat net
-16.104
Angajați
—
Datorii
17.040
Active imobilizate
33.390
Active circulante
117.829
Capitaluri proprii
140.783
Venituri totale
58.570
Cheltuieli totale
72.913
Stocuri
66.761
Creanțe
42.068
Casă și conturi la bănci
9.000
Cheltuieli în avans
9.604
Venituri în avans
3.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.683
Rezultat net
13.371
Angajați
0
Datorii
30.994
Active imobilizate
36.814
Active circulante
139.132
Capitaluri proprii
156.886
Venituri totale
82.392
Cheltuieli totale
66.593
Stocuri
92.666
Creanțe
38.063
Casă și conturi la bănci
8.403
Cheltuieli în avans
11.934
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-01-21 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9105299
Număr de înregistrare
J14/22/1997
Înmatriculare
21 ianuarie 1997
EUID
ROONRC.J14/22/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ROMULUS CIOFLEC 10 33/A Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ROMULUS CIOFLEC 10 Sfântu Gheorghe COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 ianuarie 1997
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0740147599 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BÁLINT ATTILA-PÁL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
H-COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.1997
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 1997
Număr registrul comerțului
J14/22/1997
Cod CAEN
1107
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0740147599 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. ROMULUS CIOFLEC, NR.10, BL.33/A, AP.P
Cod poștal fiscal
520038
Strada sediului
Str. Romulus Cioflec
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
520038
Strada domiciliului fiscal
Str. Romulus Cioflec
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
520038

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 ianuarie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1107 Rev. 2Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Sfântu GheorgheStrada Romulus CioflecCAEN 1107
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI