Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/H & ZS TRADE SERVICE'S S.R.L.

H & ZS TRADE SERVICE'S S.R.L.

CUI 29785580 · SRL· Sat Bălăuşeri, Comuna Bălăuşeri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

H & ZS TRADE SERVICE'S S.R.L. are sediul în Sat Bălăuşeri, Comuna Bălăuşeri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+34,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 186,2 K lei, față de 138,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut41,7%

Marja netă calculată este 41,7% în 2025, față de 30,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+813,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025186,2 K lei+34,8% față de anul anterior2020: 216.4552021: 220.0882022: 278.4542023: 257.0012024: 138.1432025: 186.173
Rezultat net 202577,7 K lei+81,8% față de anul anterior2020: 124.9552021: 168.8522022: 186.1592023: 127.4642024: 42.7492025: 77.722
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202578,3 K lei+80,8% față de anul anterior2020: 201.4562021: 169.3772022: 190.9582023: 127.9922024: 43.2772025: 78.250
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0139 K278 K2020: 216,5 K lei216,5 K20202021: 220,1 K lei220,1 K20212022: 278,5 K lei278,5 K20222023: 257 K lei257 K20232024: 138,1 K lei138,1 K20242025: 186,2 K lei186,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,4%76,7%2020: 57,7%57,7%20202021: 76,7%76,7%20212022: 66,9%66,9%20222023: 49,6%49,6%20232024: 30,9%30,9%20242025: 41,7%41,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 33,9% · n=883

Cifra de afaceri: +34,8% față de anul anterior.Marjă netă 41,7% · +10,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202443,3 K lei
202578,3 K lei

Datorii raportate

202480,1 K lei
202555,4 K lei

Disponibilități bănești

202443 K lei
202518,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri257 K lei138,1 K lei186,2 K lei+34,8% față de anul anterior
Rezultat net127,5 K lei42,7 K lei77,7 K lei+81,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii128 K lei43,3 K lei78,3 K lei+80,8% față de anul anterior
Datorii40,6 K lei80,1 K lei55,4 K lei-30,9% față de anul anterior
Creanțe52,4 K lei7,6 K lei69 K lei+813,4% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă41,7%30,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 33,9% (n=883) · 2024: 36,4% (n=1.330)

Rezultat / active (A+B)58,2%34,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=606) · 2024: 27,6% (n=885)

Rezultat / capitaluri proprii99,3%98,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,8% (n=893) · 2024: 86% (n=1.326)

Vânzări per angajat186.173 lei138.143 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.718 lei (n=650) · 2024: 145.160 lei (n=1.003)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)58,6%35,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,2% (n=606) · 2024: 69,9% (n=885)

Datorii / active (A+B)41,4%64,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,9% (n=606) · 2024: 29,4% (n=885)

Ponderea activelor imobilizate34,3%59%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=606) · 2024: 10,2% (n=885)

Active circulante / datorii totale1,59×0,63×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,3× (n=1.038) · 2024: 3,03× (n=1.549)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări133,4 zile19,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 137,8 zile (n=816) · 2024: 110,7 zile (n=1.184)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
186.173
Rezultat net
77.722
Angajați
1
Datorii
55.391
Active imobilizate
45.810
Active circulante
87.831
Capitaluri proprii
78.250
Venituri totale
187.197
Cheltuieli totale
92.644
Stocuri
—
Creanțe
69.010
Casă și conturi la bănci
18.821
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.143
Rezultat net
42.749
Angajați
1
Datorii
80.108
Active imobilizate
72.829
Active circulante
50.556
Capitaluri proprii
43.277
Venituri totale
142.632
Cheltuieli totale
98.006
Stocuri
—
Creanțe
7.555
Casă și conturi la bănci
43.001
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.001
Rezultat net
127.464
Angajați
2
Datorii
40.643
Active imobilizate
50.472
Active circulante
118.163
Capitaluri proprii
127.992
Venituri totale
258.144
Cheltuieli totale
128.161
Stocuri
—
Creanțe
52.443
Casă și conturi la bănci
65.720
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.454
Rezultat net
186.159
Angajați
1
Datorii
45.298
Active imobilizate
61.005
Active circulante
175.251
Capitaluri proprii
190.958
Venituri totale
281.231
Cheltuieli totale
92.608
Stocuri
—
Creanțe
629
Casă și conturi la bănci
174.622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.088
Rezultat net
168.852
Angajați
1
Datorii
4.993
Active imobilizate
—
Active circulante
174.370
Capitaluri proprii
169.377
Venituri totale
221.201
Cheltuieli totale
50.304
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
174.370
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
440
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
216.455
Rezultat net
124.955
Angajați
1
Datorii
4.891
Active imobilizate
—
Active circulante
206.347
Capitaluri proprii
201.456
Venituri totale
216.519
Cheltuieli totale
89.561
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
206.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
420
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-02-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29785580
Număr de înregistrare
J26/159/2012
Înmatriculare
22 februarie 2012
EUID
ROONRC.J26/159/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
BĂLĂUŞERI 220 Sat Bălăuşeri, Comuna Bălăuşeri Mureş
Adresă fiscală
BĂLĂUŞERI 220 Bălăuşeri MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 februarie 2012
Înregistrare fiscală
4 martie 2026
Telefon
0748197390 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MAGYAROSI LASZLO-HUBA
administrator
MAGYAROSI ZSUZSANNA-ANNA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
H & ZS TRADE SERVICES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.2012
Înregistrare fiscală
22 februarie 2012
Număr registrul comerțului
J26/159/2012
Cod CAEN
8211
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara

Contact și adrese

Telefon
0748197390 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT BĂLĂUŞERI COM. BĂLĂUŞERI, BĂLĂUŞERI, NR.220
Cod poștal fiscal
547100
Strada sediului
BĂLĂUŞERI
Numărul sediului
220
Localitatea sediului
Sat Bălăuşeri Com. Bălăuşeri
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547100
Strada domiciliului fiscal
BĂLĂUŞERI
Numărul domiciliului fiscal
220
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bălăuşeri Com. Bălăuşeri
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Bălăuşeri, Comuna BălăuşeriCAEN 8211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI