Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HAIRCUT BY CĂTĂLINA S.R.L.

HAIRCUT BY CĂTĂLINA S.R.L.

CUI 44995446 · SRL· Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HAIRCUT BY CĂTĂLINA S.R.L. are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 36,7 K lei, față de 39,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,7%

Marja netă calculată este 10,7% în 2025, față de 13,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+5,1%

Datoriile raportate sunt 23,6 K lei în 2025, față de 22,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202536,7 K lei-6,7% față de anul anterior2021: 2.4562022: 25.1942023: 28.0202024: 39.3452025: 36.710
Rezultat net 20253,9 K lei-23,4% față de anul anterior2021: 8072022: -14.7862023: 552024: 5.1352025: 3.935
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-4,7 K leiDeficit de capital redus cu 45,8%2021: 1.0072022: -13.7792023: -13.7242024: -8.5892025: -4.654
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate020 K39 K2021: 2,5 K lei2,5 K20212022: 25,2 K lei25,2 K20222023: 28 K lei28 K20232024: 39,3 K lei39,3 K20242025: 36,7 K lei36,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-58,7%-12,9%32,9%2021: 32,9%32,9%20212022: -58,7%-58,7%20222023: 0,2%0,2%20232024: 13,1%13,1%20242025: 10,7%10,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=9.190

Cifra de afaceri: -6,7% față de anul anterior.Marjă netă 10,7% · -2,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-8,6 K lei
2025-4,7 K lei

Datorii raportate

202422,5 K lei
202523,6 K lei

Disponibilități bănești

20247,9 K lei
202517,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri28 K lei39,3 K lei36,7 K lei-6,7% față de anul anterior
Rezultat net55 lei5,1 K lei3,9 K lei-23,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-13,7 K lei-8,6 K lei-4,7 K leiDeficit de capital redus cu 45,8%
Datorii21,2 K lei22,5 K lei23,6 K lei+5,1% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,7%13,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=9.190) · 2024: 1,3% (n=13.055)

Rezultat / active (A+B)20,7%36,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=5.333) · 2024: 0% (n=7.661)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-24,5%-61,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=5.338) · 2024: -3,6% (n=7.667)

Datorii / active (A+B)124,5%161,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 97,2% (n=5.338) · 2024: 99,7% (n=7.667)

Ponderea activelor imobilizate7,8%10,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 29,4% (n=5.338) · 2024: 28,9% (n=7.667)

Active circulante / datorii totale0,74×0,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,52× (n=10.514) · 2024: 0,51× (n=14.983)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile0 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 10,7 zile (n=6.330) · 2024: 10,8 zile (n=8.309)

Stocuri în zile de vânzări2,5 zile41,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 22,5 zile (n=5.287) · 2024: 25,1 zile (n=7.322)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.710
Rezultat net
3.935
Angajați
—
Datorii
23.649
Active imobilizate
1.485
Active circulante
17.510
Capitaluri proprii
-4.654
Venituri totale
36.479
Cheltuieli totale
32.357
Stocuri
252
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
17.258
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.345
Rezultat net
5.135
Angajați
—
Datorii
22.507
Active imobilizate
1.485
Active circulante
12.433
Capitaluri proprii
-8.589
Venituri totale
39.345
Cheltuieli totale
33.232
Stocuri
4.545
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
7.888
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.020
Rezultat net
55
Angajați
—
Datorii
21.208
Active imobilizate
1.485
Active circulante
5.999
Capitaluri proprii
-13.724
Venituri totale
28.020
Cheltuieli totale
27.954
Stocuri
2.507
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
3.492
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.194
Rezultat net
-14.786
Angajați
—
Datorii
18.223
Active imobilizate
2.802
Active circulante
1.642
Capitaluri proprii
-13.779
Venituri totale
25.194
Cheltuieli totale
39.851
Stocuri
—
Creanțe
1.485
Casă și conturi la bănci
157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.456
Rezultat net
807
Angajați
—
Datorii
1.215
Active imobilizate
—
Active circulante
2.222
Capitaluri proprii
1.007
Venituri totale
2.456
Cheltuieli totale
1.649
Stocuri
2.073
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
149
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-26

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-25–2026-10-26 · verificat 2026-10-26.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44995446
Număr de înregistrare
J2021001490205
Înmatriculare
1 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021001490205
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE BĂLCESCU 41 17 Municipiul Deva Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld NICOLAE BĂLCESCU 41 Deva HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
3 martie 2026
Telefon
0729001211 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CALBOREAN CĂTĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HAIRCUT BY CĂTĂLINA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.10.2021
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001490205
Cod CAEN
9621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0729001211 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. NICOLAE BĂLCESCU, NR.41, BL.17, SC.2, ET.7, AP.74
Strada sediului
Bld. Nicolae Bălcescu
Numărul sediului
41
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Nicolae Bălcescu
Numărul domiciliului fiscal
41
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-26Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI