Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HALMA COMPUTER SRL

HALMA COMPUTER SRL

CUI 14614280 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Marjă în scădere.

HALMA COMPUTER SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri este neschimbată0%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 K lei, față de 1,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât65%

Marja netă calculată este 65% în 2025, față de 84% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+136,3%

Datoriile raportate sunt 1,1 K lei în 2025, față de 452 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 1.5002021: 3002022: 1.0002023: 1.2002024: 1.1002025: 1.100
Rezultat net 2025715 lei-22,6% față de anul anterior2020: 1.4552021: 2912022: 9702023: 1.0082024: 9242025: 715
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202512,1 K lei+6,3% față de anul anterior2020: 8.2352021: 8.5262022: 9.4962023: 10.5042024: 11.4282025: 12.143
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07502 K2020: 1,5 K lei1,5 K20202021: 300 lei30020212022: 1 K lei1 K20222023: 1,2 K lei1,2 K20232024: 1,1 K lei1,1 K20242025: 1,1 K lei1,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,5%97%2020: 97%97%20202021: 97%97%20212022: 97%97%20222023: 84%84%20232024: 84%84%20242025: 65%65%2025Reper 2025: mediana sectorului 8,4% · n=515

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă 65% · -19 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202411,4 K lei
202512,1 K lei

Datorii raportate

2024452 lei
20251,1 K lei

Disponibilități bănești

202411,9 K lei
202513,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 K lei1,1 K lei1,1 K leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net1 K lei924 lei715 lei-22,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii10,5 K lei11,4 K lei12,1 K lei+6,3% față de anul anterior
Datorii276 lei452 lei1,1 K lei+136,3% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă65%84%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=515) · 2024: 8,8% (n=762)

Rezultat / capitaluri proprii5,9%8,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 25,9% (n=470) · 2024: 25,4% (n=675)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale12,37×26,28×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,42× (n=628) · 2024: 1,5× (n=909)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.100
Rezultat net
715
Angajați
—
Datorii
1.068
Active imobilizate
—
Active circulante
13.211
Capitaluri proprii
12.143
Venituri totale
1.100
Cheltuieli totale
209
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.211
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.863
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.100
Rezultat net
924
Angajați
—
Datorii
452
Active imobilizate
—
Active circulante
11.880
Capitaluri proprii
11.428
Venituri totale
1.100
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.863
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.200
Rezultat net
1.008
Angajați
—
Datorii
276
Active imobilizate
—
Active circulante
10.780
Capitaluri proprii
10.504
Venituri totale
1.200
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
10.780
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.863
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.000
Rezultat net
970
Angajați
—
Datorii
84
Active imobilizate
—
Active circulante
9.580
Capitaluri proprii
9.496
Venituri totale
1.000
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.580
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.863
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
300
Rezultat net
291
Angajați
—
Datorii
54
Active imobilizate
—
Active circulante
8.580
Capitaluri proprii
8.526
Venituri totale
300
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.580
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.863
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.500
Rezultat net
1.455
Angajați
—
Datorii
45
Active imobilizate
—
Active circulante
8.280
Capitaluri proprii
8.235
Venituri totale
1.500
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.280
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.863
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2011-05-30; reactivare la 2017-05-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-05-11

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2011-05-30; reactivare la 2017-05-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-05-11
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-04-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14614280
Număr de înregistrare
J05/447/2002
Înmatriculare
30 aprilie 2002
EUID
ROONRC.J05/447/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GEORGE ENESCU 3 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GEORGE ENESCU 3 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 aprilie 2002
Înregistrare fiscală
29 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HALMA COMPUTER SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.04.2002
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000447058
Cod CAEN
4740
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. GEORGE ENESCU, NR.3, AP.3
Cod poștal fiscal
410034
Strada sediului
Str. George Enescu
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410034
Strada domiciliului fiscal
Str. George Enescu
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410034

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
30 aprilie 2002
TVA până la
31 mai 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.a) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
30 mai 2011
Reactivare
11 mai 2017
Publicarea deciziei
30 mai 2011

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.cod CAEN: 4741 → 4740
    • date generale.nrRegCom: J05/447/2002 → J2002000447058

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaStrada George EnescuCAEN 4741
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI