Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HANNING EUROTRANS LOGISTIC S.R.L.

HANNING EUROTRANS LOGISTIC S.R.L.

CUI 38807505 · SRL· Sat Miheleu, Comuna Lăzăreni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HANNING EUROTRANS LOGISTIC S.R.L. are sediul în Sat Miheleu, Comuna Lăzăreni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-45,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 292,8 K lei, față de 535,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-4%

Marja netă calculată este -4% în 2025, față de 11,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+38,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025292,8 K lei-45,3% față de anul anterior2020: 229.1532021: 116.2432022: 105.7182023: 231.4632024: 535.5752025: 292.804
Rezultat net 2025-11,8 K lei-119,8% față de anul anterior2020: -4.3042021: -9.5512022: 16.8672023: 98.0932024: 59.8632025: -11.842
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025155,3 K lei-7,1% față de anul anterior2020: 1.8542021: -7.6972022: 9.1712023: 107.2642024: 167.1262025: 155.285
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0268 K536 K2020: 229,2 K lei229,2 K20202021: 116,2 K lei116,2 K20212022: 105,7 K lei105,7 K20222023: 231,5 K lei231,5 K20232024: 535,6 K lei535,6 K20242025: 292,8 K lei292,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,2%17,1%42,4%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: -1,9%-1,9%20202021: -8,2%-8,2%20212022: 16%16%20222023: 42,4%42,4%20232024: 11,2%11,2%20242025: -4%-4%2025

Cifra de afaceri: -45,3% față de anul anterior. Marja netă: -4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii155,3 K lei-7,1% față de anul anterior
Datorii50,8 K lei-52,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri231,5 K lei535,6 K lei292,8 K lei-45,3% față de anul anterior
Rezultat net98,1 K lei59,9 K lei-11,8 K lei-119,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii107,3 K lei167,1 K lei155,3 K lei-7,1% față de anul anterior
Datorii83 K lei106,8 K lei50,8 K lei-52,4% față de anul anterior
Creanțe26,8 K lei99,7 K lei138,4 K lei+38,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4%3,7%n=30.49011,2%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,4%24,6%n=27.27261%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)24,6%76,6%n=27.27239%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,8%32,1%n=27.27210,6%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-5,7%3,5%n=27.26321,9%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-7,6%26,7%n=25.15535,8%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,74×0,8×n=37.8802,29×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360170,22 zile61,23 zilen=29.16267,04 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile5,37 zilen=16.0950 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați292.804 lei278.223 lein=25.896535.575 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.804
Rezultat net
-11.842
Angajați
1
Datorii
50.791
Active imobilizate
16.117
Active circulante
189.959
Capitaluri proprii
155.285
Venituri totale
294.423
Cheltuieli totale
304.311
Stocuri
0
Creanțe
138.447
Casă și conturi la bănci
51.512
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
535.575
Rezultat net
59.863
Angajați
1
Datorii
106.812
Active imobilizate
29.010
Active circulante
244.928
Capitaluri proprii
167.126
Venituri totale
535.733
Cheltuieli totale
469.422
Stocuri
0
Creanțe
99.734
Casă și conturi la bănci
145.194
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.463
Rezultat net
98.093
Angajați
1
Datorii
83.004
Active imobilizate
41.903
Active circulante
148.365
Capitaluri proprii
107.264
Venituri totale
232.180
Cheltuieli totale
131.765
Stocuri
0
Creanțe
26.838
Casă și conturi la bănci
121.527
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.718
Rezultat net
16.867
Angajați
1
Datorii
96.376
Active imobilizate
0
Active circulante
105.547
Capitaluri proprii
9.171
Venituri totale
105.718
Cheltuieli totale
87.794
Stocuri
0
Creanțe
59.160
Casă și conturi la bănci
46.387
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.243
Rezultat net
-9.551
Angajați
1
Datorii
27.295
Active imobilizate
0
Active circulante
19.598
Capitaluri proprii
-7.697
Venituri totale
116.427
Cheltuieli totale
122.491
Stocuri
0
Creanțe
163
Casă și conturi la bănci
19.435
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.153
Rezultat net
-4.304
Angajați
1
Datorii
42.871
Active imobilizate
0
Active circulante
44.725
Capitaluri proprii
1.854
Venituri totale
229.197
Cheltuieli totale
226.625
Stocuri
23.057
Creanțe
5.257
Casă și conturi la bănci
16.411
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-03-27; reactivare la 2023-10-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-10-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-03-27; reactivare la 2023-10-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-10-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 45% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38807505
Număr de înregistrare
J5/253/2018
Înmatriculare
6 februarie 2018
EUID
ROONRC.J5/253/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHELEU 38 Sat Miheleu, Comuna Lăzăreni Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
MIHELEU 38 Miheleu BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 februarie 2018
Înregistrare fiscală
17 octombrie 2024
Telefon
0745087002 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HANNING HEINRICH

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HANNING EUROTRANS LOGISTIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.02.2018
Înregistrare fiscală
6 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J05/253/2018
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0745087002 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT MIHELEU COM. LĂZĂRENI, MIHELEU, NR.38
Cod poștal fiscal
417313
Strada sediului
MIHELEU
Numărul sediului
38
Localitatea sediului
Sat Miheleu Com. Lăzăreni
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417313
Strada domiciliului fiscal
MIHELEU
Numărul domiciliului fiscal
38
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Miheleu Com. Lăzăreni
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417313

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
6 noiembrie 2023
Perioada 2: TVA de la
21 mai 2019
Perioada 2: TVA până la
27 martie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
31 martie 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 martie 2023
Reactivare
30 octombrie 2023
Publicarea deciziei
27 martie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Miheleu, Comuna LăzăreniCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI