Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HAPPY LIFE CENTER S.R.L.

HAPPY LIFE CENTER S.R.L.

CUI 39371730 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

HAPPY LIFE CENTER S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 61 K lei, față de 63,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-6,7%

Marja netă calculată este -6,7% în 2025, față de -43,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+66,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202561 K lei-3,5% față de anul anterior2021: 12.4102022: 5.2052023: 52.1672024: 63.2002025: 61.010
Rezultat net 2025-4,1 K lei+84,9% față de anul anterior2021: -121.4022022: -82.2552023: -111.0582024: -27.2782025: -4.118
Angajați 20251-50% față de anul anterior2021: 42022: 32023: 42024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-362,9 K lei-1,1% față de anul anterior2021: -138.2372022: -220.4922023: -331.5502024: -358.8292025: -362.947
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate032 K63 K2021: 12,4 K lei12,4 K20212022: 5,2 K lei5,2 K20222023: 52,2 K lei52,2 K20232024: 63,2 K lei63,2 K20242025: 61 K lei61 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.580,3%-788,2%4%Mediana sectorului (2025): 4% · n=6932021: -978,3%-978,3%20212022: -1.580,3%-1.580,3%20222023: -212,9%-212,9%20232024: -43,2%-43,2%20242025: -6,7%-6,7%2025

Cifra de afaceri: -3,5% față de anul anterior. Marja netă: -6,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-362,9 K lei-1,1% față de anul anterior
Datorii389,4 K lei+2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri52,2 K lei63,2 K lei61 K lei-3,5% față de anul anterior
Rezultat net-111,1 K lei-27,3 K lei-4,1 K lei+84,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-331,6 K lei-358,8 K lei-362,9 K lei-1,1% față de anul anterior
Datorii347,7 K lei381,9 K lei389,4 K lei+2% față de anul anterior
Creanțe3,2 K lei3,8 K lei6,3 K lei+66,3% față de anul anterior
Angajați421-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-6,7%4%n=693-43,2%4,1%n=768
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-1.342%23,6%n=606-1.036,7%28,6%n=696
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1.439,9%67,9%n=6061.103,4%61,1%n=696
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,3%21,7%n=60641,3%22%n=696
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-15,2%1,1%n=606-78,8%0,8%n=696
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,06×0,99×n=8720,05×1,04×n=962
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36037 zile47,44 zilen=63121,47 zile47,59 zilen=690
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36078,86 zile66,4 zilen=57076,81 zile66,84 zilen=623
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați61.010 lei126.247 lein=50931.600 lei123.296 lein=563

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
61.010
Rezultat net
-4.118
Angajați
1
Datorii
389.443
Active imobilizate
3.338
Active circulante
23.708
Capitaluri proprii
-362.947
Venituri totale
71.957
Cheltuieli totale
74.198
Stocuri
13.364
Creanțe
6.270
Casă și conturi la bănci
4.074
Cheltuieli în avans
1.018
Venituri în avans
1.568
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.200
Rezultat net
-27.278
Angajați
2
Datorii
381.923
Active imobilizate
14.292
Active circulante
20.321
Capitaluri proprii
-358.829
Venituri totale
89.068
Cheltuieli totale
115.714
Stocuri
13.484
Creanțe
3.770
Casă și conturi la bănci
3.067
Cheltuieli în avans
995
Venituri în avans
12.514
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.167
Rezultat net
-111.058
Angajați
4
Datorii
347.678
Active imobilizate
40.167
Active circulante
13.349
Capitaluri proprii
-331.550
Venituri totale
84.702
Cheltuieli totale
195.238
Stocuri
9.119
Creanțe
3.203
Casă și conturi la bănci
1.027
Cheltuieli în avans
994
Venituri în avans
38.382
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.205
Rezultat net
-82.255
Angajați
3
Datorii
239.904
Active imobilizate
70.553
Active circulante
18.795
Capitaluri proprii
-220.492
Venituri totale
61.475
Cheltuieli totale
143.678
Stocuri
11.868
Creanțe
2.703
Casă și conturi la bănci
4.224
Cheltuieli în avans
981
Venituri în avans
70.917
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.410
Rezultat net
-121.402
Angajați
4
Datorii
151.684
Active imobilizate
104.594
Active circulante
13.754
Capitaluri proprii
-138.237
Venituri totale
48.644
Cheltuieli totale
169.922
Stocuri
9.126
Creanțe
4.528
Casă și conturi la bănci
100
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
104.901
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39371730
Număr de înregistrare
J22/1300/2018
Înmatriculare
18 mai 2018
EUID
ROONRC.J22/1300/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
NAŢIONALĂ 8 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. NAŢIONALĂ 8 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 mai 2018
Înregistrare fiscală
15 octombrie 2025
Telefon
0720044059 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CILIAC VALERIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HAPPY LIFE CENTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.05.2018
Înregistrare fiscală
18 mai 2018
Număr registrul comerțului
J22/1300/2018
Cod CAEN
1413
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0720044059 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. NAŢIONALĂ, NR.8, CAMERA 3
Cod poștal fiscal
700415
Strada sediului
Şos. Naţională
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700415
Detalii sediu
camera 3
Strada domiciliului fiscal
Şos. Naţională
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700415
Detalii domiciliu fiscal
camera 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA IACOB NEGRUZZI1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Liceul Teoretic ,,Gelu Voevod'' Gilau1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA DR.ALEXANDRU SAFRAN1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Articole de imbracaminte (Rev.2)2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Servicii de croitorie (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 mai 2026Achiziție directă

COSTUME CARNAVAL

Autoritate: Liceul Teoretic ,,Gelu Voevod'' Gilau

CPV 18300000-2 — Articole de imbracaminte (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18300000-2

Vezi detaliile atribuirii →
6.730 leiValoare publicată
27 aprilie 2026Achiziție directă

Articole pentru clubul de dans - pentru PNRAS

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA IACOB NEGRUZZI

CPV 18300000-2 — Articole de imbracaminte (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 18300000-2

Vezi detaliile atribuirii →
17.300 leiValoare publicată
10 decembrie 2025Achiziție directă

Servicii croitorie costume teatru

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA DR.ALEXANDRU SAFRAN

CPV 98393000-4 — Servicii de croitorie (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98393000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.300 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

CAEN 1412 Rev. 2Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 1392
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI