Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HAPPY TRAVEL AGENCY SRL

HAPPY TRAVEL AGENCY SRL

CUI 18956596 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

HAPPY TRAVEL AGENCY SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 92,9 K lei, față de 72,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât21%

Marja netă calculată este 21% în 2025, față de 76,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7%

Datoriile raportate sunt 148,7 K lei în 2025, față de 139 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202592,9 K lei+27,4% față de anul anterior2020: 21.0142021: 53.6322022: 75.2522023: 95.0392024: 72.8972025: 92.896
Rezultat net 202519,5 K lei-65,1% față de anul anterior2020: 1.4462021: 32.8192022: 75.9212023: 28.3602024: 55.7552025: 19.465
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202591,3 K lei-27% față de anul anterior2020: 31.8752021: 41.3262022: 76.5222023: 74.7602024: 125.0802025: 91.267
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate048 K95 K2020: 21 K lei21 K20202021: 53,6 K lei53,6 K20212022: 75,3 K lei75,3 K20222023: 95 K lei95 K20232024: 72,9 K lei72,9 K20242025: 92,9 K lei92,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%50,4%100,9%Mediana sectorului (2025): 9% · n=8792020: 6,9%6,9%20202021: 61,2%61,2%20212022: 100,9%100,9%20222023: 29,8%29,8%20232024: 76,5%76,5%20242025: 21%21%2025

Cifra de afaceri: +27,4% față de anul anterior. Marja netă: 21%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii91,3 K lei-27% față de anul anterior
Datorii148,7 K lei+7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri95 K lei72,9 K lei92,9 K lei+27,4% față de anul anterior
Rezultat net28,4 K lei55,8 K lei19,5 K lei-65,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii74,8 K lei125,1 K lei91,3 K lei-27% față de anul anterior
Datorii190,7 K lei139 K lei148,7 K lei+7% față de anul anterior
Creanțe111,9 K lei127,8 K lei96,5 K lei-24,4% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri21%9%n=87976,5%10,3%n=1.312
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36,8%30,4%n=78645,7%29,6%n=1.097
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)59,9%67%n=78650,8%68%n=1.097
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)32,6%8,4%n=78637%10,3%n=1.097
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,8%5,4%n=78620,4%4%n=1.097
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive21,3%23,3%n=82844,6%20%n=1.163
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,13×1,17×n=1.0431,24×1,11×n=1.636
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360374,06 zile180,85 zilen=853630,9 zile233,06 zilen=1.242
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile4,14 zilen=3720 zile7,4 zilen=524
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—210.638 lein=70172.897 lei170.127 lein=972

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.896
Rezultat net
19.465
Angajați
0
Datorii
148.689
Active imobilizate
80.834
Active circulante
167.418
Capitaluri proprii
91.267
Venituri totale
105.044
Cheltuieli totale
81.183
Stocuri
0
Creanțe
96.524
Casă și conturi la bănci
70.894
Cheltuieli în avans
190
Venituri în avans
8.486
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.897
Rezultat net
55.755
Angajați
1
Datorii
139.020
Active imobilizate
101.184
Active circulante
172.407
Capitaluri proprii
125.080
Venituri totale
168.683
Cheltuieli totale
108.222
Stocuri
0
Creanțe
127.753
Casă și conturi la bănci
44.654
Cheltuieli în avans
1.162
Venituri în avans
10.653
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.039
Rezultat net
28.360
Angajați
1
Datorii
190.701
Active imobilizate
121.534
Active circulante
152.552
Capitaluri proprii
74.760
Venituri totale
138.691
Cheltuieli totale
105.293
Stocuri
0
Creanțe
111.878
Casă și conturi la bănci
40.674
Cheltuieli în avans
4.195
Venituri în avans
12.820
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.252
Rezultat net
75.921
Angajați
1
Datorii
26.965
Active imobilizate
589
Active circulante
112.951
Capitaluri proprii
76.522
Venituri totale
167.103
Cheltuieli totale
88.854
Stocuri
0
Creanțe
10.940
Casă și conturi la bănci
102.011
Cheltuieli în avans
3.135
Venituri în avans
13.188
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.632
Rezultat net
32.819
Angajați
1
Datorii
12.319
Active imobilizate
959
Active circulante
139.568
Capitaluri proprii
41.326
Venituri totale
67.375
Cheltuieli totale
32.794
Stocuri
0
Creanțe
67.736
Casă și conturi la bănci
71.832
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
86.882
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.014
Rezultat net
1.446
Angajați
1
Datorii
105.587
Active imobilizate
2.069
Active circulante
136.157
Capitaluri proprii
31.875
Venituri totale
32.591
Cheltuieli totale
30.479
Stocuri
0
Creanțe
95.717
Casă și conturi la bănci
40.440
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
764
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-08-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18956596
Număr de înregistrare
J2006001202322
Înmatriculare
22 august 2006
EUID
ROONRC.J2006001202322
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LUPENI 8 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LUPENI 8 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 august 2006
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2025
Telefon
0269222330 · Firme cu același număr
Fax
0269222330

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DIMA ANAMARIA DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HAPPY TRAVEL AGENCY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.08.2006
Înregistrare fiscală
23 august 2006
Număr registrul comerțului
J2006001202322
Cod CAEN
7912
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
229538
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. LUPENI, NR.8, AP.1
Cod poștal fiscal
550205
Strada sediului
Str. Lupeni
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550205
Strada domiciliului fiscal
Str. Lupeni
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550205

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZU SELIMBAR2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Centrul de Cultura si Arta al Judetului Salaj1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de transport aerian ocazional (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii aeriene si servicii conexe (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 martie 2026Achiziție directă

Servicii pachet excursie de 1 zi cu transport inclus, intrari obiective si masa

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZU SELIMBAR

CPV 63510000-7 — Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 63510000-7

Vezi detaliile atribuirii →
62.300 leiValoare publicată
11 decembrie 2025Achiziție directă

Servicii de cazare Bucuresti, transport autocar si intrari obiective 16-17.12.2025

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZU SELIMBAR

CPV 63510000-7 — Servicii de agentii de turism si servicii conexe (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 63510000-7

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
6 august 2025Achiziție directă

Bilet de avion Cluj-Istanbul-Cluj, 04.09-09.09.2025

Autoritate: Centrul de Cultura si Arta al Judetului Salaj

CPV 60440000-4 — Servicii aeriene si servicii conexe (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 60440000-4

Vezi detaliile atribuirii →
20.640 leiValoare publicată
15 noiembrie 2024Achiziție directă

Bilet de avion Bucuresti - Athena, 08.12.2024 - 14.12.2024

Autoritate: MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU

CPV 60420000-8 — Servicii de transport aerian ocazional (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 60420000-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.000 leiValoare publicată
4 noiembrie 2024Achiziție directă

Bilet de avion Bucuresti-Rennes, 24.11.23024-30.11.2024 SI Bilet de avion Bucuresti - Wroclaw 22.11.

Autoritate: MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU

CPV 60440000-4 — Servicii aeriene si servicii conexe (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 60440000-4

Vezi detaliile atribuirii →
10.440 leiValoare publicată
23 octombrie 2024Achiziție directă

Bilet de avion Bucuresti-Riga

Autoritate: MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU

CPV 60420000-8 — Servicii de transport aerian ocazional (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 60420000-8

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuStrada LupeniCAEN 7912
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI