Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HARCOP SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM

HARCOP SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM

CUI 1134680 · SC· Comuna Hărman

mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

HARCOP SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM are sediul în Comuna Hărman. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+36,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 80,9 K lei, față de 59,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,6%

Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 0,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-23,1%

Datoriile raportate sunt 14,9 K lei în 2025, față de 19,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202580,9 K lei+36,3% față de anul anterior2020: 50.5672021: 46.5102022: 53.9202023: 63.3322024: 59.3712025: 80.902
Rezultat net 2025473 lei+73,9% față de anul anterior2020: -4.5032021: -11.0922022: 3.2002023: 4312024: 2722025: 473
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025335,5 K lei+0,1% față de anul anterior2020: 374.2222021: 363.1302022: 366.3302023: 366.7622024: 335.0342025: 335.507
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate040 K81 K2020: 50,6 K lei50,6 K20202021: 46,5 K lei46,5 K20212022: 53,9 K lei53,9 K20222023: 63,3 K lei63,3 K20232024: 59,4 K lei59,4 K20242025: 80,9 K lei80,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,8%-9%5,9%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: -8,9%-8,9%20202021: -23,8%-23,8%20212022: 5,9%5,9%20222023: 0,7%0,7%20232024: 0,5%0,5%20242025: 0,6%0,6%2025

Cifra de afaceri: +36,3% față de anul anterior. Marja netă: 0,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii335,5 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii14,9 K lei-23,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri63,3 K lei59,4 K lei80,9 K lei+36,3% față de anul anterior
Rezultat net431 lei272 lei473 lei+73,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii366,8 K lei335 K lei335,5 K lei+0,1% față de anul anterior
Datorii13,6 K lei19,4 K lei14,9 K lei-23,1% față de anul anterior
Creanțe31,3 K lei5,1 K lei4,9 K lei-3,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,6%2%n=29.7310,5%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95,7%22,4%n=20.74194,5%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4,3%77,8%n=20.7415,5%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)90,4%15,6%n=20.74191,6%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,1%2,2%n=20.7230,1%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,1%17,7%n=21.6320,1%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,27×0,95×n=35.4151,54×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36021,95 zile8,02 zilen=26.82830,98 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36091,48 zile63,03 zilen=27.389124,66 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați80.902 lei259.175 lein=21.78359.371 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.902
Rezultat net
473
Angajați
1
Datorii
14.918
Active imobilizate
316.618
Active circulante
33.807
Capitaluri proprii
335.507
Venituri totale
107.718
Cheltuieli totale
106.168
Stocuri
20.559
Creanțe
4.932
Casă și conturi la bănci
8.316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.480
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.371
Rezultat net
272
Angajați
1
Datorii
19.406
Active imobilizate
324.538
Active circulante
29.902
Capitaluri proprii
335.034
Venituri totale
104.512
Cheltuieli totale
103.195
Stocuri
20.559
Creanțe
5.109
Casă și conturi la bănci
4.234
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.480
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.332
Rezultat net
431
Angajați
1
Datorii
13.592
Active imobilizate
324.538
Active circulante
55.816
Capitaluri proprii
366.762
Venituri totale
84.154
Cheltuieli totale
82.881
Stocuri
20.559
Creanțe
31.314
Casă și conturi la bănci
3.943
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.480
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.920
Rezultat net
3.200
Angajați
—
Datorii
10.489
Active imobilizate
324.538
Active circulante
52.281
Capitaluri proprii
366.330
Venituri totale
72.798
Cheltuieli totale
68.871
Stocuri
20.559
Creanțe
30.514
Casă și conturi la bănci
1.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.480
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.510
Rezultat net
-11.092
Angajați
—
Datorii
12.905
Active imobilizate
324.538
Active circulante
51.497
Capitaluri proprii
363.130
Venituri totale
65.257
Cheltuieli totale
75.696
Stocuri
20.559
Creanțe
30.314
Casă și conturi la bănci
624
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.480
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.567
Rezultat net
-4.503
Angajați
—
Datorii
12.463
Active imobilizate
331.124
Active circulante
55.561
Capitaluri proprii
374.222
Venituri totale
64.781
Cheltuieli totale
68.635
Stocuri
20.559
Creanțe
32.353
Casă și conturi la bănci
2.649
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.480
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCmandat cenzori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1134680
Număr de înregistrare
C2005000006088
Înmatriculare
10 iunie 2005
EUID
ROONRC.C2005000006088
Formă juridică
SC
Sediu social
Str. Eremia Grigorescu 666A Comuna Hărman Braşov
Adresă fiscală
Str. Eremia Grigorescu 666A Hărman BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0740220109 · Firme cu același număr
Fax
680

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LAZĂR IOAN
administrator
MĂMĂLIGESCU GHEORGHE
administrator
TODERICĂ VICTORIŢA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HARCOP SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
C2005000006088
Cod CAEN
4711
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE DE CONSUM
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0740220109 · Firme cu același număr
Fax
680
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, COM. HĂRMAN, STR. EREMIA GRIGORESCU, NR.666A
Strada sediului
Str. Eremia Grigorescu
Numărul sediului
666A
Localitatea sediului
Com. Hărman
Județul sediului
BRAŞOV
Strada domiciliului fiscal
Str. Eremia Grigorescu
Numărul domiciliului fiscal
666A
Localitatea domiciliului fiscal
Com. Hărman
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 mai 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 1581 Rev. 1Fabricarea pâinii; fabricarea produselor proaspete de patiserie

CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5212 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5222 Rev. 1Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 5224 Rev. 1Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovComuna HărmanStrada Eremia GrigorescuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI