Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HARTL CONNECT TRANSPORT GMBH AUSTRIA SUCURSALA TIMIŞOARA

HARTL CONNECT TRANSPORT GMBH AUSTRIA SUCURSALA TIMIŞOARA

CUI 28441929 · N/A· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HARTL CONNECT TRANSPORT GMBH AUSTRIA SUCURSALA TIMIŞOARA are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-99,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 48,7 K lei, față de 57 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,5 K%

Marja netă calculată este -1,5 K% în 2025, față de 3,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-86,9%

Datoriile raportate sunt 37,6 K lei în 2025, față de 288 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202548,7 K lei-99,9% față de anul anterior2020: 158.159.7292021: 108.075.1222022: 106.476.9442023: 79.279.4802024: 57.015.9022025: 48.675
Rezultat net 2025-712,6 K leiTrecere pe pierdere2020: -607.0792021: 113.6902022: -1.147.5172023: 95.9852024: 2.105.7032025: -712.595
Angajați 20252-89,5% față de anul anterior2020: 522021: 412022: 352023: 212024: 192025: 2
Capitaluri proprii 202525,2 mil. lei-2,8% față de anul anterior2020: 24.897.1182021: 24.977.8352022: 23.669.8562023: 23.765.8402024: 25.871.5432025: 25.158.949
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate079 mil.158 mil.2020: 158,2 mil. lei158,2 mil.20202021: 108,1 mil. lei108,1 mil.20212022: 106,5 mil. lei106,5 mil.20222023: 79,3 mil. lei79,3 mil.20232024: 57 mil. lei57 mil.20242025: 48,7 K lei48,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.464%-730,1%3,9%2020: -0,4%-0,4%20202021: 0,1%0,1%20212022: -1,1%-1,1%20222023: 0,1%0,1%20232024: 3,7%3,7%20242025: -1.464%-1.464%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,9% · n=177

Cifra de afaceri: -99,9% față de anul anterior.Marjă netă -1.464% · -1.467,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202425,9 mil. lei
202525,2 mil. lei

Datorii raportate

2024288 K lei
202537,6 K lei

Disponibilități bănești

202482,3 K lei
2025136,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri79,3 mil. lei57 mil. lei48,7 K lei-99,9% față de anul anterior
Rezultat net96 K lei2,1 mil. lei-712,6 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii23,8 mil. lei25,9 mil. lei25,2 mil. lei-2,8% față de anul anterior
Datorii263,9 K lei288 K lei37,6 K lei-86,9% față de anul anterior
Creanțe23,8 mil. lei26,1 mil. lei25 mil. lei-3,9% față de anul anterior
Angajați21192-89,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1.464%3,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,9% (n=177) · 2024: 4,1% (n=445)

Rezultat / active (A+B)-2,8%8,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=175) · 2024: 8,5% (n=441)

Rezultat / capitaluri proprii-2,8%8,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 36,3% (n=164) · 2024: 33% (n=416)

Vânzări per angajat24.338 lei3.000.837 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 1.024.832 lei (n=170) · 2024: 1.051.925 lei (n=435)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)99,9%98,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,6% (n=175) · 2024: 34% (n=441)

Datorii / active (A+B)0,1%1,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,8% (n=175) · 2024: 66,8% (n=441)

Ponderea activelor imobilizate0,1%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25% (n=175) · 2024: 19,3% (n=441)

Active circulante / datorii totale669,2×90,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,02× (n=197) · 2024: 1,11× (n=470)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări185.211,4 zile164,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 88,2 zile (n=177) · 2024: 78,6 zile (n=443)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
48.675
Rezultat net
-712.595
Angajați
2
Datorii
37.625
Active imobilizate
14.044
Active circulante
25.178.550
Capitaluri proprii
25.158.949
Venituri totale
190.545
Cheltuieli totale
903.140
Stocuri
—
Creanțe
25.042.130
Casă și conturi la bănci
136.420
Cheltuieli în avans
3.980
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
57.015.902
Rezultat net
2.105.703
Angajați
19
Datorii
288.011
Active imobilizate
15.674
Active circulante
26.135.776
Capitaluri proprii
25.871.543
Venituri totale
57.732.126
Cheltuieli totale
55.333.230
Stocuri
—
Creanțe
26.053.451
Casă și conturi la bănci
82.325
Cheltuieli în avans
8.104
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
79.279.480
Rezultat net
95.985
Angajați
21
Datorii
263.851
Active imobilizate
43.096
Active circulante
23.978.123
Capitaluri proprii
23.765.840
Venituri totale
79.949.603
Cheltuieli totale
79.853.618
Stocuri
—
Creanțe
23.843.321
Casă și conturi la bănci
134.802
Cheltuieli în avans
8.472
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
106.476.944
Rezultat net
-1.147.517
Angajați
35
Datorii
457.462
Active imobilizate
95.711
Active circulante
24.010.372
Capitaluri proprii
23.669.856
Venituri totale
107.085.166
Cheltuieli totale
108.232.683
Stocuri
—
Creanțe
23.832.522
Casă și conturi la bănci
177.850
Cheltuieli în avans
21.235
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
108.075.122
Rezultat net
113.690
Angajați
41
Datorii
1.063.174
Active imobilizate
91.785
Active circulante
25.927.879
Capitaluri proprii
24.977.835
Venituri totale
109.247.732
Cheltuieli totale
109.134.042
Stocuri
—
Creanțe
25.737.845
Casă și conturi la bănci
190.034
Cheltuieli în avans
21.345
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
158.159.729
Rezultat net
-607.079
Angajați
52
Datorii
801.007
Active imobilizate
286.929
Active circulante
25.410.637
Capitaluri proprii
24.897.118
Venituri totale
160.162.321
Cheltuieli totale
160.769.400
Stocuri
—
Creanțe
25.308.113
Casă și conturi la bănci
102.524
Cheltuieli în avans
559
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-05-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil · relații de grup declarate.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28441929
Număr de înregistrare
J35/1064/2011
Înmatriculare
6 mai 2011
EUID
ROONRC.J35/1064/2011
Formă juridică
N/A
Sediu social
SIMION BĂRNUŢIU 29 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SIMION BĂRNUŢIU 29 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sucursala
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 mai 2011
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2026
Telefon
0734004392 · Firme cu același număr

Relații de grup declarate

CUI-ul părinte provine din evidența fiscală, iar țara firmei-mamă din registrul comerțului. Aceste câmpuri nu indică procentul deținut și nu identifică beneficiarul real.

Țara firmei-mamă declarate
Austria

țara firmei-mamă, registrul comerțului: 3 septembrie 2026.

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HARTL CONNECT TRANSPORT GMBH AUSTRIA SUCURSALA TIMIŞOARA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.05.2011
Înregistrare fiscală
6 mai 2011
Număr registrul comerțului
J2011001064357
Cod CAEN
5226
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
ALTE FORME DE PROPRIETATE
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş

Contact și adrese

Telefon
0734004392 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. SIMION BĂRNUŢIU, NR.29, ETAJELE 3 SI 4
Cod poștal fiscal
300133
Strada sediului
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul sediului
29
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300133
Detalii sediu
ETAJELE 3 SI 4
Strada domiciliului fiscal
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul domiciliului fiscal
29
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300133
Detalii domiciliu fiscal
ETAJELE 3 SI 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 mai 2011
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Timiș

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 5229
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI