Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HARVESTAGRI SUD EST S.R.L.

HARVESTAGRI SUD EST S.R.L.

CUI 41749080 · SRL· Sat Chiscani, Comuna Chiscani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HARVESTAGRI SUD EST S.R.L. are sediul în Sat Chiscani, Comuna Chiscani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât27,2%

Marja netă calculată este 27,2% în 2025, față de 41,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+52,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei-3% față de anul anterior2020: 1.460.6702021: 2.153.3002022: 2.408.4682023: 2.455.3632024: 2.487.7762025: 2.413.305
Rezultat net 2025656,7 K lei-37% față de anul anterior2020: 1.197.0312021: 1.632.3252022: 1.973.3832023: 311.4812024: 1.042.7212025: 656.719
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20256,3 mil. lei+11,5% față de anul anterior2020: 1.211.1732021: 2.843.4982022: 4.290.5662023: 4.602.0472024: 5.645.2952025: 6.293.271
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,5 mil. lei1,5 mil.20202021: 2,2 mil. lei2,2 mil.20212022: 2,4 mil. lei2,4 mil.20222023: 2,5 mil. lei2,5 mil.20232024: 2,5 mil. lei2,5 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41%82%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=67912020: 82%82%20202021: 75,8%75,8%20212022: 81,9%81,9%20222023: 12,7%12,7%20232024: 41,9%41,9%20242025: 27,2%27,2%2025

Cifra de afaceri: -3% față de anul anterior. Marja netă: 27,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii6,3 mil. lei+11,5% față de anul anterior
Datorii2,9 mil. lei+20,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,5 mil. lei2,5 mil. lei2,4 mil. lei-3% față de anul anterior
Rezultat net311,5 K lei1 mil. lei656,7 K lei-37% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,6 mil. lei5,6 mil. lei6,3 mil. lei+11,5% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei2,4 mil. lei2,9 mil. lei+20,1% față de anul anterior
Creanțe111,4 K lei109,8 K lei167,3 K lei+52,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri27,2%7,7%n=6.79141,9%4,9%n=7.234
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,7%28,2%n=6.66266,8%29,2%n=7.150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)30,9%62,4%n=6.66228,7%62,4%n=7.150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)87,1%45,8%n=6.66291%44%n=7.150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7%2,3%n=6.66212,3%1%n=7.149
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive10,4%11,6%n=6.03618,5%7,1%n=6.445
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,42×0,86×n=7.7790,31×0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36024,96 zile96,62 zilen=6.64815,89 zile120,82 zilen=7.030
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360147,59 zile153,02 zilen=6.03687,79 zile184,99 zilen=6.353
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.206.653 lei424.493 lein=5.1691.243.888 lei309.513 lein=5.657

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.413.305
Rezultat net
656.719
Angajați
2
Datorii
2.915.341
Active imobilizate
8.215.692
Active circulante
1.218.476
Capitaluri proprii
6.293.271
Venituri totale
2.777.257
Cheltuieli totale
2.104.770
Stocuri
989.411
Creanțe
167.298
Casă și conturi la bănci
61.767
Cheltuieli în avans
21.450
Venituri în avans
247.006
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.487.776
Rezultat net
1.042.721
Angajați
2
Datorii
2.427.370
Active imobilizate
7.689.299
Active circulante
760.650
Capitaluri proprii
5.645.295
Venituri totale
4.215.405
Cheltuieli totale
3.116.613
Stocuri
606.692
Creanțe
109.794
Casă și conturi la bănci
44.164
Cheltuieli în avans
27.967
Venituri în avans
405.251
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.455.363
Rezultat net
311.481
Angajați
2
Datorii
1.390.032
Active imobilizate
5.900.859
Active circulante
652.276
Capitaluri proprii
4.602.047
Venituri totale
2.326.437
Cheltuieli totale
2.000.060
Stocuri
443.028
Creanțe
111.438
Casă și conturi la bănci
97.810
Cheltuieli în avans
2.440
Venituri în avans
563.496
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.408.468
Rezultat net
1.973.383
Angajați
1
Datorii
1.480.581
Active imobilizate
4.227.603
Active circulante
2.225.254
Capitaluri proprii
4.290.566
Venituri totale
2.974.333
Cheltuieli totale
984.172
Stocuri
1.090.075
Creanțe
1.070.741
Casă și conturi la bănci
64.438
Cheltuieli în avans
2.440
Venituri în avans
684.150
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.153.300
Rezultat net
1.632.325
Angajați
3
Datorii
279.279
Active imobilizate
401.610
Active circulante
2.594.997
Capitaluri proprii
2.843.498
Venituri totale
2.342.146
Cheltuieli totale
691.389
Stocuri
196.691
Creanțe
2.312.167
Casă și conturi la bănci
86.139
Cheltuieli în avans
126.170
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.460.670
Rezultat net
1.197.031
Angajați
2
Datorii
432.346
Active imobilizate
196.436
Active circulante
1.447.083
Capitaluri proprii
1.211.173
Venituri totale
1.468.543
Cheltuieli totale
256.509
Stocuri
7.873
Creanțe
975.047
Casă și conturi la bănci
464.163
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41749080
Număr de înregistrare
J2019000821096
Înmatriculare
10 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J2019000821096
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 12 Sat Chiscani, Comuna Chiscani Brăila
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALĂ 12 Chiscani BRĂILA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
19 decembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOIANOF CĂTĂLIN FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HARVESTAGRI SUD EST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.10.2019
Înregistrare fiscală
10 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000821096
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, SAT CHISCANI COM. CHISCANI, STR. PRINCIPALĂ, NR.12, KM.9. CONSTRUCTIA C5
Cod poștal fiscal
817025
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Sat Chiscani Com. Chiscani
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
817025
Detalii sediu
KM.9. CONSTRUCTIA C5
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Chiscani Com. Chiscani
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
817025
Detalii domiciliu fiscal
KM.9. CONSTRUCTIA C5

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
22 octombrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3513 Rev. 3Transportul energiei electrice

CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaSat Chiscani, Comuna ChiscaniCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI