Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HASCOM BASIC S.R.L.

HASCOM BASIC S.R.L.

CUI 32003200 · SRL· Municipiul Ploieşti· Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

HASCOM BASIC S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti și raportează activitatea activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+15,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 47,6 K lei, față de 41,2 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât11,2%

Marja netă calculată este 11,2% în 2021, față de 13,2% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202147,6 K lei+15,5% față de anul anterior2020: 41.2252021: 47.605
Rezultat net 20215,3 K lei-1,9% față de anul anterior2020: 5.4512021: 5.346
Angajați 2021—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202132,8 K lei+19,5% față de anul anterior2020: 27.4792021: 32.825
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 K48 K2020: 41,2 K lei41,2 K20202021: 47,6 K lei47,6 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9%18%2020: 13,2%13,2%20202021: 11,2%11,2%2021Reper 2021: mediana sectorului 18% · n=62

Cifra de afaceri: +15,5% față de anul anterior.Marjă netă 11,2% · -2 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202027,5 K lei
202132,8 K lei

Datorii raportate

20205,5 K lei
202112,2 K lei

Disponibilități bănești

20204,7 K lei
202131,1 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri41,2 K lei47,6 K lei+15,5% față de anul anterior
Rezultat net5,5 K lei5,3 K lei-1,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii27,5 K lei32,8 K lei+19,5% față de anul anterior
Datorii5,5 K lei12,2 K lei+121,4% față de anul anterior
Creanțe580 lei10,4 K lei+1.684,7% față de anul anterior
Angajați——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă11,2%13,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 18% (n=62) · 2020: 11,6% (n=59)

Rezultat / active (A+B)11,9%16,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 8,8% (n=59) · 2020: 1,5% (n=57)

Rezultat / capitaluri proprii16,3%19,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 37,7% (n=54) · 2020: 19,8% (n=49)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)72,9%83,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 35,2% (n=59) · 2020: 15,4% (n=57)

Datorii / active (A+B)27,1%16,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 57,6% (n=59) · 2020: 59,6% (n=57)

Ponderea activelor imobilizate2,1%4,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 27,1% (n=59) · 2020: 21,4% (n=57)

Active circulante / datorii totale3,61×5,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 0,93× (n=81) · 2020: 0,89× (n=75)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări78,3 zile5,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 74,9 zile (n=58) · 2020: 78,6 zile (n=55)

Stocuri în zile de vânzări20 zile229,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 48,4 zile (n=46) · 2020: 60,9 zile (n=48)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.605
Rezultat net
5.346
Angajați
—
Datorii
12.197
Active imobilizate
960
Active circulante
44.062
Capitaluri proprii
32.825
Venituri totale
55.569
Cheltuieli totale
48.739
Stocuri
2.645
Creanțe
10.351
Casă și conturi la bănci
31.066
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.225
Rezultat net
5.451
Angajați
—
Datorii
5.508
Active imobilizate
1.450
Active circulante
31.537
Capitaluri proprii
27.479
Venituri totale
41.225
Cheltuieli totale
34.603
Stocuri
26.299
Creanțe
580
Casă și conturi la bănci
4.658
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32003200
Număr de înregistrare
J29/1086/2013
Înmatriculare
12 iulie 2013
EUID
ROONRC.J29/1086/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU DONICI 14-16 Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VÎLCU DANIEL-EUGEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HASCOM BASIC S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 13.01.2023
Înregistrare fiscală
12 iulie 2013
Număr registrul comerțului
J29/1086/2013
Cod CAEN
7733
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. ALEXANDRU DONICI, NR.14-16
Cod poștal fiscal
100025
Strada sediului
Str. Alexandru Donici
Numărul sediului
14-16
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100025
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Donici
Numărul domiciliului fiscal
14-16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100025

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2013
TVA până la
13 ianuarie 2023
Anulare operată la
16 ianuarie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2013
TVA la încasare până la
13 ianuarie 2023
Actualizare TVA la încasare
16 ianuarie 2023
Publicare TVA la încasare
17 ianuarie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7733 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 7733
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI