Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HAU-GEORGE LOGISTIK S.R.L.

HAU-GEORGE LOGISTIK S.R.L.

CUI 38959651 · SRL· Sat Bîltişoara, Comuna Runcu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HAU-GEORGE LOGISTIK S.R.L. are sediul în Sat Bîltişoara, Comuna Runcu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 478,4 K lei, față de 522,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,4%

Marja netă calculată este 1,4% în 2025, față de 34,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+5,8%

Datoriile raportate sunt 337,4 K lei în 2025, față de 318,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025478,4 K lei-8,4% față de anul anterior2020: 311.8612021: 324.6842022: 333.9972023: 442.0982024: 522.3842025: 478.401
Rezultat net 20256,5 K lei-96,4% față de anul anterior2020: 58.9072021: 67.3612022: 41.7722023: 147.5482024: 181.9742025: 6.548
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202578,6 K lei-58,1% față de anul anterior2020: 140.0352021: 180.3962022: 192.1682023: 148.9552024: 187.3422025: 78.557
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0261 K522 K2020: 311,9 K lei311,9 K20202021: 324,7 K lei324,7 K20212022: 334 K lei334 K20222023: 442,1 K lei442,1 K20232024: 522,4 K lei522,4 K20242025: 478,4 K lei478,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,4%34,8%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 18,9%18,9%20202021: 20,7%20,7%20212022: 12,5%12,5%20222023: 33,4%33,4%20232024: 34,8%34,8%20242025: 1,4%1,4%2025

Cifra de afaceri: -8,4% față de anul anterior. Marja netă: 1,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii78,6 K lei-58,1% față de anul anterior
Datorii337,4 K lei+5,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri442,1 K lei522,4 K lei478,4 K lei-8,4% față de anul anterior
Rezultat net147,5 K lei182 K lei6,5 K lei-96,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii149 K lei187,3 K lei78,6 K lei-58,1% față de anul anterior
Datorii114,1 K lei318,8 K lei337,4 K lei+5,8% față de anul anterior
Creanțe135,7 K lei245,1 K lei56,6 K lei-76,9% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,4%3,7%n=30.49034,8%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)18,9%24,6%n=27.27237%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)81,1%76,6%n=27.27263%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)82,1%32,1%n=27.27245,5%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,6%3,5%n=27.26336%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive8,3%26,7%n=25.15597,1%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,22×0,8×n=37.8800,86×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36042,6 zile61,23 zilen=29.162168,91 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați239.201 lei278.223 lein=25.896261.192 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.401
Rezultat net
6.548
Angajați
2
Datorii
337.395
Active imobilizate
341.674
Active circulante
74.278
Capitaluri proprii
78.557
Venituri totale
486.803
Cheltuieli totale
470.382
Stocuri
—
Creanțe
56.609
Casă și conturi la bănci
17.669
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
522.384
Rezultat net
181.974
Angajați
2
Datorii
318.799
Active imobilizate
230.389
Active circulante
275.752
Capitaluri proprii
187.342
Venituri totale
526.586
Cheltuieli totale
328.786
Stocuri
—
Creanțe
245.103
Casă și conturi la bănci
30.649
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
442.098
Rezultat net
147.548
Angajați
2
Datorii
114.070
Active imobilizate
23.514
Active circulante
239.511
Capitaluri proprii
148.955
Venituri totale
498.588
Cheltuieli totale
346.058
Stocuri
—
Creanțe
135.722
Casă și conturi la bănci
103.789
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
333.997
Rezultat net
41.772
Angajați
3
Datorii
26.003
Active imobilizate
6.310
Active circulante
211.861
Capitaluri proprii
192.168
Venituri totale
333.997
Cheltuieli totale
288.885
Stocuri
30.314
Creanțe
25.917
Casă și conturi la bănci
155.630
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
324.684
Rezultat net
67.361
Angajați
3
Datorii
28.173
Active imobilizate
13.407
Active circulante
195.162
Capitaluri proprii
180.396
Venituri totale
324.684
Cheltuieli totale
254.467
Stocuri
45.507
Creanțe
47.777
Casă și conturi la bănci
101.878
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
311.861
Rezultat net
58.907
Angajați
3
Datorii
34.701
Active imobilizate
24.321
Active circulante
150.415
Capitaluri proprii
140.035
Venituri totale
311.861
Cheltuieli totale
250.116
Stocuri
20.953
Creanțe
10.966
Casă și conturi la bănci
118.496
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38959651
Număr de înregistrare
J2018000201187
Înmatriculare
2 martie 2018
EUID
ROONRC.J2018000201187
Formă juridică
SRL
Sediu social
132 Sat Bîltişoara, Comuna Runcu Gorj
Adresă fiscală
132 Bîltişoara GORJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 martie 2018
Înregistrare fiscală
7 mai 2026
Telefon
0765856443 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AMARIŢEI GEORGE-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HAU-GEORGE LOGISTIK S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.03.2018
Înregistrare fiscală
2 martie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000201187
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0765856443 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, SAT BÂLTIŞOARA COM. RUNCU, , NR.132
Cod poștal fiscal
217392
Numărul sediului
132
Localitatea sediului
Sat Bâltişoara Com. Runcu
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
217392
Numărul domiciliului fiscal
132
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bâltişoara Com. Runcu
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
217392

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 martie 2018
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
21 martie 2018
Actualizare TVA la încasare
21 martie 2018
Publicare TVA la încasare
22 martie 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjSat Bîltişoara, Comuna RuncuCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI