Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HAUSPLAN KONSTRUCT SRL

HAUSPLAN KONSTRUCT SRL

CUI 18557331 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

HAUSPLAN KONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+45,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 311,1 K lei, față de 214 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-8,4%

Marja netă calculată este -8,4% în 2025, față de -13,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+14,3%

Datoriile raportate sunt 1,1 mil. lei în 2025, față de 927,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025311,1 K lei+45,4% față de anul anterior2020: 335.0482021: 165.9122022: 258.0832023: 128.1222024: 213.9972025: 311.100
Rezultat net 2025-26,2 K leiPierdere redusă cu 11,5%2020: 57.3432021: 1.3142022: 63.7322023: -152.5352024: -29.6072025: -26.193
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 32023: 32024: 32025: 4
Capitaluri proprii 2025603,8 K lei-4,2% față de anul anterior2020: 754.3262021: 755.6392022: 812.1232023: 659.5882024: 629.9812025: 603.788
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0168 K335 K2020: 335 K lei335 K20202021: 165,9 K lei165,9 K20212022: 258,1 K lei258,1 K20222023: 128,1 K lei128,1 K20232024: 214 K lei214 K20242025: 311,1 K lei311,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-119,1%-47,2%24,7%2020: 17,1%17,1%20202021: 0,8%0,8%20212022: 24,7%24,7%20222023: -119,1%-119,1%20232024: -13,8%-13,8%20242025: -8,4%-8,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,9% · n=253

Cifra de afaceri: +45,4% față de anul anterior.Marjă netă -8,4% · +5,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024630 K lei
2025603,8 K lei

Datorii raportate

2024927,7 K lei
20251,1 mil. lei

Disponibilități bănești

202418,5 K lei
202529,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri128,1 K lei214 K lei311,1 K lei+45,4% față de anul anterior
Rezultat net-152,5 K lei-29,6 K lei-26,2 K leiPierdere redusă cu 11,5%
Capitaluri proprii659,6 K lei630 K lei603,8 K lei-4,2% față de anul anterior
Datorii850,6 K lei927,7 K lei1,1 mil. lei+14,3% față de anul anterior
Creanțe525,5 K lei565,2 K lei663,7 K lei+17,4% față de anul anterior
Angajați334+33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-8,4%-13,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,9% (n=253) · 2024: 10% (n=257)

Rezultat / active (A+B)-1,6%-2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,6% (n=240) · 2024: 3,4% (n=231)

Rezultat / capitaluri proprii-4,3%-4,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=225) · 2024: 22% (n=227)

Vânzări per angajat77.775 lei71.332 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 164.285 lei (n=215) · 2024: 170.139 lei (n=225)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)37,4%41,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,3% (n=240) · 2024: 46,1% (n=232)

Datorii / active (A+B)65,7%61,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,1% (n=240) · 2024: 52% (n=232)

Ponderea activelor imobilizate55%60,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40,6% (n=240) · 2024: 34,7% (n=232)

Active circulante / datorii totale0,68×0,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,12× (n=314) · 2024: 1,17× (n=317)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări768 zile950,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 90,8 zile (n=230) · 2024: 93 zile (n=238)

Stocuri în zile de vânzări38,5 zile22,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 11,9 zile (n=117) · 2024: 17,6 zile (n=128)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
311.100
Rezultat net
-26.193
Angajați
4
Datorii
1.060.781
Active imobilizate
888.080
Active circulante
726.089
Capitaluri proprii
603.788
Venituri totale
311.147
Cheltuieli totale
331.827
Stocuri
33.287
Creanțe
663.659
Casă și conturi la bănci
29.143
Cheltuieli în avans
50.400
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.997
Rezultat net
-29.607
Angajați
3
Datorii
927.673
Active imobilizate
909.996
Active circulante
597.258
Capitaluri proprii
629.981
Venituri totale
214.044
Cheltuieli totale
241.512
Stocuri
13.536
Creanțe
565.236
Casă și conturi la bănci
18.486
Cheltuieli în avans
50.400
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.122
Rezultat net
-152.535
Angajați
3
Datorii
850.645
Active imobilizate
909.990
Active circulante
549.843
Capitaluri proprii
659.588
Venituri totale
128.125
Cheltuieli totale
279.379
Stocuri
6.905
Creanțe
525.502
Casă și conturi la bănci
17.436
Cheltuieli în avans
50.400
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.083
Rezultat net
63.732
Angajați
3
Datorii
855.050
Active imobilizate
962.347
Active circulante
654.426
Capitaluri proprii
812.123
Venituri totale
258.083
Cheltuieli totale
191.770
Stocuri
6.905
Creanțe
608.190
Casă și conturi la bănci
39.331
Cheltuieli în avans
50.400
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.912
Rezultat net
1.314
Angajați
5
Datorii
891.413
Active imobilizate
962.338
Active circulante
634.314
Capitaluri proprii
755.639
Venituri totale
165.915
Cheltuieli totale
162.942
Stocuri
6.905
Creanțe
582.263
Casă și conturi la bănci
45.146
Cheltuieli în avans
50.400
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
335.048
Rezultat net
57.343
Angajați
5
Datorii
872.400
Active imobilizate
957.411
Active circulante
618.915
Capitaluri proprii
754.326
Venituri totale
335.306
Cheltuieli totale
274.613
Stocuri
6.905
Creanțe
648.921
Casă și conturi la bănci
-36.911
Cheltuieli în avans
50.400
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-05-13Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-04-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18557331
Număr de înregistrare
J29/776/2006
Înmatriculare
5 aprilie 2006
EUID
ROONRC.J29/776/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 169 26F Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul REPUBLICII 169 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 aprilie 2006
Înregistrare fiscală
8 februarie 2024
Telefon
0723587012 · Firme cu același număr
Fax
0244529291

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HENI VERONICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HAUSPLAN KONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.2006
Înregistrare fiscală
6 aprilie 2006
Număr registrul comerțului
J29/776/2006
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Telefon
0723587012 · Firme cu același număr
Fax
0244529291 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, BLD. REPUBLICII, NR.169, BL.26F, ET.PARTER
Strada sediului
Bld. Republicii
Numărul sediului
169
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
169
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 aprilie 2006
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL DE PEDIATRIE PLOIESTI1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de proiectare specializata (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

13 mai 2024Achiziție directă

SERVICII DE EXPERITZA TEHNICA SECURITATE LA INCNDIU

Autoritate: SPITALUL DE PEDIATRIE PLOIESTI

CPV 79930000-2 — Servicii de proiectare specializata (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79930000-2

Vezi detaliile atribuirii →
16.890 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 4313
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI