Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HB STEEL CEMENT S.R.L.

HB STEEL CEMENT S.R.L.

CUI 28101609 · SRL· Municipiul Satu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HB STEEL CEMENT S.R.L. are sediul în Municipiul Satu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 573,4 K lei, față de 595,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât30,1%

Marja netă calculată este 30,1% în 2025, față de 38,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+53,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025573,4 K lei-3,7% față de anul anterior2020: 408.1132021: 567.1832022: 870.9562023: 506.9392024: 595.5622025: 573.437
Rezultat net 2025172,3 K lei-25,4% față de anul anterior2020: 3.6782021: 63.3072022: 309.5762023: 1.2242024: 231.1752025: 172.345
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 62021: 62022: 42023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025937,9 K lei+22,5% față de anul anterior2020: 262.5212021: 296.8802022: 574.2462023: 555.9052024: 765.5582025: 937.903
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0435 K871 K2020: 408,1 K lei408,1 K20202021: 567,2 K lei567,2 K20212022: 871 K lei871 K20222023: 506,9 K lei506,9 K20232024: 595,6 K lei595,6 K20242025: 573,4 K lei573,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,4%38,8%Mediana sectorului (2025): 10,9% · n=1452020: 0,9%0,9%20202021: 11,2%11,2%20212022: 35,5%35,5%20222023: 0,2%0,2%20232024: 38,8%38,8%20242025: 30,1%30,1%2025

Cifra de afaceri: -3,7% față de anul anterior. Marja netă: 30,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii937,9 K lei+22,5% față de anul anterior
Datorii49,9 K lei-19,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri506,9 K lei595,6 K lei573,4 K lei-3,7% față de anul anterior
Rezultat net1,2 K lei231,2 K lei172,3 K lei-25,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii555,9 K lei765,6 K lei937,9 K lei+22,5% față de anul anterior
Datorii62 K lei61,9 K lei49,9 K lei-19,3% față de anul anterior
Creanțe366,4 K lei501,7 K lei770,6 K lei+53,6% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30,1%10,9%n=14538,8%13,2%n=232
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,9%27,1%n=14492,5%43,8%n=219
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,1%60,7%n=1447,5%49%n=219
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,1%45,3%n=14411,4%37,8%n=219
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)17,4%4,4%n=14427,9%6,7%n=219
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive18,4%22,5%n=13430,2%35%n=203
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii18,19×0,95×n=18811,85×1,11×n=286
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360483,79 zile88,95 zilen=142303,23 zile89,61 zilen=219
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36034,67 zile18,13 zilen=7929,85 zile14,08 zilen=143
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați286.719 lei176.105 lein=113297.781 lei169.705 lein=194

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
573.437
Rezultat net
172.345
Angajați
2
Datorii
49.933
Active imobilizate
79.786
Active circulante
908.050
Capitaluri proprii
937.903
Venituri totale
577.991
Cheltuieli totale
395.963
Stocuri
55.218
Creanțe
770.619
Casă și conturi la bănci
82.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
595.562
Rezultat net
231.175
Angajați
2
Datorii
61.887
Active imobilizate
94.298
Active circulante
733.147
Capitaluri proprii
765.558
Venituri totale
599.446
Cheltuieli totale
355.583
Stocuri
49.388
Creanțe
501.651
Casă și conturi la bănci
182.108
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
506.939
Rezultat net
1.224
Angajați
2
Datorii
61.952
Active imobilizate
16.717
Active circulante
601.140
Capitaluri proprii
555.905
Venituri totale
561.863
Cheltuieli totale
556.201
Stocuri
117.688
Creanțe
366.360
Casă și conturi la bănci
117.092
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
870.956
Rezultat net
309.576
Angajați
4
Datorii
69.014
Active imobilizate
63.126
Active circulante
627.220
Capitaluri proprii
574.246
Venituri totale
929.038
Cheltuieli totale
611.543
Stocuri
43.760
Creanțe
159.065
Casă și conturi la bănci
424.395
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
47.086
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
567.183
Rezultat net
63.307
Angajați
6
Datorii
63.896
Active imobilizate
136.061
Active circulante
327.813
Capitaluri proprii
296.880
Venituri totale
628.581
Cheltuieli totale
559.665
Stocuri
—
Creanțe
127.410
Casă și conturi la bănci
200.403
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
103.098
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
408.113
Rezultat net
3.678
Angajați
6
Datorii
56.519
Active imobilizate
205.830
Active circulante
272.319
Capitaluri proprii
262.521
Venituri totale
470.222
Cheltuieli totale
462.854
Stocuri
—
Creanțe
112.309
Casă și conturi la bănci
160.010
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
159.109
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-02-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28101609
Număr de înregistrare
J2011000143309
Înmatriculare
28 februarie 2011
EUID
ROONRC.J2011000143309
Formă juridică
SRL
Sediu social
PARC INDUSTRIAL SUD 2B Municipiul Satu Mare Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PARC INDUSTRIAL SUD 2B Satu Mare SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 februarie 2011
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026
Telefon
0742006800 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HAIDUC ADRIAN BOGDAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HB STEEL CEMENT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.02.2011
Înregistrare fiscală
28 februarie 2011
Număr registrul comerțului
J2011000143309
Cod CAEN
2553
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0742006800 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. PARC INDUSTRIAL SUD, NR.2B
Strada sediului
Str. Parc Industrial Sud
Numărul sediului
2B
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Strada domiciliului fiscal
Str. Parc Industrial Sud
Numărul domiciliului fiscal
2B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 iulie 2013
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2011
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2013
Actualizare TVA la încasare
2 iulie 2013
Publicare TVA la încasare
3 iulie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 2551 Rev. 3Acoperirea metalelor

CAEN 2552 Rev. 3Tratamente termice ale metalelor

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 2591 Rev. 3Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel

CAEN 2592 Rev. 3Fabricarea ambalajelor metalice ușoare

CAEN 2593 Rev. 3Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri

CAEN 2594 Rev. 3Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe

CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 2811 Rev. 3Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)

CAEN 2812 Rev. 3Fabricarea de motoare hidraulice

CAEN 2813 Rev. 3Fabricarea de pompe și compresoare

CAEN 2814 Rev. 3Fabricarea de articole de robinetărie

CAEN 2815 Rev. 3Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie

CAEN 2841 Rev. 3Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului

CAEN 2842 Rev. 3Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CAEN 4663 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareCAEN 2561
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI