Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HEALTH RIDES S.R.L.

HEALTH RIDES S.R.L.

CUI 47504896 · SRL· Municipiul Oradea· Alte transporturi terestre de călători n.c.a

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

HEALTH RIDES S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea și raportează activitatea alte transporturi terestre de călători n.c.a. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-77,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,8 K lei, față de 12,5 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut44,8%

Marja netă calculată este 44,8% în 2024, față de 10,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,8 K lei-77,7% față de anul anterior2023: 12.5032024: 2.786
Rezultat net 20241,2 K lei-6,8% față de anul anterior2023: 1.3382024: 1.247
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20242,8 K lei+81,1% față de anul anterior2023: 1.5382024: 2.785
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 K13 K2023: 12,5 K lei12,5 K20232024: 2,8 K lei2,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,4%44,8%Mediana sectorului (2024): 4,8% · n=79712023: 10,7%10,7%20232024: 44,8%44,8%2024

Cifra de afaceri: -77,7% față de anul anterior. Marja netă: 44,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii2,8 K lei+81,1% față de anul anterior
Datorii1,3 K lei+78,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri12,5 K lei2,8 K lei-77,7% față de anul anterior
Rezultat net1,3 K lei1,2 K lei-6,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,5 K lei2,8 K lei+81,1% față de anul anterior
Datorii736 lei1,3 K lei+78,4% față de anul anterior
Creanțe180 lei—Fără an comparabil
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,8%4,8%n=7.97110,7%7,4%n=6.889
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive44,8%46,6%n=6.08087%48,7%n=5.423
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,12×0,78×n=9.4423,09×0,96×n=8.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—28,98 zilen=6.1675,18 zile36,17 zilen=5.429

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.786
Rezultat net
1.247
Angajați
—
Datorii
1.313
Active imobilizate
—
Active circulante
4.098
Capitaluri proprii
2.785
Venituri totale
2.786
Cheltuieli totale
1.302
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.098
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.503
Rezultat net
1.338
Angajați
—
Datorii
736
Active imobilizate
—
Active circulante
2.274
Capitaluri proprii
1.538
Venituri totale
12.503
Cheltuieli totale
10.916
Stocuri
—
Creanțe
180
Casă și conturi la bănci
2.094
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-04-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 78% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-08
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-04-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 78% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-01-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-08 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-08.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47504896
Număr de înregistrare
J2023000202050
Înmatriculare
26 ianuarie 2023
EUID
ROONRC.J2023000202050
Formă juridică
SRL
Sediu social
Prof. Dr. Ioan Cantacuzino 32 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Prof. Dr. Ioan Cantacuzino 32 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 ianuarie 2023
Înregistrare fiscală
25 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TEGZEȘ PAUL-BOGDAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HEALTH RIDES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.01.2023
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2023
Număr registrul comerțului
J2023000202050
Cod CAEN
4939
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, PROF. DR. IOAN CANTACUZINO, NR.32
Strada sediului
Prof. Dr. Ioan Cantacuzino
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Prof. Dr. Ioan Cantacuzino
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2023
TVA până la
8 iulie 2024
Anulare operată la
8 iulie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
22 aprilie 2026
Publicarea deciziei
22 aprilie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-08Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI