Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 609 K lei, față de 571,8 K lei în 2024.
Bilanț 2025HECOM SRL
raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010ONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
HECOM SRL are sediul în Sat Poduri-Briceşti, Comuna Vadu Moţilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este -35,8% în 2025, față de 3,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2025, față de 1,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=1.402Cifra de afaceri: +6,5% față de anul anterior.Marjă netă -35,8% · -39,2 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 685,7 K lei | 571,8 K lei | 609 K lei | +6,5% față de anul anterior |
| Rezultat net | -210,5 K lei | 19,2 K lei | -218,1 K lei | Trecere pe pierdere |
| Capitaluri proprii | -938,2 K lei | -918,9 K lei | -1,1 mil. lei | Deficit de capital majorat cu 23,7% |
| Datorii | 1,2 mil. lei | 1,3 mil. lei | 1,3 mil. lei | +5,8% față de anul anterior |
| Creanțe | 19,3 K lei | 92,3 K lei | 92,6 K lei | +0,4% față de anul anterior |
| Angajați | 4 | 2 | 3 | +50% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=1.402) · 2024: 1,4% (n=2.036)
Mediana sectorului: 2025: 0,4% (n=1.486) · 2024: 0,1% (n=2.160)
Mediana sectorului: 2025: 226.051 lei (n=1.137) · 2024: 209.751 lei (n=1.707)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 28,6% (n=1.487) · 2024: 32,2% (n=2.163)
Mediana sectorului: 2025: 66% (n=1.487) · 2024: 63,4% (n=2.163)
Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.487) · 2024: 30,3% (n=2.163)
Mediana sectorului: 2025: 0,9× (n=1.858) · 2024: 0,97× (n=2.691)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 57,2 zile (n=1.312) · 2024: 61,2 zile (n=1.910)
Mediana sectorului: 2025: 76,8 zile (n=1.228) · 2024: 77,9 zile (n=1.788)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 609.001
- Rezultat net
- -218.101
- Angajați
- 3
- Datorii
- 1.347.976
- Active imobilizate
- 3.718
- Active circulante
- 207.216
- Capitaluri proprii
- -1.137.042
- Venituri totale
- 591.870
- Cheltuieli totale
- 793.729
- Stocuri
- 100.348
- Creanțe
- 92.631
- Casă și conturi la bănci
- 14.237
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 571.829
- Rezultat net
- 19.214
- Angajați
- 2
- Datorii
- 1.273.795
- Active imobilizate
- 3.718
- Active circulante
- 351.136
- Capitaluri proprii
- -918.941
- Venituri totale
- 621.080
- Cheltuieli totale
- 587.879
- Stocuri
- 219.035
- Creanțe
- 92.268
- Casă și conturi la bănci
- 39.833
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 685.707
- Rezultat net
- -210.534
- Angajați
- 4
- Datorii
- 1.173.185
- Active imobilizate
- 3.718
- Active circulante
- 231.313
- Capitaluri proprii
- -938.154
- Venituri totale
- 715.026
- Cheltuieli totale
- 918.703
- Stocuri
- 187.090
- Creanțe
- 19.266
- Casă și conturi la bănci
- 24.957
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 688.973
- Rezultat net
- -142.285
- Angajați
- 3
- Datorii
- 951.536
- Active imobilizate
- 3.718
- Active circulante
- 220.198
- Capitaluri proprii
- -727.620
- Venituri totale
- 692.143
- Cheltuieli totale
- 827.538
- Stocuri
- 197.687
- Creanțe
- 22.358
- Casă și conturi la bănci
- 153
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 574.463
- Rezultat net
- -236.510
- Angajați
- 4
- Datorii
- 1.012.018
- Active imobilizate
- 3.718
- Active circulante
- 422.965
- Capitaluri proprii
- -585.335
- Venituri totale
- 638.704
- Cheltuieli totale
- 869.494
- Stocuri
- 403.727
- Creanțe
- 14.649
- Casă și conturi la bănci
- 4.589
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 899.539
- Rezultat net
- -329.282
- Angajați
- 7
- Datorii
- 778.574
- Active imobilizate
- 3.718
- Active circulante
- 426.031
- Capitaluri proprii
- -348.825
- Venituri totale
- 967.762
- Cheltuieli totale
- 1.288.048
- Stocuri
- 376.550
- Creanțe
- 48.102
- Casă și conturi la bănci
- 1.379
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010
ONRC · 2026-09-03Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-02-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
4 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.
abţinere · Fond
1 termen · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Admite declaraţia de abţinere formulată de domnul judecător Furdui Andrei Ilie de la soluţionarea dosarului nr. 3562/298/2025, având ca obiect cerere în anulare. Fără cale de atac. Pronunţată, azi 15.04.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 944/2026 · 2026-04-15
Cerere în anulare (OUG 119/2007) · Fond
3 termene · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Admite excepţia tardivităţii formulării cererii în anulare, invocată din oficiu. Respinge cererea în anulare formulată de creditoarea Lunca de Jos SRL prin reprezentant legal administrator Cernat Petru, în contradictoriu cu debitorul Hecom SRL, ca tardivă. Respinge cererea creditoarei de acordare a cheltuielilor de judecată. Definitivă. Pronunţată azi 17.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Document: _Hotarare 552/2026 · 2026-06-17
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.06.2026.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-02
Amână cauza
Pentru solu?ionarea declara?iei de abţinere formulată de domnul judecător Furdui Andrei Ilie.
Document: incheieredesedinta · 2026-04-07
abţinere · Fond
1 termen · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite declara?ia de ab?inere formulată de către domnul judecător FURDUI ANDREI ILIE, privind solu?ionarea acţiunii civile ce face obiectul dosarului nr. 2831/298/2024 al Judecătoriei Sebe?. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţa din camera de consiliu din 10.04.2025.
Document: Hotararecameraconsiliu 993/2025 · 2025-04-10
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
4 termene · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Respinge cererea de emitere a ordonanţei de plată, astfel cum a fost precizată la termenul din data de 07.07.2025, formulată de creditorul Lunca de Jos SRL prin reprezentant legal administrator Cernat Petru, având CUI RO ..., nr. de înregistrare la ONRC ..., cu sediul în ..., în contradictoriu cu debitorul Hecom SRL, având CIF RO ... şi nr. de înregistrare la ONRC ..., cu sediul în ..., ca neîntemeiată. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Sebeş, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată azi, 21.07.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _Hotarare 677/2025 · 2025-07-21
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.07.2025.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-07-07
Amână cauza
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 07.07.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-06-16
Amână cauza
in vederea solutionării cererii de abtinere
Document: incheieredesedinta · 2025-04-09
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 17230861
- Număr de înregistrare
- J01/176/2005
- Înmatriculare
- 11 februarie 2005
- EUID
- ROONRC.J01/176/2005
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 209 Sat Poduri-Briceşti, Comuna Vadu Moţilor Alba · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- 209 Poduri-Bricesti ALBA · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 11 februarie 2005
- Înregistrare fiscală
- 12 ianuarie 2026
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- HRISTEA MARIA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- HECOM S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 11.02.2005
- Înregistrare fiscală
- 14 februarie 2005
- Număr registrul comerțului
- J01/176/2005
- Cod CAEN
- 1610
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. ALBA, SAT PODURI-BRICEŞTI COM. VADU MOŢILOR, NR.209
- Cod poștal fiscal
- 517802
- Numărul sediului
- 209
- Localitatea sediului
- Sat Poduri-Briceşti Com. Vadu Moţilor
- Județul sediului
- ALBA
- Codul poștal al sediului
- 517802
- Numărul domiciliului fiscal
- 209
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Poduri-Briceşti Com. Vadu Moţilor
- Județul domiciliului fiscal
- ALBA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 517802
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 noiembrie 2011
- TVA la încasare
- Da
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- Actualizare TVA la încasare
- 27 decembrie 2012
- Publicare TVA la încasare
- 28 decembrie 2012
- Tip act TVA la încasare
- Inregistrare
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
6 activități autorizate
CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră
CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 5153 Rev. 1Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții
CAEN 5262 Rev. 1Comerț cu amănuntul prin standuri și piețe
CAEN 6024 Rev. 1Transporturi rutiere de mărfuri
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-05 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.