Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HER-MES FOODINVEST S.R.L.

HER-MES FOODINVEST S.R.L.

CUI 42350150 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate298.429 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

HER-MES FOODINVEST S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

298.429 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202514,4 mil. leiFără an comparabil2020: 247.8452021: 3.391.5732022: 8.716.4062023: 7.298.5652024: 10.434.8812025: 14.369.894
Rezultat net 20251,2 mil. leiFără an comparabil2020: -7.2312021: 395.3862022: 712.2382023: 399.0532024: 905.0922025: 1.244.587
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20253,2 mil. leiFără an comparabil2020: -7.0312021: 388.3552022: 916.3352023: 1.315.3882024: 2.220.4802025: 3.187.289
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 mil.14 mil.2020: 247,8 K lei247,8 K20202021: 3,4 mil. lei3,4 mil.20212022: 8,7 mil. lei8,7 mil.20222023: 7,3 mil. lei7,3 mil.20232024: 10,4 mil. lei10,4 mil.20242025: 14,4 mil. lei14,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,9%4,4%11,7%2020: -2,9%-2,9%20202021: 11,7%11,7%20212022: 8,2%8,2%20222023: 5,5%5,5%20232024: 8,7%8,7%20242025: 8,7%8,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,1% · n=243

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20253,2 mil. lei

Datorii raportate

20255,3 mil. lei

Disponibilități bănești

202514,8 K lei

Capital de lucru net

2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,3 mil. lei10,4 mil. lei14,4 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net399,1 K lei905,1 K lei1,2 mil. leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,3 mil. lei2,2 mil. lei3,2 mil. leiFără an comparabil
Datorii3 mil. lei4,5 mil. lei5,3 mil. leiFără an comparabil
Creanțe1,3 mil. lei2 mil. lei2,4 mil. leiFără an comparabil
Angajați111Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2025
Marjă netă8,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,1% (n=243)

Rezultat / active (A+B)14,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,3% (n=241)

Rezultat / capitaluri proprii39%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 27,3% (n=223)

Vânzări per angajat14.369.894 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 1.956.750 lei (n=225)

Capital și îndatorare

Indicator2025
Capitaluri proprii / active (A+B)37,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,9% (n=242)

Datorii / active (A+B)62,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 71,6% (n=242)

Ponderea activelor imobilizate69,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,8% (n=242)

Active circulante / datorii totale0,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=268)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2025
Creanțe în zile de vânzări59,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 40,8 zile (n=242)

Stocuri în zile de vânzări5,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 15,9 zile (n=237)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.369.894
Rezultat net
1.244.587
Angajați
1
Datorii
5.329.549
Active imobilizate
5.891.774
Active circulante
2.622.909
Capitaluri proprii
3.187.289
Venituri totale
14.382.135
Cheltuieli totale
12.930.537
Stocuri
224.902
Creanțe
2.383.207
Casă și conturi la bănci
14.800
Cheltuieli în avans
2.155
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.434.881
Rezultat net
905.092
Angajați
1
Datorii
4.464.968
Active imobilizate
4.467.810
Active circulante
2.209.039
Capitaluri proprii
2.220.480
Venituri totale
10.600.814
Cheltuieli totale
9.495.005
Stocuri
230.493
Creanțe
1.970.536
Casă și conturi la bănci
8.010
Cheltuieli în avans
10.093
Venituri în avans
1.494
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.298.565
Rezultat net
399.053
Angajați
1
Datorii
3.036.687
Active imobilizate
2.591.745
Active circulante
1.746.719
Capitaluri proprii
1.315.388
Venituri totale
7.483.547
Cheltuieli totale
7.016.397
Stocuri
451.175
Creanțe
1.262.246
Casă și conturi la bănci
33.298
Cheltuieli în avans
13.611
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.716.406
Rezultat net
712.238
Angajați
1
Datorii
1.547.534
Active imobilizate
1.110.802
Active circulante
1.347.304
Capitaluri proprii
916.335
Venituri totale
8.740.151
Cheltuieli totale
7.915.523
Stocuri
676.560
Creanțe
479.338
Casă și conturi la bănci
191.406
Cheltuieli în avans
5.763
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.391.573
Rezultat net
395.386
Angajați
1
Datorii
425.277
Active imobilizate
176.969
Active circulante
626.430
Capitaluri proprii
388.355
Venituri totale
3.392.068
Cheltuieli totale
2.966.158
Stocuri
361.658
Creanțe
259.412
Casă și conturi la bănci
5.360
Cheltuieli în avans
10.233
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.845
Rezultat net
-7.231
Angajați
1
Datorii
167.004
Active imobilizate
—
Active circulante
159.655
Capitaluri proprii
-7.031
Venituri totale
247.846
Cheltuieli totale
252.599
Stocuri
72.052
Creanțe
84.065
Casă și conturi la bănci
3.538
Cheltuieli în avans
318
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-08-08; reactivare la 2025-10-10. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-10
Obligații fiscale restante publicate

298.429 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-08-08; reactivare la 2025-10-10. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-10
Obligații fiscale restante publicate

298.429 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-08-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat298.429 lei0 lei298.429 lei298.429 lei0 lei
Asigurări sociale0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42350150
Număr de înregistrare
J2020003153404
Înmatriculare
3 martie 2020
EUID
ROONRC.J2020003153404
Formă juridică
SRL
Sediu social
FABRICA DE GLUCOZĂ 9B B Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos FABRICA DE GLUCOZĂ 9B Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
21 august 2025
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KAHLEOGULLARI GOKHAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HER-MES FOODINVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.08.2025
Înregistrare fiscală
3 martie 2020
Număr registrul comerțului
J2020003153404
Cod CAEN
4631
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS FABRICA DE GLUCOZĂ, NR.9B, BL.B, SC.D, ET.6, AP.602
Strada sediului
Şos. Fabrica de Glucoză
Numărul sediului
9B
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Fabrica de Glucoză
Numărul domiciliului fiscal
9B
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
14 octombrie 2025
Perioada 2: TVA de la
3 aprilie 2020
Perioada 2: TVA până la
8 august 2025
Perioada 2: Anulare operată la
13 august 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
8 august 2025
Reactivare
10 octombrie 2025
Publicarea deciziei
8 august 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

2 înregistrări · valoare publicată 609.450 lei · 22 iunie 2023

SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 222 iunie 2023 · SA.105503/2022 · 540.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 222 iunie 2023 · SA.105503/2022 · 69.450 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

43 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI