Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HEXATECH SRL

HEXATECH SRL

CUI 18582831 · SRL· Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

HEXATECH SRL are sediul în Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+1,4%

Datoriile raportate sunt 745,3 K lei în 2025, față de 734,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 18.8992021: 178.8932022: 4.100
Rezultat net 2025-32,4 K leiPierdere redusă cu 29%2020: 11.3302021: 144.6082022: -16.9522023: -7.9932024: -45.6382025: -32.399
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-570,1 K leiDeficit de capital majorat cu 6%2020: -593.6012021: -448.9922022: -465.9452023: -473.9382024: -537.7282025: -570.127
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate089 K179 K2020: 18,9 K lei18,9 K20202021: 178,9 K lei178,9 K20212022: 4,1 K lei4,1 K2022—2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-413,5%-166,3%80,8%2020: 60%60%20202021: 80,8%80,8%20212022: -413,5%-413,5%2022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 5,2% · n=506

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-537,7 K lei
2025-570,1 K lei

Datorii raportate

2024734,7 K lei
2025745,3 K lei

Disponibilități bănești

202443,1 K lei
2025119,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-8 K lei-45,6 K lei-32,4 K leiPierdere redusă cu 29%
Capitaluri proprii-473,9 K lei-537,7 K lei-570,1 K leiDeficit de capital majorat cu 6%
Datorii739,8 K lei734,7 K lei745,3 K lei+1,4% față de anul anterior
Creanțe28,1 K lei690 lei747 lei+8,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-18,5%-23,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,4% (n=425) · 2024: 1,7% (n=448)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-325,5%-273,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=426) · 2024: 38% (n=449)

Datorii / active (A+B)425,5%373,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=426) · 2024: 61,4% (n=449)

Ponderea activelor imobilizate16,5%56,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=426) · 2024: 10,9% (n=449)

Active circulante / datorii totale0,2×0,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,14× (n=617) · 2024: 1,25× (n=662)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-32.399
Angajați
1
Datorii
745.264
Active imobilizate
28.856
Active circulante
146.281
Capitaluri proprii
-570.127
Venituri totale
74.725
Cheltuieli totale
107.124
Stocuri
25.838
Creanțe
747
Casă și conturi la bănci
119.696
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-45.638
Angajați
1
Datorii
734.658
Active imobilizate
111.361
Active circulante
85.569
Capitaluri proprii
-537.728
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
45.638
Stocuri
41.751
Creanțe
690
Casă și conturi la bănci
43.128
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-7.993
Angajați
1
Datorii
739.778
Active imobilizate
111.361
Active circulante
154.479
Capitaluri proprii
-473.938
Venituri totale
1
Cheltuieli totale
7.994
Stocuri
80.429
Creanțe
28.140
Casă și conturi la bănci
45.910
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.100
Rezultat net
-16.952
Angajați
1
Datorii
733.678
Active imobilizate
112.149
Active circulante
155.584
Capitaluri proprii
-465.945
Venituri totale
4.109
Cheltuieli totale
20.938
Stocuri
80.429
Creanțe
28.140
Casă și conturi la bănci
47.015
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
178.893
Rezultat net
144.608
Angajați
1
Datorii
755.508
Active imobilizate
114.553
Active circulante
191.963
Capitaluri proprii
-448.992
Venituri totale
231.393
Cheltuieli totale
79.844
Stocuri
84.324
Creanțe
22.795
Casă și conturi la bănci
84.844
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.899
Rezultat net
11.330
Angajați
1
Datorii
881.447
Active imobilizate
116.957
Active circulante
170.889
Capitaluri proprii
-593.601
Venituri totale
44.016
Cheltuieli totale
31.406
Stocuri
141.978
Creanțe
24.787
Casă și conturi la bănci
4.124
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-04-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18582831
Număr de înregistrare
J2006000234348
Înmatriculare
12 aprilie 2006
EUID
ROONRC.J2006000234348
Formă juridică
SRL
Sediu social
600 Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti Teleorman
Adresă fiscală
600 Vităneşti TELEORMAN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 aprilie 2006
Înregistrare fiscală
4 mai 2026
Telefon
0247431404 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HUIBAN CHRISTOPHE MARIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HEXATECH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.04.2006
Înregistrare fiscală
13 aprilie 2006
Număr registrul comerțului
J2006000234348
Cod CAEN
4661
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Telefon
0247431404 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT PURANI COM. VITĂNEŞTI, , NR.600
Numărul sediului
600
Localitatea sediului
Sat Purani Com. Vităneşti
Județul sediului
TELEORMAN
Numărul domiciliului fiscal
600
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Purani Com. Vităneşti
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
17 aprilie 2006
TVA până la
31 iulie 2023
Anulare operată la
2 august 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2023
Actualizare TVA la încasare
27 octombrie 2023
Publicare TVA la încasare
28 octombrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Vităneşti, Comuna VităneştiCAEN 4661
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI