Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HEXCEL-COM SRL

HEXCEL-COM SRL

CUI 6404733 · SRL· Municipiul Baia Mare· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HEXCEL-COM SRL are sediul în Municipiul Baia Mare și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-42,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 180,4 K lei, față de 315,8 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât-2,7%

Marja netă calculată este -2,7% în 2021, față de 3,1% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021180,4 K lei-42,9% față de anul anterior2020: 315.8112021: 180.389
Rezultat net 2021-4,9 K leiTrecere pe pierdere2020: 9.8232021: -4.928
Angajați 20211Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 1
Capitaluri proprii 2021-64,4 K leiDeficit de capital majorat cu 8,3%2020: -59.4362021: -64.364
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0158 K316 K2020: 315,8 K lei315,8 K20202021: 180,4 K lei180,4 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,7%0,2%3,1%2020: 3,1%3,1%20202021: -2,7%-2,7%2021Reper 2021: mediana sectorului 3% · n=2.766

Cifra de afaceri: -42,9% față de anul anterior.Marjă netă -2,7% · -5,8 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020-59,4 K lei
2021-64,4 K lei

Datorii raportate

202096,6 K lei
202196,7 K lei

Disponibilități bănești

2020626 lei
20211,1 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri315,8 K lei180,4 K lei-42,9% față de anul anterior
Rezultat net9,8 K lei-4,9 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-59,4 K lei-64,4 K leiDeficit de capital majorat cu 8,3%
Datorii96,6 K lei96,7 K lei+0,1% față de anul anterior
Creanțe8 lei502 lei+6.175% față de anul anterior
Angajați11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă-2,7%3,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 3% (n=2.766) · 2020: 2,8% (n=2.952)

Vânzări per angajat180.389 lei315.811 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 293.850 lei (n=2.172) · 2020: 272.627 lei (n=2.275)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Active circulante / datorii totale0,33×0,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,05× (n=3.268) · 2020: 1× (n=3.597)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări1 zile0 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 7 zile (n=2.239) · 2020: 7,2 zile (n=2.348)

Stocuri în zile de vânzări61,3 zile41,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 47,2 zile (n=2.631) · 2020: 46,6 zile (n=2.791)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
180.389
Rezultat net
-4.928
Angajați
1
Datorii
96.657
Active imobilizate
—
Active circulante
32.293
Capitaluri proprii
-64.364
Venituri totale
183.412
Cheltuieli totale
182.838
Stocuri
30.715
Creanțe
502
Casă și conturi la bănci
1.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
315.811
Rezultat net
9.823
Angajați
1
Datorii
96.592
Active imobilizate
—
Active circulante
37.156
Capitaluri proprii
-59.436
Venituri totale
318.635
Cheltuieli totale
305.822
Stocuri
36.522
Creanțe
8
Casă și conturi la bănci
626
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.010
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6404733
Număr de înregistrare
J24/1940/1994
Înmatriculare
5 octombrie 1994
EUID
ROONRC.J24/1940/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul UNIRII 3 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HOLERGA ROZALIA
administrator
HOLERGA VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HEXCEL-COM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 16.11.2022
Înregistrare fiscală
16 noiembrie 1994
Număr registrul comerțului
J24/1940/1994
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0262272760 · Firme cu același număr
Fax
0262275422 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. UNIRII, NR.3, AP.43
Cod poștal fiscal
430242
Strada sediului
Bld. Unirii
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430242
Strada domiciliului fiscal
Bld. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430242

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
16 noiembrie 1994
TVA până la
16 noiembrie 2022
Anulare operată la
17 noiembrie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
16 noiembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
5 decembrie 2023
Publicare TVA la încasare
6 decembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareBulevardul UniriiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI