Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HIDRODRUMCONSTRUCT SRL

HIDRODRUMCONSTRUCT SRL

CUI 36361677 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

HIDRODRUMCONSTRUCT SRL are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+217,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 611,3 K lei, față de 192,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut52,3%

Marja netă calculată este 52,3% în 2025, față de -19,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+265,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025611,3 K lei+217,1% față de anul anterior2020: 195.8682021: 145.1702022: 330.0382023: 742.0852024: 192.7732025: 611.268
Rezultat net 2025319,9 K leiTrecere pe profit2020: 141.4082021: 74.6392022: 167.2782023: 346.4912024: -37.6882025: 319.875
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025331 K lei+33% față de anul anterior2020: 141.6482021: 75.9872022: 167.5182023: 358.0242024: 248.9302025: 331.036
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0371 K742 K2020: 195,9 K lei195,9 K20202021: 145,2 K lei145,2 K20212022: 330 K lei330 K20222023: 742,1 K lei742,1 K20232024: 192,8 K lei192,8 K20242025: 611,3 K lei611,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-19,6%26,3%72,2%2020: 72,2%72,2%20202021: 51,4%51,4%20212022: 50,7%50,7%20222023: 46,7%46,7%20232024: -19,6%-19,6%20242025: 52,3%52,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +217,1% față de anul anterior.Marjă netă 52,3% · +71,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024248,9 K lei
2025331 K lei

Datorii raportate

2024142,7 K lei
2025415,4 K lei

Disponibilități bănești

202499,5 K lei
202540,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri742,1 K lei192,8 K lei611,3 K lei+217,1% față de anul anterior
Rezultat net346,5 K lei-37,7 K lei319,9 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii358 K lei248,9 K lei331 K lei+33% față de anul anterior
Datorii147,5 K lei142,7 K lei415,4 K lei+191,1% față de anul anterior
Creanțe334,1 K lei110,2 K lei403,2 K lei+265,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă52,3%-19,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)43%-9,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii96,6%-15,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat611.268 lei192.773 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)44,5%63,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)55,8%36,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate40,4%46,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,07×1,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări237,5 zile205,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
611.268
Rezultat net
319.875
Angajați
1
Datorii
415.416
Active imobilizate
300.642
Active circulante
443.954
Capitaluri proprii
331.036
Venituri totale
611.370
Cheltuieli totale
279.715
Stocuri
—
Creanțe
403.232
Casă și conturi la bănci
40.722
Cheltuieli în avans
1.856
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.773
Rezultat net
-37.688
Angajați
1
Datorii
142.691
Active imobilizate
180.179
Active circulante
209.659
Capitaluri proprii
248.930
Venituri totale
193.542
Cheltuieli totale
229.548
Stocuri
—
Creanțe
110.206
Casă și conturi la bănci
99.453
Cheltuieli în avans
1.783
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
742.085
Rezultat net
346.491
Angajați
1
Datorii
147.506
Active imobilizate
32.126
Active circulante
471.695
Capitaluri proprii
358.024
Venituri totale
743.972
Cheltuieli totale
391.159
Stocuri
—
Creanțe
334.060
Casă și conturi la bănci
137.635
Cheltuieli în avans
1.709
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
330.038
Rezultat net
167.278
Angajați
1
Datorii
6.940
Active imobilizate
40.660
Active circulante
132.942
Capitaluri proprii
167.518
Venituri totale
330.044
Cheltuieli totale
155.838
Stocuri
—
Creanțe
51.575
Casă și conturi la bănci
81.367
Cheltuieli în avans
856
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.170
Rezultat net
74.639
Angajați
—
Datorii
16.054
Active imobilizate
47.347
Active circulante
44.311
Capitaluri proprii
75.987
Venituri totale
154.850
Cheltuieli totale
76.379
Stocuri
—
Creanțe
36.000
Casă și conturi la bănci
8.311
Cheltuieli în avans
383
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
195.868
Rezultat net
141.408
Angajați
—
Datorii
16.183
Active imobilizate
39.882
Active circulante
117.815
Capitaluri proprii
141.648
Venituri totale
195.884
Cheltuieli totale
49.084
Stocuri
—
Creanțe
30.943
Casă și conturi la bănci
86.872
Cheltuieli în avans
134
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-06-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Dosar 23049/3/20242024-07-09 · Tribunalul BUCURESTI · Creditor

cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.man.C11cf. disp.art.106 al.3 din ROIIJ · Fond

8 termene · ultima soluție: indisponibilă

2027-03-22 · 09:00

Soluție indisponibilă

2026-10-19 · 09:00

Amână cauza

pentru continuarea procedurii, pentru valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.

Document: incheieredesedinta · 2026-10-19

2026-04-20 · 10:00

Admite cererea

În temeiul art. 145 alin. (1) pct. A lit. c) din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura generală a debitoarei ISPE PROIECTARE ŞI CONSULTANŢĂ S.A.. În temeiul art. 145 alin. (2) din Legea nr. 85/2014, ridică dreptul de administrare şi dispune dizolvarea societăţii debitoare. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei, în sarcina lichidatorului judiciar. Stabileşte termen de maxim 5 zile de la data notificării deschiderii procedurii falimentului, de predare a gestiunii averii de la debitor/administratorul judiciar către lichidatorul judiciar, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii prevăzute la art. 84 alin. (3) din Legea nr. 85/2014. Dispune întocmirea şi predarea de către administratorul judiciar sau de administratorul special, după caz, către lichidatorul judiciar, în termen de maxim 5 zile de la intrarea în faliment, a unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora la data intrării în faliment, cu indicarea celor născute după data deschiderii procedurii, a tabelului definitiv al creanţelor şi a oricăror alte tabele întocmite în procedură, a oricăror rapoarte de distribuţie, a listei actelor şi operaţiunilor efectuate după data deschiderii procedurii. Fixează următoarele termene limită: a) termenul-limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor prevăzut la art. 146 alin. (3) din Legea nr. 85/2014, în vederea întocmirii tabelului suplimentar – 05.06.2026; b) termenul de verificare a creanţelor menţionate la art. 146 alin. (3) din lege, de întocmire şi publicare a tabelului suplimentar al acestora – 06.07.2026; c) termenul de depunere la tribunal a contesta?iilor – 7 zile de la publicarea tabelului suplimentar în Buletinul procedurilor de insolvenţă; d) termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat – 06.08.2026. Desemnează în calitate de lichidator judiciar pe ART INSOLV S.P.R.L., care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 3000 de lei din averea debitoarei. Pune în vedere lichidatorului judiciar să procedeze la convocarea Adunării Creditorilor în vederea confirmării lichidatorului judiciar şi a onorariului aferent procedurii de faliment. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului-sindic sau al lichidatorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului judiciar. În temeiul art. 146 alin. (1) şi (2) din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. (3) din aceeaşi lege, privind intrarea debitoarei în procedura falimentului prin procedura generală, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acesteia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitoare/administratorul judiciar, men?ionată la art. 145 alin.(2) lit. e), debitorului şi oficiului registrului unde debitoarea este înmatriculată, pentru efectuarea menţiunii. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. (1) din Legea nr. 85/2014. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 19.10.2026, ora 09:00. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, apel care se va depune la Tribunalul Bucureşti - Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 20.04.2026.

Document: Hotarareintermediara 2234/2026 · 2026-04-20

2026-02-16 · 10:00

Amână cauza

Pentru a se pune in discutie planul de reorganizare.

Document: incheieredesedinta · 2026-02-16

2025-09-15 · 09:00

Alte soluţii

În temeiul Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti nr. 3/26.08.2025, dispune amânarea judecării prezentei cauze până la data reluării activităţii de judecată.

Document: Rezolutie · 2025-09-15

2025-03-03 · 10:00

Amână cauza

Pentru continuarea procedurii.

Document: incheieredesedinta · 2025-03-03

2024-11-11 · 10:00

Amână cauza

Pentru continuarea procedurii.

Document: incheieredesedinta · 2024-11-11

2024-07-11 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea formulată de societatea debitoare S.C. Ipse Proiectare şi Consultanţă S.A. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă deschide procedura generală împotriva debitoarei S.C. Ipse Proiectare şi Consultanţă S.A. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Fixează următoarele termene limită: b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 22.08.2024; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe – 29.08.2024; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 12.09.2024; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 02.09.2024. Numeşte în calitate de administrator judiciar provizoriu pe Art Insolv S.P.R.L., cu o remuneraţie de 7.000 lei din averea debitoarei, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr.85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declara?iilor de creanţă atât în format scriptic (hârtie), în 2 exemplare la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro)” Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 11.11.2024 – ora 10.00. Executorie. Cu drept de opoziţie în termen de 10 zile de la notificare. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea la dispoziţia

Document: incheieredesedinta · 2024-07-11

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36361677
Număr de înregistrare
J2016002844124
Înmatriculare
27 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016002844124
Formă juridică
SRL
Sediu social
TĂUTULUI 207 Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TĂUTULUI 207 Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iulie 2016
Înregistrare fiscală
27 martie 2026
Telefon
0720529148 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BACIU CRISTIAN DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HIDRODRUMCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.07.2016
Înregistrare fiscală
27 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J2016002844124
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0720529148 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. TĂUTULUI, NR.207
Strada sediului
Str. Tăutului
Numărul sediului
207
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Tăutului
Numărul domiciliului fiscal
207
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2023
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2023
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA BISTRA (CONS. LOCAL COMUNA BISTRA MARAMURES)3 din 9 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA BOIU MARE (PRIMARIA BOIU MARE)2 din 9 înregistrări (22,2%) · Vezi relația

Comuna Ieud (Consiliul local Ieud)2 din 9 înregistrări (22,2%) · Vezi relația

Primaria Vima Mica2 din 9 înregistrări (22,2%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)5 din 9 înregistrări (55,6%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de poduri rutiere (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Lucrari de regularizare a cursurilor de apa si a viiturilor (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Servicii de asistenta tehnica (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 iunie 2025Achiziție directă

SERVICII DE MANAGEMENT AL INVESTITIEI PENTRU IMPLEMENATAREA PROIECTULUI

Autoritate: Comuna Ieud (Consiliul local Ieud)

CPV 79411000-8 — Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79411000-8

Vezi detaliile atribuirii →
128.000 leiValoare publicată
8 aprilie 2025Achiziție directă

Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport

Autoritate: COMUNA BISTRA (CONS. LOCAL COMUNA BISTRA MARAMURES)

CPV 71322500-6 — Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322500-6

Vezi detaliile atribuirii →
120.000 leiValoare publicată
9 decembrie 2024Achiziție directă

Achizitie servicii elaborare PT+DE+CS si asistenta tehnica din partea proiectantului

Autoritate: Primaria Vima Mica

CPV 71322500-6 — Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322500-6

Vezi detaliile atribuirii →
130.000 leiValoare publicată
9 decembrie 2024Achiziție directă

Achiziție servicii de elaborare PT+DE+CS si asistenta tehnica din partea proiectantului.

Autoritate: Primaria Vima Mica

CPV 71322500-6 — Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322500-6

Vezi detaliile atribuirii →
104.087 leiValoare publicată
28 august 2024Achiziție directă

Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport

Autoritate: COMUNA BOIU MARE (PRIMARIA BOIU MARE)

CPV 71322500-6 — Servicii de proiectare tehnica pentru infrastructura de transport (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71322500-6

Vezi detaliile atribuirii →
60.000 leiValoare publicată
15 iulie 2024Achiziție directă

Lucrari de constructii de poduri rutiere

Autoritate: COMUNA BISTRA (CONS. LOCAL COMUNA BISTRA MARAMURES)

CPV 45221111-3 — Lucrari de constructii de poduri rutiere (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45221111-3

Vezi detaliile atribuirii →
95.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI